Skocz do zawartości
wjacek

AgroPomiar GPS - program do pomiaru pól

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Właśnie dziś otrzymałem program do pomiaru pól na Palmtopa.

Tutaj będę zamieszczał moje spostrzeżenia i uwagi dotyczące tego programu.

Serdecznie zapraszam forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczerze zainteresowany, bo chciałem kupić GPS. Jednak PDA wydaje mimo, iż droższym, to wydajniejszym rozwiązaniem, o czym zreszta już gdzieś wspominałeś na tym forum.

Mam nadzieję tylko, że nie jesteś przedstawicielem handlowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jestem przedstawicielem handlowym tylko rolnikiem jak inni na tym forum.

Sprawdź mnie www.wjacek.pl lub zapytaj kolegów np. Grześ, Odrzyk, Darek i wielu innych napewno mnie znają. A jeśli chodzi o Palmtopa to mogę ci załatwić w dobrej cenie (towar nowy !).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym przedstawicielem to był żart.

Nie dawno odwiedziłem Twoją stronę, bo byłem ciekawy jak to inni rolnicy są zinformatyzowani - to jeszcze rzadkość by chłop ze wsi miał swoje www

Dostałem na pw ofertę. Ciekawa, nie powiem. Skontaktujemy się na gg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia.

Program dostarczony przesyłką poleconą, priorytetową, za potwierdzeniem odbioru w kobercie bąbelkowej. W środku płyta CD z serialem w sztywnym etui + faktura sprzedaży.

Zawartość CD:

- w/w program

- Adobe Reader

- Instrukcja obsługi

- program do synchronizacji Actiwe Sync

Instalacja bardzo prosta i szybka.

Aktywowanie programu przez internet przebieg bez problemów.

cdn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłopoty z nawiązaniem łączności z satelitą.

Bardzo fajne menu, mocno rozbudowane dużo funkcji, słaba instrukcja obsługi.

Konflikt z biblioteką Microsoft .NET CF 2.0 nie wiem dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam program AgroPomiarGPS oraz pocket PC Mitac Mio P350. Od kiedy zainstalowałem program ani razu nie udało mi się nawiązać kontaktu z satelitą a za czym nie mogłem dokonać pomiaru! Sprawa jest o tyle dziwna, że inne programy (VisualGPSce, BeeLineGPS, GPS Tuner 5 R.L. czy AutoMapa) bez najmniejszych problemów odnajdują satelity i działają sprawnie.

Czy ktoś z was posiada ten program? Czy udało wam się dokonać pomiaru czy też macie podobny problem?

Póki co uważam zakup tego programu za stratę pieniędzy ale jestem jeszcze cierpliwy i czekam na aktualizację programu - podobno pod koniec stycznia ma już być nowy moduł GPS programu (tak zapewnia pomoc techniczna producenta).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Dawid_n

Ja też niałem problemy na początku z tym programem ale teraz działa bez zarzutów i nie wiem jak to się stało. Robiłem kilka razy ponowną instalację ale nie odinstalowywałem programu bo jak wiesz można tyklo 2 razy uzyskać klucz (paranoja) i instalować tylko na jednym urządzeniu nie załamuj się prubuj program jest niezły i robi dobre pomiary nic do zarzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem "szczęśliwym" posiadaczem programu AgroPomiarGPS.

Podobnie jak Dawidowi_n nie udało mi się dokonać pomiaru.

Jestem zły na siebie że kupiłem tem "programik".

Kolejna firma wypuszcza bubel do obsługi rolnictwa i swoje błędy tłumaczy maksymą "wpuścić chłopa do biura to wypije atrament"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zapraszam do mnie pomogę.

Ale nie wiem gdzie macie problem opiszcie dokładnie co i jak.

U mnie działa mogę nawet wam przesłać pomiary jak niewierzycie.

Ale macie troszkę racji,że coś jest nie tak to powinno przebiegać prosto.

A może nie skonfigurowaliście ustawień GPS może wybrać inny port COM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt tego nie było na ich stronie.

Pewnie umieścili to po mojej opini programu.

 

1. Uwagi ogólne

Program AgroPomiarGPS jest przeznaczony do wykonywania pomiarów powierzchni w terenie otwartym oraz tworzenia

podrecznych mapek terenu. Program jest dedykowany głównie gospodarstwom rolnym, co nie wyklucza zastosowania programu

wszedzie tam gdzie potrzebne sa pomiary powierzchni terenu np. w lesnictwie lub zarzadzaniu zielonymi terenami miejskimi,

nieruchomosciami gruntowymi itp.

Pliki programu z danymi pomiarów moga stanowic podstawe do sporzadzania orientacyjnych mapek (obrysów) działek, pól

czy nieuytków uywanych pózniej w programie AGRONOM, stanowiacym odrebny program komputerowy produkcji AgroPower

Sp. z o.o.

2. Instalacja programu

Program AgroPomiarGPS jest przeznaczony do instalacji na urzadzeniach typu Pocket PC z systemem operacyjnym Microsoft

Windows Mobile, wyposaonych w zintegrowany lub dołaczany odbiornik sygnału GPS. Do zainstalowania programu niezbedne sa:

komputer stacjonarny lub przenosmy wyposaony w system operacyjny Windows 98SE/ME/2000/XP/Vista,

urzadzenie typu Pocket PC z systemem operacyjnym Microsoft Windows Mobile,

wersja instalacyjna programu AgroPomiarGPS,

kod aktywacyjny dostarczony przez producenta.

3. Czym jest GPS?

GPS (Global Positioning System) jest amerykanskim systemem nawigacji satelitarnej przeznaczonym do celów wojskowych,

z moliwoscia zastosowan cywilnych. Sygnały GPS nadawane sa przez 24 satelity kraace wokół Ziemi w taki sposób, aby z kadego

punktu ziemi widoczne były zawsze co najmniej 4 satelity. ODebra1nie sygnału z satelit pozwala na ustalenie pozycji odbiornika,

jego połoenia nad poziomem morza oraz na ustalenie kierunku i predkosci przemieszczania sie odbiornika.

Sygnał GPS jest celowo zniekształcany przez armie USA, przy czym błedy pomiarów powodowane przez to zniekształcenie sa róne

dla rónych regionów swiata.

4. Dokładnosc pomiarów

Celowe zniekształcenie sygnału GPS nie jest jedynym zródłem błedów pomiarów. Pozostałe to: zniekształcenie pomiaru przez wpływ

troposfery, stratosfery, promieniowanie elektromagnetyczne, a take bliskosc przedmiotów powodujacych odchylanie sie fal

elektromagnetycznych (m.in. wysokie budynki, konstrukcje stalowe, linie wysokiego napiecia itp.).

Równie telefony komórkowe czy sprzet komputerowy niedostatecznie ekranowany znajdujacy sie w bezposredniej bliskosci

odbiornika GPS moga byc przyczyna zwiekszenia błedu pomiaru.

Dokładnosc samych urzadzen do odbioru sygnału GPS jest róna w zalenosci od uywanego modelu, ale w wiekszosci wypadków

nie przekracza kilkudziesieciu centymetrów.

Sumaryczny bład wywołany przez wszystkie powysze czynniki moe wynosic nawet kilka metrów.

5. Zastosowanie

Producent programu AgroPomiarGPS ostrzega, e pomiary dokonywane przenosnymi urzadzeniami Pocket PC z modułem GPS

i zainstalowanym programem AgroPomiarGPS maja charakter orientacyjny. W sytuacji kiedy niezbedna jest wieksza dokładnosc

pomiarów, wówczas powinny byc one dokonywane przez upowanionych i wyspecjalizowanych geodetów.

6. Wyłaczenie odpowiedzialnosci

Producent programu AgroPomiarGPS nie odpowiada za:

? szkody poniesione przez uytkownika programu na skutek uywania programu lub braku moliwosci jego uywania,

? jakosc i dokładnosc sygnału GPS oraz wyniki przeprowadzonych pomiarów,

? zakłócenia, zniekształcenia i zaniki sygnału GPS.

Producent programu AgroPomiarGPS nie legalizował, w rozumieniu przepisów o legalizowaniu urzadzen pomiarowych, ani

programu AgroPomiarGPS ani oferowanych urzadzen Pocket PC i odrebnych odbiorników GPS wytwarzanych przez inne podmioty.

7. Formaty plików

Dane uzyskiwane przy pomiarach wykonywanych przy uyciu programu AgroPomiarGPS zapisywane sa w postaci plików *.apm

lub *.xml. Producent oprogramowania zaleca, aby pliki zapisywac w pamieci dodatkowej urzadzenia Pocket PC (karta pamieci),

co nie spowoduje utraty danych przy tzw. ?twardym resecie?.

8. Pomoc i aktualizacje

Informacje o dostepie do aktualizacji oraz pomocy technicznej znajduja sie w Umowie Licencyjnej oraz sa dostepne w serwisie

internetowym AgroPower Sp. z o.o. ? producenta programu AgroPomiarGPS pod adresem: www.agropower.pl

 

Czyli nie ponoszą za nic odpowiedzialności ty kupiłeś to się martw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Jacku!

 

Posiadam Pocket PC Mitac Mio P350 oraz Windows Mobile. Miałem już na nim zainstalowanie następujące programy:

 

VisualGPSce Version 1.00.3

BeeLineGPS v1.78 Build 105 – wersja 30 dniowa

AutoMapa PocketPC Wersja 3.9.5.1 – wersja demonstracyjna

GPS Tuner 5 Revision L – wersja 14 dniowa

GeoZasiewy Demo v.1.5

 

Moduł GPS w moim PDA jest sprawny i poprawnie odbiera sygnał GPS. Program VisualGPSce wymaga ręcznego ustawienia portu oraz prędkości. Natomiast pozostałe (nie pisze o GeoZasiewach – chyba Pan zna ten program najlepiej, w końcu z Pana post’ów i strony się o nim dowiedziałem) posiadają funkcję autowykrywania modułu GPS. Wszystkie programy działają poprawnie na następujących ustawieniach:

 

port komunikacyjny: COM2

prędkość transmisji: 4800

 

Pomimo takiego samego skonfigurowania ustawień, program AgroPomiarGPS nie jest w stanie oDebra1ć sygnału z satelity. Kiedy program ma ustawiony port COM2 i prędkość transmisji na 4800, bardzo krótko poszukuje i czeka na sygnał GPS, po czym wyświetla informacje, że sygnał GPS jest nieaktywny. Komunikat ten (ikona przekreślona) jest wyświetlany w miejscu, w którym programy, VisualGPSce i BeeLineGPS czy GPS Tuner pokazują 12 satelit w polu widzenia a korzystają z 9 spośród nich. Dlatego stwierdzam, iż formacja, że sygnał GPS jest nieaktywny jest nieprawdziwa.

 

Nie pomaga również ustawienie autowykrywania GPS w programie AgroPomiarGPS. Program ten jest „ślepy” na satelity.

 

Sugerowane prze pomoc techniczną producenta wykonanie reset’u i uruchomienie tylko i wyłącznie programu AgroPomiarGPS (zresztą zawsze mam włączony tylko ten program) w niczym nie pomogło. Objawy są identyczne (program bardzo krótko poszukuje i czeka na sygnał GPS, po czym wyświetla informacje, że sygnał GPS jest nieaktywny – ikona przekreślona).

 

Otrzymałem od Agropower’u również informację, że faza nawiązania kontaktu z satelitą może potrwać kilkanaście minut. Cytuję: „aktualnie faza synchronizacji, kiedy program widzi ilość satelit, natomiast nie umożliwia jeszcze pomiaru, może twać - w zależności od panujących warunków - nawet do kilkunastu minut.”

 

I co? I nic. Czekam i czekam – nawet pół godziny a program jak był ślepy tak i jest nadal.

 

Ostatnio dodatkowo w programie przy zmianie ustawień lub otwieraniu pliku gospodarstwa następuje błąd, a jego szczegóły to:

 

AgroPomiarGps.exe

NullReferenceException

 

Application::Run+0xf

frmPowitalna::Main+0xa

 

 

Mam wątpliwości żeby przyczyna problemu tkwiła po mojej stronie – np. złe ustawienie portu czy prędkości. Chciałbym dodać, iż na polskiej stronie internetowej Mio (http://www.mio.com.pl) w dziale FAQ dla urządzenia p350 sugerowane jest ustawienie portu COM2 oraz prędkości na poziomie 4800 dla różnych programów nawigacyjnych. Również na forum internetowym spotkałem się z informacjami, że moduł GPS w p350 działa ma porcie COM2 i prędkości 4800. Dlaczego więc program AgroPomiarGPS nie działa na tych ustawieniach?

 

 

Pozdrawiam,

Dawid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie bym zapomniał.

Jeżeli posiadacie podobny problem to piszcie do Agropower o pomoc. Są uprzejmi choć jeszcze nie rozwiązali tego problemu. W odpowiedzi od nich dowiedziałem się, że nikt jeszcze (poza mną) nie zgłaszał podobnych problemów z programem AgroPomiarGPS, chociaż wielu użytkowników ma Mio p350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprubuj tak:

start-ustawienia-system-GPS-(powinieneś mieć Com 4 - sprzęt-ustaw Com 5 i szybkość transmisji na 4800

Sprubuj z tymi ustawieniami nic się nie stanie jak nie będzie działać powrócisz do poprzednich ustawień.

Ja też miałem problem i szczerze mówiąc sam nie wiem jak się stało że działa teraz nawet już dokupiłem anteną zewnętrzną ale niepotrzebnie.

POWODZENIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo!

 

W imieniu Producenta programu AgroPomiarGPS informuję, że po kilku odnotowanych sygnałach dotyczących problemów w synchronizacji sygnału GPS na niektórych urządzeniach Pocket PC zadecydowaliśmy o zmianie modułu GPS w programie. Aktualnie trwają testy nowego rozwiązania. Ich zakończenie planowane jest w połowie lutego.

 

Jednocześnie chciałbym przeprosić tych nabywców programu, którzy napotkali na trudności w jego użytkowaniu. Program jest nowym produktem w naszej ofercie, a w trakcie jego tworzenia i testowania nie mieliśmy dostępu do wszystkich modeli Pocket PC dostępnych w sprzedaży. Nasze dalsze prace nad rozwojem programu AgroPomiarGPS będą zmierzały do jego większej automatyzacji.

 

Przypominam także, że w okresie 12 miesięcy od pierwszej aktywacji każdy użytkownik ma bezpłatny dostęp do aktualizacji programu. Jestem przekonany, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy program doprowadzimy - przy Państwa pomocy - do wersji, z używania której będziecie Państwo bardzo zadowoleni.

 

Korzystając z okazji chciałbym także wyjaśnić zasady licencjonowania programu AgroPomiarGPS:

  • 1. Program "AgroPomiarGPS" może być instalowany dwolną ilość razy na urządzeniu Pocket PC.
     
    2. Nie ma ograniczeń ilościowych dotyczących aktywacji programu.
     
    3. Licencja pozwala wykorzystywać program tylko na jednym urządzeniu Pocket PC.
     
    4. Producent dopuszcza możliwość przeniesienia licencji na inne urządzenie Pocket PC tylko w specjalnych sytuacjach (np. utrata urządzenia lub jego trwałe uszkodzenie). Można tego dokonać tylko 2 razy - nawet jeżeli drugą zmianą powraca się do pierwotnego urządzenia.
     
    5. Aktywacja na nowym urządzeniu wymaga osobistego telefonicznego kontaktu użytkownika licencji z Producentem.

Zapraszam do odwiedzania serwisu internetowego http://www.agropower.pl w którym znajdują się najświeższe informacje dotyczące naszych produktów. Niebawem umieścimy tam opisy jak konfigurować poszczególne modele urządzeń Pocket PC - na podstawie testów własnych oraz informacji uzyskanych od Państwa - użytkowników programu AgroPomiarGPS.

 

Serdecznie pozdrawiam w imieniu zespołu AgroPower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewolucyjna wiadomość dla użytkowników PDA Mitac Mio P350 oraz programu AgroPomiarGPS!

 

Dzisiaj dostałem instrukcje od pomocy technicznej Agropower.

Należy dokonać następujących ustawień:

 

1. W menu Start / Ustawienia / System / GPS:

- na zakładce Programy port GPS: COM4

- na zakładce Sprzęt port GPS: COM2, szybkość 4800

- na zakładce Dostęp zaznaczone automatyczne zarządzanie GPS

 

2. W programie "AgroPomiarGPS":

- w menu Ustawienia / GPS port COM4, prędkość 4800, niezaznaczone autowykrywanie

 

Jeżeli macie Mio P350 to program powinien działać – u mnie działa i dokonuje pomiaru nawet przy zachmurzeniu i opadach śniegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super jak im podpowiedziałem to ci przysłali instrukcję BRAWO !!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zasady licencjonowania programu AgroPomiarGPS

Nie prościej byłoby zastosować licencję GNU/GPL?

Udostępnijcie źródła programu.

Chętnie zainstaluje go sobie na linuksie- zwróćcie uwagę, że nawet M$ podpisał umowę z Novell'em

Czy macie jakieś opragowanie na linuksa?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin to jest program na urządzenie przenośne PDA Palmtop z systemem Windows Mobile.

To już i tak dużo, że jest firma która nadąrza za techniką i pisze coś dla rolnictwa to daje możliwość konkurowania PDA z Garminem, który po pomiarze wiosną tylko łapie kurz w szufladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe znam MDA III to coś jak się nie mylę sprzedaje Era jeśli ma windows 2003 lub 2005 to tak no i MDA III chyba nie ma wbudowanej anteny GPS trzena zewnętrzną ba Bluetooth jak się nie mylę jak ci zależy to mogę to sprawdzić dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy GPS ma wbudowany i vzy ma miejsce na karte pamieci, chyba bedzie chodził, dzieki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej obiecanej aktualizacji chyba się nie doczekamy miała być w lutym teraz mówią że w marcu a jak znam życie to będzie w maju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mam ten program no i cały czas się męczę, żeby go rozgryść! Dlaczego? Bo do dzisiaj nie ma nawet instrukcji obsług no i brak jest dawno zapowiadanej aktualizacji! Ten brak profesjonalizmu u producentan oprogramowania jest irytujący, bo AgroPomiarGPS był reklamowany już w połowie zeszłego roku. Przypominam firmie AgroPower, że wnioski obszarowe składa się w terminie 15 marca - 15 maja po tym terminie aktualizacja i instrukcja nie będzie nikomu potrzebna a AgroPower będzie kolejną firmą która naciągneła ludzi na pięniądze sprzedając zwykły bubel!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...