Skocz do zawartości
nianio

kredyty preferencyjne - unia - sprawa Polska

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy. Od maja nie będzie już kredytów preferencyjnych na zakup gruntów. Czyż to przypadek? u nas czyli na wschód od wisły po 3 latach członkostwa w unii europejskiej obywatele unii będą mogli kupować ziemię rolniczą bez większych ograniczeń. Wniosek nasuwa się sam. Pomóżcie rozpętać burzę wokół tego tematu. Czekam na wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież o tym było wiadomo już w traktacie akcesyjnym A zresztą co to za kredyty, jak za nie nie kupisz ziemi która byla kiedyś nabyta z ANR na raty ( tylko IP na 8 lat i 3 % ), komercyjnych na zakup ziemi w zasadzie nie ma, BGŻ daje na 8 lat i 9 % ( ciekawe czy RABOBANK- właściciel BGŻ, w Holandii też na zakup ziemi udziela kredytów tylko na 8 lat ). Jestem w miarę na bieżąco i tylko się pochlastać, mam umowę wstępną, dałem zaliczkę, ale warunków kredytu nie jestem w stanie spełnić na czas w wyniku niekompetentnej obsługi w banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kserkses sprubuj w Mazowieckim Banku Regionalnym uzyskac taki kredyt ja dwa lata temu tez chodzilem z banku do banku i wszedzie cos im nie pasowalo a Tam nie bylo zadnego problemu, mila i fachowa obsluga. W Plocku maja swoj oddzial na ulicy Nowy Rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolnik już ziemi niekupi. Teraz swoje gospodarstwa będą powiększać prywaciaże i obcokrajowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w banku dzisiaj i nic nie wiedzą co by miało nie być na zakup ziemi kredytów dziwne żeby nic jeszcze nie widzieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają być do 1 maja, tylko że za preferencyjne KZ i MR nie kupisz ziemi która po 94r była kupiona z ANR na raty lub za kredyt preferencyjny ( to dotyczy każdej ziemi ). Taka która była nabyta wcześniej z preferencjami można kredytować tylko z linii IP- to jest 3% i na 8 lat, a 8 lat to wg. mnie stanowczo za mało by spłacić kredyt z ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podpisałem umowe na następny kredyt jak państwo wycofa dopłaty do odsetek to korsarz sie posra na żadko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy z aile się kupi ziemia jak za 1 ha 10000 zł ( u mnie po tyle można kupić pole ) to 8 lat starczy a jak za 30000 to życia zbraknie

 

dzisiaj dowiedziałem sie że gość sprzedał 97 ary za 35000 zł ma tam się niby ktoś budować przy szosie ja mam też obok tylko jedna działka mnie od niej dzieli tylko że moja to 56 ary a jeszcze w planie są to rolne ciekwe jaka będzie cena za 4 lata jak będe mógł sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie a co z doplatami do juz zaciagnietych kredytow, zmienia sie cos w tym temacie czy zostaje na starych zasadach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie ziom za 30 arów zapłacił 20000 tez na działke ale nie przekształcone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dopłatami do już zaciągniętych ma się nic nie zmienić, tylko nowych preferencyjnych ma nie być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...