Skocz do zawartości
trojan

Konsultowanie żywienia bydła

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam obiektywnego fachowca od żywienia bydła, może być nawet z jakiejś firmy paszowej ale jak zaznaczyłem obiektywne podejście do tematu a nie chamskie wpychanie swojego towaru do obory.

Nie interesują mnie też tzw ludzie nauki.

Czy możecie kogoś polecić?

Chciałbym nawiązać stałą współpracę w oparciu o uzgodnione warunki finansowe

Czy ktoś korzysta z takiej pomocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedys niezłego fachowca od bydła ale dawno nie miałem kontaktu bo chyba zmienił branże, jak cos sobie przypomne to dam ci znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to znaczy obiektywnego. Jeśli chcesz układać dawki pokarmowe to zawsze musisz przebadać swoje pasze i pod to firmy paszowe będą układać jadłospis z użyciem swoich komponentów. Jeśli masz jakieś problemy i chcesz mogę nieco Ci w tym pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba wyraźnie określiłem co to znaczy obiektywne konsultowanie żywienia

Układanie dawek jakimś programem bilansującym zywienie to może robić każdy. Mnie chodzi o kogoś kto potrafi ocenić wiarygodnie aktualny stan żywienia krów w odniesieniu do wszystkich aspektów produkcji, fizjologii i przyzwoitego stanu zdrowia, żebym nie musiał wywozić krów do rzeźni wskutek radosnej twórczości tzw specjalistów od żywienia. Poza tym nie intersuje mnie stosowanie polecanych przez nich róznych mixtów bardzo tajemniczo nazywanych a będących mieszankami surowców które sam kupić mogę na rynku taniej / np śruta rzepakowa, otreby itp/

Każdy facet z wytwórni pasz który sie mianuje doradcą ma za zadanie sprzedać jak najwięcej produktu na którym najlepiej zarabia wytwórnia i oczywiście też od tego zależy ile sałaty dostanie na wypłatę.

Jeżeli masz jakieś pojęcie na ten temat to na początek zaproponuj coś w celu zwiększenia pobrania dawki przez pierwszą grupe / krowy od wycielenia do momentu zejścia na poziom 26 - 29 l mleka/, na razie pobierają wg moich wyliczeń -/ mam analizy pasz i TMR jest ważony a raz w tygodniu sprawdzam wagę niedojadów/ 23 kg masy suchej. Masz jakiś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam obiektywnego fachowca od żywienia bydła, może być nawet z jakiejś firmy paszowej ale jak zaznaczyłem obiektywne podejście do tematu a nie chamskie wpychanie swojego towaru do obory.

Nie interesują mnie też tzw ludzie nauki.

Czy możecie kogoś polecić?

Chciałbym nawiązać stałą współpracę w oparciu o uzgodnione warunki finansowe

Czy ktoś korzysta z takiej pomocy?

 

Jak jesteś z dolnośląskiego to skontaktuj sie z Kamilem Staporkiem z Provimi - nie mam aktualnego namiaru, ale w Provimi cie skontaktują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam obiektywnego fachowca od żywienia bydła, może być nawet z jakiejś firmy paszowej ale jak zaznaczyłem obiektywne podejście do tematu a nie chamskie wpychanie swojego towaru do obory.

Nie interesują mnie też tzw ludzie nauki.

Czy możecie kogoś polecić?

Chciałbym nawiązać stałą współpracę w oparciu o uzgodnione warunki finansowe

Czy ktoś korzysta z takiej pomocy?

 

Jak jesteś z dolnośląskiego to skontaktuj sie z Kamilem Staporkiem z Provimi - nie mam aktualnego namiaru, ale w Provimi cie skontaktują

 

Kamil Stąporek nie robi już w Provimi i przeszedł do innej branży. Z tego co słyszałem chyba sam kręci jakiś biznes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...