Skocz do zawartości
borys

DLACZEGO NAJWIĘCEJ ZWSIERZĄT RZEŻNYCH IMPORTUJĄ OD NASWŁOSI

Rekomendowane odpowiedzi

Prowadzę gospodarstwo rolne.mam całkiem pokaźne stadko HF.Powoliwchodzę w bydło mięsne mam już wiedzę na temat hodowli jednak brakuje mi wiedzy na temat sprzedaży i zbytu.Z moich obserwacji wynika że najwiecej bydła rzeźnego kupują włosi mają też najlepsze ceny.Czy ktoś z was wie dlaczego tak jest co oni robia z tymi zwierzętami czy biją je u siebie czy może wysyłają dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włosi kupuja takie 300kg a potem u siebie trzymaja do 600-700kg.Najlepiej kupują byczki limousine i charolaise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
włosi kupuja takie 300kg a potem u siebie trzymaja do 600-700kg.Najlepiej kupują byczki limousine i charolaise

a gdzie to kupują bo prowadzę chodowle właśnie krów mamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni podobno mają ileś euro za to że kupią sobie takiego odsadka do dalszego howu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak we włoszech są doplaty tak zwana premia ubojowa i inne doplaty

 

a gdzie na tereni Polski Włosi prowadzą skup|?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma tak ze jest miejsce gdzie prowadza skup,poprostu trzeba miec telefon i dzwonic do nich,moge podac kto chce numer do polaka ktory skupuje,do wlocha zadnego numeru nie mam,ale ten polak placi gdzies 7-8 zl za kilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma tak ze jest miejsce gdzie prowadza skup,poprostu trzeba miec telefon i dzwonic do nich,moge podac kto chce numer do polaka ktory skupuje,do wlocha zadnego numeru nie mam,ale ten polak placi gdzies 7-8 zl za kilo

 

 

a w jakim rejonie Polski to jest a to że polak w tym pośredniczy to akurat wiem chodzi mi głównie o kontakt do ludzi którzy mają coś wspólnego z eksportem wołowiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
duzo ludzi eksportuje-ale chodzi ci o zywe zwierzeta na eksport czy wołowina?mozna tu tez sprzedac www.polskawolowina.pl

 

 

głównie o sprzedaż odsadków tj. w wadze 250-300 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłałem ci w prywatnej wiadomosci telefony do dwóch gosci zadzwon oni skupuja.pozdrawiam lufa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wysłałem ci w prywatnej wiadomosci telefony do dwóch gosci zadzwon oni skupuja.pozdrawiam lufa

 

dzięki super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlosi ostatnio kupuja chetnie takie mieszance cbhfXBelgijska błekitna jak ktos ma mleczne to moze zacielac dobrze rosna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest dość brutalna - sporo naszych zwierzątek wraca z powrotem w puszkach jako karma dla psów i kotów natomiast skóra wraca jako ładne i trwałe buty - jednocześnie dość drogie. Włosi chwalą sobie nasze zwierzęta - ponieważ ze względu na surowszy klimat posiadają grubszą skórę.

Napisałem, że sporo ale nie wszystkie - bo okazalsze sztuki idą do hodowli - a przy takiej ilości mają z czego wybierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna mieli premię za odchów i ubojową, teraz ponoć ostro weszli w Bułgarię, Rumunię i Węgry i czyszczą z bydła te kraje. Tym uzasadniają spadek oferowanych nam cen... Ile w tym prawdy a ile zmowy?? Trudno zgadnąć. O ile poleciały ceny za odsadki i duże buhaje w Waszych rejonach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadło euro więc ceny eksportowanych towarów też.

 

Byki 700-850 kg przed świętami 4,90 +Vat a teraz 4,50+vat, i właściwie skup zamarł, kupują krowy i byki hf i inne szkapy, a z pożądnym byczkiem to trzeba czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z cenami to nie wiem bo skup wymarł. Na ostatniej "rzeźni" płacili po 5-8 zł za "100" i po 4 zł za "300". I jeszcze musiały ładnie wyglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...