Skocz do zawartości
solek01

SIEWNIKI PUNKTOWE

Rekomendowane odpowiedzi

Jakich siewnikow punktowych uzywacie do siania warzyw i burakow cukrowych. Znacie moze jakis producentow typy i ceny dlaprzykladu podaje link do firmy weremczuk

 

http://firmaweremczuk.com.pl/product_info.php/products_id/15/cPath/12/siewniki-punktowe-mechaniczne-alex-2/siewnik-alex-2,-2-rzędowy.html/XTCsid/60b4f65ceca2a1cfaef596889dbe9bd1

 

Jest to krajowy producent z okolic lublina sienik ten kosztuje okolo 13000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle was tu jest na tym forum i nikt nic nie wie na temat siewnikow punktowych, czy nie chce sie podzielic swoja wiedza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Kongskilde Variosem typ 6VR.Dobrze sieje warzywa i buraki,ale zmiana tarcz jest dość utrudniona ze względu na kiepskie dojście do nich i zajmuje ok.13min.AQle ogólnie to dobra maszyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile rzedowe macie te siewniki i ile kosztowaly i ile nimi siejecie w sezonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Kverneland-Accord Monopil S 6rędowy jeszcze nic nie siałem wygląda super. Jest super prosty w obsłudze dość mosywni i super wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiegos strszego accorda. Bardzo dobrze sie spisuje, sieje nim kukurydze (8 rzedow) i cebule (pozastale 4 sekcje, tak, zeby nie przerabiac sekcji tylko je zmieniac). Ale jak ktos chce to moza sie bawic i przerabiac na 12 sekcji do np burakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo to super jak Ci się spisuje jakie masz wyposarzenei sekcji masz z tyłu ta opone mono flex? z przodyu podporową i za reglicą zagarniacz i te koło dociskowe i mono flex koło? A da siego przerabic do kukurydzy i cebuli ? tarcze zmieniasz jak tto ? gdzie kupuejsz częsci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna nim siac bardzo wiele rzeczy, np. kukurydze, cebule, buraki...czesci ojciec gdzie zamawia (wiem ze w AGROMIE sa drogie)...ja tak dobrze na nazwach tych kolek itd sie nie znam, ale wyglada to mniej wiecej tak.

 

Razem mam 12 sekcji...w tym 8 przystosowalem do kukurydzy, 4 zas do cebuli - bo nie mam wielkich arealow, a nie musze przerabiac za kazdym razem kazdej sekcji...

 

Bardzo dobrze sie spisuje. Jak sieje kukurydze, to mam 8 sekcji. Jedno duze kolko(robione samodzielnie na zamowienie), zmiana tarczy rzecz jasna, redlic..

 

Do cebuli inne redlice, tarcze, dochodzi takie male kolko za redlica (waskie), i inne to ugniatajace - na koncu. Czyli tu mam 2 kolka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też tak mam + 1 kółko z przodu razem 3:P hehe ale jak wygla u Ciebie tarcza w środku sekcji? U mnie to na sekcji jest taka niklowana blacha ją się odkręca chyba na 2 śruby i w środku jest takie koło z jakiegoś tworzywa (do buraków) i pisze na tym np A5 i to jest waskie ma szerokosci góra ze 4mm a u ciebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oslona aluminiowa(chyba). No i tarcza w srodku, cala z blachy nierdzewnej - odkrecana specjalnym kluczem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurde no i u mnie też specjalnym kluczem. Ale jakaś tarcza plastikowa. A słuchaj twój to pneumatic czy mechaniczny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz tego klucza to sie nie przejmuj

To chyba szescian odpowiednich wymiarow, nada sie nawet klucz francuski

 

Czy jest tarcza plastikowa - nie wiem, ja mam wszystkie z 'nierdzewki'.

 

Moj jest 'na powietrze'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa to twój jest bardziej zaawansowany mój siechyba w takim razie nie nada do innych nasionek jak buraki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ale jak nada sie do cebuli to na 100% nada sie do burakow

 

Bo przeciez nasiona cebuli sa mniejsze od nasion buraka? Kwestia tarczy i przelozenia...no wlasnie, zapomnialem dodac wtedy, oprocz rostawu, zmiany czesci w sekcji oczywiscie trzeba zmienic tryby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że masz przekładnie trybową taka jak ja:D hehe fajna jest:D Musze zadzwonić kiedyś do salidy i się popytać o te tarcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać twój lepszy a siałes buraki nim? Jak wschdy? A zgadza Ci się wszystko z Tabelką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sialem nim tylko cebule i kukurydze, jak narazie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile zaplaciliscie za te siewniki? a uzywa ktos z was lub z waszych znajomych te od weremczuka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam, musialbym zobaczyc, ale dwadziescia cos cm chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile zaplaciliscie za te siewniki? a uzywa ktos z was lub z waszych znajomych te od weremczuka?

Weremczuk Aleks to siewnik mechaniczny w mojej okolicy było ich sporo tak jeszcze z dziesięć lat temu teraz wszyscy posprzedawali dopóki było jeszcze, komu

Większość wymieniła na pneumatyczne takie jak Agricola- SN, Monosem, Stanhay Singulaire 780

Cena każdego z nich za cztery sekcje to ok. 50tys zł

Reszta korzysta z usług.

Cena za usługę to ok.400zł/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzicie co zrobić, aeromat przy siewie kukurydzy, jeśli jednostka jest cięższa niż 15 kg nie wysiewa nasion, nawet do 30 % mniej przy wadze jednostki 18kg. Co zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...