Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:46 Sro 19 Gru 2018

Agrolok
Wytwórnie pasz
Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
treonik

PostWysłany: 22:25 Pią 14 Wrz 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s69 napisał:
W PL nie ma firm paszowych poza Cargilem.

I Cargill przestał być paszowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ciężki

PostWysłany: 08:59 Czw 28 Cze 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widzę tu zbytniego ruchu, ale mmoże ktoś coś wie o Golpaszu z Podkonic?
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 20:53 Wto 5 Gru 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pipasz to nie firma paszowa. To konglomerat rolniczy. Twój konkurent na rynku. Tak jak wszyscy co mają choć jeden kurnik i robią paszę.
Powrót do góry
treonik

PostWysłany: 20:53 Wto 21 Lis 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s69 napisał:

To raczej Kargulem, a Dechuś? To pies?
Spasomix?
Pipasz?
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 15:06 Wto 21 Lis 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
tomala72

PostWysłany: 18:28 Pon 20 Lis 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hektor88 napisał:
http://www.kauno-grudai.lt
Witam.. czy ktoś wie jak kurczaki rosną na ich paszy i jakie spożycie ?

Mało masz firm paszowych w Polsce?
Powrót do góry
Hektor88

PostWysłany: 16:05 Nie 19 Lis 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.kauno-grudai.lt
Witam.. czy ktoś wie jak kurczaki rosną na ich paszy i jakie spożycie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
flex159

PostWysłany: 08:46 Sro 21 Wrz 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam chciałbym dowiedzieć się więcej na temat osiąganych wyników na paszy Agrifirm dla brojlera
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 14:57 Nie 27 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DobreJajo napisał:

egg2PL napisał:

tak z ciekawości, ile płacicie Panowie za tą paszę dla niosek od Dossche na odchów i potem na produkcję, czy są to luźne transporty z cysterny, czy też worki?
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 09:57 Sob 26 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="DobreJajo"]Dossche prężnie współpracuje z Messa z Mieni. Pewnie na ich stadach nauczyli się tej zwariowanej kurki. Kolego z jakiego regionu jesteś? Możemy się wspomoże czasem jajkiem messowym😀
Cytat:
z Łódzkiego, a dokładnie Piotrków, produkcja nie jest duża, ale i też nie najmniejsza (średnio połowa tego co można trzymać w mieście), wszystko idzie w detalu, nadwyżek mam ino max 1-2% rocznie, w tym roku prawdopodobnie będę powiększał produkcję bo jest na styk (dobrze że nie brakuje towaru na rynkach bo mnie ludzie by zlinczowali Wink). U mnie to bardziej sprzedaż niż kupno, ale dziękuje za propozycję- może skorzystam kiedyś (obecnie produkuję tyle ile mi potrzeba).
Za jakieś 3 tygodnie mam kurczoki i zobaczymy jak wyjdzie odchów.
Powrót do góry
DobreJajo

PostWysłany: 22:57 Pią 25 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dossche prężnie współpracuje z Messa z Mieni. Pewnie na ich stadach nauczyli sie tej zwariowanej kurki. Kolego z jakiego regionu jestes? Możemy sie wspomoże czasem jajkiem messowym😀

thunder13 napisał:
egg2PL napisał:
Provimi mijać z daleka robią badziewną paszę na każdy profil produkcji współpracuję z Dossche na niosce od 3 lat nie miałam problemów poważniejszych , robią stabilną ,powtarzalną paszę , mam kurę messę to chimeryczna (wymagająca)i wrażliwa rasa
pozdrawiam

DobreJajo napisał:
Ja mam wymagająca Messe i wyniki są bardzo dobre. Pamiętaj lepiej wydać kilka złotych więcej a kura Tobie to odda.

Provimi robiło dobry koncentrat, o paszy wiem tyle, że na odchów to kaszanka a nie pasza (2 pełne i jedne częściowy odchów na tym czymś z trudem zrobiłem, jedyna dobra pasza Provimi to ta na pierwszy okres odchowu). Na produkcję paszy Provimi nigdy nie stosowałem. Też mam Messę i potwierdzam, że to nie jest kura łatwa w produkcji, ale przez 30 lat da się ją trochę poznać Wink.

Po świętach muszę zadzwonić do Dossche i niech ktoś podjedzie. Zobaczymy pierw odchów czy przy moich warunkach (okna i słońce przez co się trochę dziobią) się sprawdzi.

Dziękuję za odpowiedzi. Smacznego i zdrowego jajka życzę.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 19:52 Pią 25 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

egg2PL napisał:
Provimi mijać z daleka robią badziewną paszę na każdy profil produkcji współpracuję z Dossche na niosce od 3 lat nie miałam problemów poważniejszych , robią stabilną ,powtarzalną paszę , mam kurę messę to chimeryczna (wymagająca)i wrażliwa rasa
pozdrawiam

DobreJajo napisał:
Ja mam wymagająca Messe i wyniki są bardzo dobre. Pamiętaj lepiej wydać kilka złotych więcej a kura Tobie to odda.

Provimi robiło dobry koncentrat, o paszy wiem tyle, że na odchów to kaszanka a nie pasza (2 pełne i jedne częściowy odchów na tym czymś z trudem zrobiłem, jedyna dobra pasza Provimi to ta na pierwszy okres odchowu). Na produkcję paszy Provimi nigdy nie stosowałem. Też mam Messę i potwierdzam, że to nie jest kura łatwa w produkcji, ale przez 30 lat da się ją trochę poznać Wink.

Po świętach muszę zadzwonić do Dossche i niech ktoś podjedzie. Zobaczymy pierw odchów czy przy moich warunkach (okna i słońce przez co się trochę dziobią) się sprawdzi.

Dziękuję za odpowiedzi. Smacznego i zdrowego jajka życzę.
Powrót do góry
DobreJajo

PostWysłany: 15:57 Pią 25 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego nie wiem jakie tłuszcze stosują. Najlepiej zasięgnij u żywieniowca informacji. Mi chłopak dostosował żywienie pod rasę kury. Z tego co sie orientuje maja kilka linii pasz nioskowych dedykowanych pod dana rasę. Ja mam wymagająca Messe i wyniki są bardzo dobre. Pamiętaj lepiej wydać kilka złotych więcej a kura Tobie to odda.

thunder13 napisał:
Cytat:
950 zł brutto za pasze która mieszasz sam to trochę dużo. Ja z Dossche współpracuje bardzo długo maja bardzo dobre produkty dla nioski.

dodam, że na razie nie mam możliwości zakupu komponentów luzem (poza pszenicą i kukurydzą które w 80% kupuję). Zresztą przy 100 tonach koncentratu rocznie (w workach 25kg) Provimi nie chce zejść ze swoich 1750zł brutto. Zboża kupuję ilości tirowe, zresztą już po dobrych cenach. Kreda jest tania (210zł za tonę). Dało by radę zejść do tych 900zł brutto z robioną paszą, jednak zmniejszając parametry samej paszy (co przy obecnym koncentracie średnio mi odpowiada- zaczynają się wtedy kłopoty ze stadem) lub kupując mniej wartościowe zboże (obecnie kupuję bardzo dobre zboża paszowe o ciut lepszych parametrach). Za gotową paszę życzą sobie około 1150-1200zł brutto więc myślę, że i tak jest dobrze (tym bardziej, że na koncentracie mogę zrobić paszę o lepszych parametrach- na gotowych się nadmiernie dziobały, na robionej nie ma problemu).

Przyjrzałem się produktom tej firmy (Dossche), jednak to co mnie interesuje to czy dodają do swoich pasz jakikolwiek tłuszcz zwierzęcy (wieprzowy, drobiowy) oraz jaki mają skład surowcowy (pasze na odchów, koncentraty również na odchów i koncentraty na produkcję). Na odchów może być pasza lub koncentrat z niewielką ilością rzepaku, jednak na produkcję już u mnie nie bardzo (towar jakościowy, wyłącznie na detal, bo na hurcie i odstawianiu jaj do marketów bym nie wyszedł przy mojej wielkości produkcji).

Cytat:
Jak chcesz dobrze odchowac nioske to polecam ci pasze od Agriplus ja obecnie stosuje i jest ok 18,5 bialko .
Provimi PD440 (0-5tydz) ma 18,8% i jest to jedyna pasza tej firmy na odchów co mi względnie odpowiada. Na koncentracie robiłem taką 19% i było dobrze. Na drugi okres odchowu (PD441, wzrostowa) jednak już przerąbane w moich warunkach, dziobały się na maxa. Wg. żywieniowca nie powinny, ale nie wziął korekty na warunki w odchowalni z oknami Smile, a te pasze gotowe to mi się zdaję, że są robione dla zautomatyzowanych kurników bez otworów okiennych. Nie że reklamuję firmę, bo po przejęciu przez Cargill (szczególnie od nowego roku) się popsuła nioska, a w ostatnim roku (2015) zlikwidowali wszystkie koncentraty dla odchowu. Identyczne warunki w kurniku, a po podobno lekkiej modyfikacji składu koncentratu przez Provimi zaczęły się kłopoty. Z gotową pasza to już w ogóle u mnie są cyrki w kurniku. Identyczne objawy z paszami obserwowałem jak swego czasu DobroPasz został wchłonięty przez Rolimpex- od tego momentu współpracowałem z Provimi (wyłącznie na koncentratach z 3 epizodami z paszami gotowymi z którymi były problemy) i było OK (aż do teraz). W między czasie Provimi przejęło Rolimpex, ale na szczęście nie zepsuło receptur (ino trochę przemodelowali), a dopiero Cargill przejmując Provimi przyczynił się do powolnego rozkładu tejże.
Powrót do góry
egg2PL

PostWysłany: 15:47 Pią 25 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Provimi mijać z daleka robią badziewną paszę na każdy profil produkcji
współpracuję z Dossche na niosce od 3 lat nie miałam problemów poważniejszych , robią stabilną ,powtarzalną paszę , mam kurę messę to chimeryczna (wymagająca)i wrażliwa rasa
pozdrawiam
Powrót do góry
DobreJajo

PostWysłany: 15:32 Pią 25 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego nie wiem jakie tłuszcze stosują. Najlepiej zasięgnij u żywieniowca informacji. Mi chłopak dostosował żywienie pod rasę kury. Z tego co sie orientuje maja kilka linii pasz nioskowych dedykowanych pod dana rasę. Ja mam wymagająca Messe i wyniki są bardzo dobre. Pamiętaj lepiej wydać kilka złotych więcej a kura Tobie to odda.

thunder13 napisał:
Cytat:
950 zł brutto za pasze która mieszasz sam to trochę dużo. Ja z Dossche współpracuje bardzo długo maja bardzo dobre produkty dla nioski.

dodam, że na razie nie mam możliwości zakupu komponentów luzem (poza pszenicą i kukurydzą które w 80% kupuję). Zresztą przy 100 tonach koncentratu rocznie (w workach 25kg) Provimi nie chce zejść ze swoich 1750zł brutto. Zboża kupuję ilości tirowe, zresztą już po dobrych cenach. Kreda jest tania (210zł za tonę). Dało by radę zejść do tych 900zł brutto z robioną paszą, jednak zmniejszając parametry samej paszy (co przy obecnym koncentracie średnio mi odpowiada- zaczynają się wtedy kłopoty ze stadem) lub kupując mniej wartościowe zboże (obecnie kupuję bardzo dobre zboża paszowe o ciut lepszych parametrach). Za gotową paszę życzą sobie około 1150-1200zł brutto więc myślę, że i tak jest dobrze (tym bardziej, że na koncentracie mogę zrobić paszę o lepszych parametrach- na gotowych się nadmiernie dziobały, na robionej nie ma problemu).

Przyjrzałem się produktom tej firmy (Dossche), jednak to co mnie interesuje to czy dodają do swoich pasz jakikolwiek tłuszcz zwierzęcy (wieprzowy, drobiowy) oraz jaki mają skład surowcowy (pasze na odchów, koncentraty również na odchów i koncentraty na produkcję). Na odchów może być pasza lub koncentrat z niewielką ilością rzepaku, jednak na produkcję już u mnie nie bardzo (towar jakościowy, wyłącznie na detal, bo na hurcie i odstawianiu jaj do marketów bym nie wyszedł przy mojej wielkości produkcji).

Cytat:
Jak chcesz dobrze odchowac nioske to polecam ci pasze od Agriplus ja obecnie stosuje i jest ok 18,5 bialko .
Provimi PD440 (0-5tydz) ma 18,8% i jest to jedyna pasza tej firmy na odchów co mi względnie odpowiada. Na koncentracie robiłem taką 19% i było dobrze. Na drugi okres odchowu (PD441, wzrostowa) jednak już przerąbane w moich warunkach, dziobały się na maxa. Wg. żywieniowca nie powinny, ale nie wziął korekty na warunki w odchowalni z oknami Smile, a te pasze gotowe to mi się zdaję, że są robione dla zautomatyzowanych kurników bez otworów okiennych. Nie że reklamuję firmę, bo po przejęciu przez Cargill (szczególnie od nowego roku) się popsuła nioska, a w ostatnim roku (2015) zlikwidowali wszystkie koncentraty dla odchowu. Identyczne warunki w kurniku, a po podobno lekkiej modyfikacji składu koncentratu przez Provimi zaczęły się kłopoty. Z gotową pasza to już w ogóle u mnie są cyrki w kurniku. Identyczne objawy z paszami obserwowałem jak swego czasu DobroPasz został wchłonięty przez Rolimpex- od tego momentu współpracowałem z Provimi (wyłącznie na koncentratach z 3 epizodami z paszami gotowymi z którymi były problemy) i było OK (aż do teraz). W między czasie Provimi przejęło Rolimpex, ale na szczęście nie zepsuło receptur (ino trochę przemodelowali), a dopiero Cargill przejmując Provimi przyczynił się do powolnego rozkładu tejże.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 22:28 Wto 22 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Cytat:
Powrót do góry
DobreJajo

PostWysłany: 21:06 Wto 22 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Po pierwsze witam.

Czy ktoś ma doświadczenia z firmą Dossche i koncentratami tej firmy? Chodzi o odchów niosek towarowych, a także późniejszą produkcję.

Obecnie biorę koncentrat z firmy Provimi (na cały okres produkcji, bez odchowu) i jestem względnie zadowolony (jedyny problem to mokra ściółka w zimę, wina moja bo kurnik z oknami bez ogrzewania z wyłącznie wentylacją grawitacyjną, w lato jest dobrze). Potrzebuję koncentratów na odchów niosek (od 0 do 20 tyg). Wcześniej brałem z Provimi, ale już nie produkują koncentratów na odchów (a wyniki miałem dobre). Pasza mi nie pasuje, wziąłem w 2015 roku gotową od Provimi (PD440 i PD441) jednak to już nie to samo co własna mieszanka- po gotowej dziobały się strasznie, po robionej upadki były w normie (2-4%). Na koncentracie dla nioski (PD345) też zauważyłem pogorszenie jakości produkcji- więcej upadków i wydziobywania niż na wcześniejszym PD253.

Przeglądając forum i inne strony wybrałem koncentraty Dossche, jednak przed zakupem paszy lub koncentratu na odchów (jeszcze mam miesiąc na decyzję) chciałbym zapytać o jakość mieszanek tej firmy. Interesuje mnie skład (preferencje to brak dodatków zwierzęcych. Nachodzi mnie ostatnio przedstawiciel DeHaus jednak z tego co wyczytałem to są problemy, podobno firma stosuje "smalec" zamiast oleju sojowego i rzepak w większych ilościach w mieszankach, a to zatruwa kury).

Czy obecna cena paszy pełnoporcjowej dla nioski jaką sam komponuję (parametry: ok 17%białka, 4% wapnia) w cenie 950zł brutto za tonę są dobre? Podana pasza składa się z pszenicy, kukurydzy, Provimi PD345, kredy. Mam na niej dobre rezultaty jednak trochę więcej upadków niż na mieszance z poprzednim koncentratem PD253.
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 20:30 Wto 22 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
thunder13

PostWysłany: 16:34 Wto 22 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze witam.

Czy ktoś ma doświadczenia z firmą Dossche i koncentratami tej firmy? Chodzi o odchów niosek towarowych, a także późniejszą produkcję.

Obecnie biorę koncentrat z firmy Provimi (na cały okres produkcji, bez odchowu) i jestem względnie zadowolony (jedyny problem to mokra ściółka w zimę, wina moja bo kurnik z oknami bez ogrzewania z wyłącznie wentylacją grawitacyjną, w lato jest dobrze). Potrzebuję koncentratów na odchów niosek (od 0 do 20 tyg). Wcześniej brałem z Provimi, ale już nie produkują koncentratów na odchów (a wyniki miałem dobre). Pasza mi nie pasuje, wziąłem w 2015 roku gotową od Provimi (PD440 i PD441) jednak to już nie to samo co własna mieszanka- po gotowej dziobały się strasznie, po robionej upadki były w normie (2-4%). Na koncentracie dla nioski (PD345) też zauważyłem pogorszenie jakości produkcji- więcej upadków i wydziobywania niż na wcześniejszym PD253.

Przeglądając forum i inne strony wybrałem koncentraty Dossche, jednak przed zakupem paszy lub koncentratu na odchów (jeszcze mam miesiąc na decyzję) chciałbym zapytać o jakość mieszanek tej firmy. Interesuje mnie skład (preferencje to brak dodatków zwierzęcych. Nachodzi mnie ostatnio przedstawiciel DeHaus jednak z tego co wyczytałem to są problemy, podobno firma stosuje "smalec" zamiast oleju sojowego i rzepak w większych ilościach w mieszankach, a to zatruwa kury).

Czy obecna cena paszy pełnoporcjowej dla nioski jaką sam komponuję (parametry: ok 17%białka, 4% wapnia) w cenie 950zł brutto za tonę są dobre? Podana pasza składa się z pszenicy, kukurydzy, Provimi PD345, kredy. Mam na niej dobre rezultaty jednak trochę więcej upadków niż na mieszance z poprzednim koncentratem PD253.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 22:34 Pon 25 Sty 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś stosuje premiksy z firmy Probio? co można o tej firmie powiedzieć? Pozdrawiam
Powrót do góry
hodowca2015

PostWysłany: 13:13 Sro 30 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Proszę o opinie na temat jakości paszy Hodowców współpracujących z mieszalnią pasz "DOSSCHE"
Interesuje mnie suchość ściółki w całym odchowie i przyrosty na koniec cyklu produkcyjnego.
Z góry dzięki za odpowiedź .
Samych sukcesów w hodowli życzę wszystkim Hodowcom .
Powrót do góry
migon65

PostWysłany: 14:56 Czw 24 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prosze bardzo niedowiarki golpasz sprzedany

https://uokik.gov.pl/koncentracje.php?news_id=11905
migon65 napisał:
Potwierdzam ze tez slyszalem o tym ze Golpasz jest na sprzedaż.
treonik napisał:
Z tym Golpaszem na sprzedaż to ciekawostka. W piątek otwierają nową wytwórnię.

hodowcamazowsze napisał:
Zgodze sie ze Cargill kupil rynek bo sami jako firma jakos nie daja rady ogarniac wzrostow sprzedazy. Dodatkowe wytwornie nie sa im potrzebne bo te co maja dzialaja na pol gwizdka. Piast chyba nie ma sie dobrze skoro jest wystawiony na sprzedaz gak samo jak golpasz..
treonik napisał:
Lat temu piętnaście, wydawało się że firmy typu Cargill, Provimi, Rolimpex wszystkich nakryją kasą. Dziś dwóch firm z wymienionych nie ma. Natomiast dobrze się mają firmy- Tasomix, Golpasz, Piast, Agrocentrum, Wipasz, EkoPlon- które mają polskich właścicieli. Cargill aby rosnąć musiał kupić sobie rynek.
Surprised
Powrót do góry
fermadrobiumlody

PostWysłany: 15:13 Pią 4 Wrz 2015    Temat postu: Elektronik dla wytwórni pasz Odpowiedz z cytatem

Witam. Mając prace związane z elektroniką w wytwórni pasz pod żadnym względem nie ufajcie ani nie zatrudniajcie Mariusza Kołakowskiego z Nowego Miasta Lubawskiego. Człowiek jest nie odpowiedzialny, bezmyślny i całkowicie nie poważny.

Naprawa cystern oraz paszowozów z miej. Pierławka. Kolejny człowiek nie odpowiedzialny i oszust na każdym kroku. Cena jak w super nowoczesnym zakładzie, efektów nie widać i oszukuje na każdym kroku!!!.
Powrót do góry
migon65

PostWysłany: 11:38 Czw 3 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam ze tez slyszalem o tym ze Golpasz jest na sprzedaż.
treonik napisał:

hodowcamazowsze napisał:
Zgodze sie ze Cargill kupil rynek bo sami jako firma jakos nie daja rady ogarniac wzrostow sprzedazy. Dodatkowe wytwornie nie sa im potrzebne bo te co maja dzialaja na pol gwizdka. Piast chyba nie ma sie dobrze skoro jest wystawiony na sprzedaz gak samo jak golpasz..
treonik napisał:
Lat temu piętnaście, wydawało się że firmy typu Cargill, Provimi, Rolimpex wszystkich nakryją kasą. Dziś dwóch firm z wymienionych nie ma. Natomiast dobrze się mają firmy- Tasomix, Golpasz, Piast, Agrocentrum, Wipasz, EkoPlon- które mają polskich właścicieli. Cargill aby rosnąć musiał kupić sobie rynek.
Surprised
Powrót do góry
treonik

PostWysłany: 19:22 Sro 2 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hodowcamazowsze napisał:
treonik napisał:
Surprised
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 1 z 27

Skocz do: