Skocz do zawartości
Gość piter

Wszystko o Sieczkarniach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Sieczkarnie, Sieczkarnia

 

 

Mam zamiar kupić sieczkarnię jednorzędową do kukurydzy. - używaną

Bracia chcą kupić polską.

Ja wolę kupić coś z np. CLAASa lub Kepmera.

Jaką sieczkarnię byście kupili?

 

Ceny z regóły chodzą od 1700 do 5000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mój wujek ma Pottingera i jest zadowolony. Pracuje ona z Ursusem C-360 i kosi 3-4 ha kukurydzy rocznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Słuchaj poco kupować taki mały sprzęt jak za 11000 13000 zł możesz kupić elegancką samobierzną 4-rzędowom sieczkarnie fortschritt E 281 (220 PS)

to niesom dórze pieniędze maszyna jest dobra bo sam takiej używam a na dodatek jeszcze możesz pujśc na usługi i sobie troche dorobić.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Znacie jakies linki do producentów sieczkarń?

szukam informacji m.in o sieczkarniach bezrzędowych Kemper Champion, ale cięzko mi to idzie. Będe wdzięczny za każny namiar i informację.

 

A co do forsznitki - to za duże i za drogie. Zarobek - może i tak , ale u mnie w regionie wiekszość już kupiła sobnie takie lub inne. ( z gospodarstwa paszowego z mojej wiochy sprzedali chyba ludziom jakies 20 sztuk nakich maszyn).

Spoto jest jednorzędówek.

Zastanawiam sie teraz nad jednorzędówka lub bezrzeową.

Ale nie mogę znaleść info na ten temat.

Help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę, masz tu sieczkarnie Kempera:

Link

 

Post zedytowany z powodu za długiego adresu strony, przez co naruszał ramkę forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki.

Kiedyś słyszałem coś o podobnych sieczkarniach produkowanych przez jedna z firm krajowych. Pisali i niej chyba w Farmerze. Ale za cholerę nie mogłem tego znaleść.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

witam ja poszukuje jednorzeduwki MENGEL 400 lub 350 turbo w mazowieckim prośba o opinije na owy sprzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
witam ja poszukuje jednorzeduwki MENGEL 400 lub 350 turbo w mazowieckim prośba o opinije na owy sprzet

jestem na GG9089826

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pottingera mex II i jak narazie jestem bardzo zadowolony stary sprzęt ale świetna robota i jest zaczepiany do MTZ 80, koszone jest co roku ok 5-6 ha i co rok coraz więcej[w tym roku 7ha], ma drobne wady i trzeba na niektóre rzczy zwracać uwage zeby nie popsuc w eksploatacji ale poza tym wszytsko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja mam od 8 lat Classa Jaguara 30, jezeli chodzi o jakość ciecia to bardzo dobry sprzet i bez awaryjny, ale jak dla mnie troche za mało wydajny. Chciałem ją sprzedac w tym roku ale troche za pózno sie namysliłem i i nie zdąrzyłem przed swoim koszeniem. Także jak poprzednik chciałem kupić mengele 350 lub 400 mój kolega ma 350 turbo i to jest zajebista maszyna bardzo wydajna spokojnie 3 ha na dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja mam pottingera mex II i jak narazie jestem bardzo zadowolony stary sprzęt ale świetna robota i jest zaczepiany do MTZ 80, koszone jest co roku ok 5-6 ha i co rok coraz więcej[w tym roku 7ha], ma drobne wady i trzeba na niektóre rzczy zwracać uwage zeby nie popsuc w eksploatacji ale poza tym wszytsko ok

 

ile cos takiego moze kosztowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatno miałem okazję oglądać jak sieczkarna MENGEL 400 pracuje, i bardzo się zawiodłem Z wygladu sieczkarnia ta wygląda nieźle, ale jakość posiekanej masy jest ........................ szkoda gadać. Ja już bym się wteedy skusił na pottingera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki ciagnik wspołpracował z tą sieczkarnią?

Jakie to ma zapotrzebowanie mocy?

czy zetor 7211 da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pottinger jak kupowałem przed sezonem pare lat temu to wyszło mnie 2800 zł wraz z licznymi częściami zapasowymi, wymagał jednak wymiany kilku łozysk i naprawy niektórych łańcuchów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o mengle przyczepiane do ciągnika to sąsiad w tym roku kupił i sieczka jest gorzej rozdrobniona niż przez mojego pottingera, nie mam pojęcia czego to moze być wina czy za małych obr czy źle ustawionych noży czy też wadą tego sprzętu, wiadomo mi jedynie ze sporo ziaren jest całych i jest dużo słabo pocietych badyli i lisci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do sieczkarni MENGEL 400 z gniotownikiem w wyżutniku potrza mini 80 KM a nie 48 KM z C-360 ktoś napotkał takową u jakiegoś importera rupieci? dajcie namiar GG9089836 za wiad... postawje połówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pottinger dobry rotak śmokowa praca gordzieli pobieranie masy przez walce tj. jesli kolba o duzych rozmiarach oderwała sie od łodygi to gładki walec jej niepobrał i blokowała cały nabór dostajacy sie do sieczkar. tak działo się umnie myślę ze w niekto rych miejscach kuku była zabardzo bojrzała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to była wina może i małej mocy ciagnika ale najprawdopodobniej tepych norzy, startej stalnicy i za dużej odległości stalnicy od noży.

 

Mój znajomy ma mengele 350 turbo i kosił zetorem 9540 92KM to jak zobaczyłem jak to tnie to normalnie nie mogłem wyjsc z podziwu. kosteczka 5x5mm i ani kawłeczka liscia. pryzma wygladała jkby ta kukurydze ktoś nożem kuchennym kroił a nie maszyna, dosłownie perfekcja i precyzja komputera. Tak mi sie spodobała ta sieczkarnia ze postanowiłem sprzedac sojego Jaguara 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co nikt nie wie nic o sieczkarni z Farmtechu??? Mam jeszce jedno pytanie czy ktoś ma zaczepianą sieczkarnie Sipmy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką sieczkarnie kupić do 360 3p na co zwracać uwagę przy zakupie używanej jednorzędówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaką sieczkarnie kupić do 360 3p na co zwracać uwagę przy zakupie używanej jednorzędówki

Polecam Class Jaguar 25/30 jest dość mała i lekka, ale wiedz że 360 3p dostanie w sieczkarni porządnie w dupe (ja w tym roku kosząc 10h kukurydzy zajechałem U360 Mam sieczkarnię Deutz-fahr KMD) Kupujac sprawdz stopień wytarcia walców i zębów zgniatacza, zużycie nozy i łańcuchów.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...