Skocz do zawartości
Merk

Piece na owies.

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy jest ktoś kto uzywa pieca na owies? bo mam pytanie ile trzeba mies owsa na sezon grzewczy? jak droga jest inwestycja w palnik na owies?? i czy to sie wogóle opłaca? Dodam ze teraz mam ogrzewanie tradycyjne węglowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

na twoim miejscu rozwazylbym mozliwosc zakupu pieca na ekogroszek - koszt niewiele wiekszy, pol na pol zboza z weglem tez mozna spalac

sam palnik 5-8 tys a piec 8 - 10 tys

 

owies ma polowe kalorycznosci oleju opalowego

i jego ilosc zalezy od powierzchni domu, rodzaju budownictwa, ocieplenia itp........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam taki piec i pale doslownie wszystkim trocina, owies, lupiny z orzechow, pyl z zakladow meblowych , i wszystko co da sie palic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj wujek robi takie piece (piec+przystawka) to wszystko razem kosztuje jakies 9000 razem z zamontowaniem doslownie z wszystkim. Chyba niedrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolnik ekologiczny nie powinien nawet myślec o paleniu zboża!!!!!!!

Bo dokąd dojdziemy, jeśli będziemy tak robić...

 

B. Ch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zboze to surowiec odnawialny co roku zbierasz plon (pomysl ile z jednego ziarenka wyrosnie) a drzewo ile lat musi rosnąc miminum 50 i co ile popalisz takim drzewem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sęs piecna owies jak cena mialu weglowego byla jest i bedzie mniejsza niz zboze.A i jeszcze cena pieca ale to moje zdanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ile masz popiołu z miału a ile ze zboża?zboże prawie w 100% się spala.ja wychodzę z założenia 1ha owsa i zimą ciepło.a tak 5-6 ton miału i 2 tony popiołu z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian, to ile ty tego owsa zbierasz z 1 ha?

Powtarzam- palenie zboża jest wbrew naturze .

Narura w końcu upomni się oswoje prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czym bedziesz palil jak skonczy ci sie wegiel? pewnie drzewem a jak skonczy sie drzewo?? pewnie cie juz nie bedzie na świecie .

A jak sie karczuje lasy to nie jest dzialanie wbrew naturze, i jak na takim wykarczowanym lesie sie buduje autostrade. A jak zasiejesz 1h owsa i po zebraniu go zostawisz sobie ziarna na zasianie nastepnego hektara owsa a reszte spalisz w piecu to jest wbrew naturze.

Powiedz mi czemu palenie zboza jest "wbrew naturze"???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie są właśnie "ekologi" wbrew naturze i Jej Matce nie bo nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie "palić zbozem to grzech" tak mówi mój ojciec ja z nim też się zgadzam pomyślcie nad tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ty ich zjadasz (zeby przezyć) a nie palisz jak w Oświęcimiu. zboże to jest właśnie jedzenie a nie opał cały rok na polu chodzisz pryskasz aby to w zimie spalić coś tu niegra wiem ze mamy biede ale bez przesady a więc osobiście nie polecam tego rodzaju opału. słoma to rozumiem ale nie zboże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto wam powiedzial ze to grzech od dwoch lat uzywam palnika do owsa do ogrzewania domu dobowe zuzycie to okolo 20 kg palnik jest mojej konstrukcj,jeszcze jak byl na etapie budowy i prob to do mojego garazu zajrzal przypadkiem ksiadz po pierwszym pytaniu co to za urzadzenie stwierdzil ze za wczesnie sie urodzil na taka technike o zadnym grzechu nie bylo mowy, po zapoznaniu sie z tym urzadzeniem stwierdzil ze przydalo by sie do ogrzewania parafi. W nawiazaniu do grzechu, ze zboza produkuje sie tez alkohol ktory doprwadza wiele rodzin do tragedii i nieszczesc i czy to nie grzech?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez rozmawialem kiedys z ksiedzem o paleniu owsem i nic nie mowil o zadnym grzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy to opalanie owsem jest malo ekonomiczne ze względu na cene owsa.Co do 20kg dobowego spalania to o jakiej powierzchni mówisz MACHER bo co do kaloryczności w stosónku do mialu i ceny to na dzien dzisiejszy to nie oplacalne.Co do alkocholu to zastosowań jak sam wiesz jest moc miedzy innymi LEKARSTWA Damian to iaka masz wydajnośc z 1ha owsa skoro starcza Ci na caly sezon grzewczy? Piszmy fakty a nie fantazje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantazja fantazją mój dom nowe budownictwo pow. około 150 mkw., kolega budownictwo stare dom o pow. około 200 mkw. powierzchni grzewczej dobowe zużycie około 30 kg.przy sredniej temp. w pomieszczeniach 20 - 21 stopni radzę

poczytać na ten temat co do opłacalności to jestem niezależny od cen innych żródeł ciepła bo jestem producentem, a samym węglem czy miałem też nie da się palić potrzeba jeszcze drewna, które samo się nie przetworzy i trzeba go przygotować czas który trzeba spędzić przy rozpalaniu i dokładaniu materiału palnego, sumując wszystkie koszty dla mnie jest to opłacalne.

Przy średniej wydajności owsa około 5 t/ha śmiało można ogrzać cały sezon. dla niewiernych polecam strony; - http://www.ppr.pl/artykul.php?id=84312

-http://www.scanbio.pl/dokumenty/owies.pdf

-http://www.ekolublin.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=486

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwne kalorycznosc o połowe mniejsza od mialu a efekty lepsze.Co do rozpalania MACHER a kto rozpala mial drewnem jedna butla turystyczna starcza na cały rok grzewczy .Palnikiem szybciej rozpale niz Ty owies gazetą

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy 1tona mialu 200zl a owsa 550zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy grzechem jest zastosowanie paliwa odnawialnego czy niszczenie środowiska poprzez stosowanie węgla i olejów opałowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam skąd takie wiadomości o kaloryczności z tego co wiem to 1 tona węgla jest równa 1,3-1,5 tony owsa zależnie od jakości ziarna, jak się ma węgiel do miału nie wiem , sprawność pieca a palnika inna, cenić a sprzedać to też różnica, palnika do owsa nie rozpala się gazetą ale rozpala się szybko można się zdziwić nawet jak szybko, nie chcę nikogo przekonywać każdy ma swoją głowę i robi tak jak uważa i jak mu się opłaca wszyscy których znam i przeszli na owies a w mojej okolicy jest ich kilku są zadowoleni nie chcieli by już wracać do tradycyjnych metod chociaż nigdy nie wiadomo co nas czeka pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zakończyć to jak dlamnie to dobrze ze sa tacy ludzie ze szukaią innych rozwiazań w temacje ogrzewania .Dzieki takim ludziom jak Ty cena mialu nie rosnie a i jezeli chodzi o zboże to i cena rynkowa np owsa jest przez to wyzsza .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym wydaniu Farmera przeczytałem + i - pieców na "ekologię".

Za:

tanie własne paliwo,

uniezależnienie się od wahań rynku paliw,

możliwość zutylizowania paszy nienadającej się do spożycia i przetwórstwa (porażonej grzybami i szkodnikami),

przerób pieniądza na własnym gruncie,

zamknięty obieg węgla i kilka innych.

Przeciw:

wysoki koszt pieca (lub przeróbek)

możliwość szybkiej korozji starych instalacji,

możliwość zapychania się pieca wskutek niedokładnego spalania

możliwość strat opału przez wdanie się gryzoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...