Skocz do zawartości
żeldrob

Wytwórnie pasz

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie doświadczenia z wytwórniami pasz? Terminowość dostaw , ceny , załatwianie reklamacji , jakość paszy , spożycia , programy lojalnościowe i wszystko to co wpływa na opinię danej wytwórni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agrocentrum kolno - ogolnie kaszana. musisz zamowic z wyprzedzeniem 2 dniowym a i tak potrafia sie opoznic. zamawiasz na rano masz w nocy. zamawiasz po poludniu masz o swicie. zamawiasz starter to mozesz uslyszec ze teraz produkuja k7 dla indyka a starter bedzie robiony jutro wiec prosze zadzwonic jutro!!! ceny troche wyzsze jak w wipaszu i ciagle bledy w fakturach. mialem dosc i handluje od 3 miechow z wipaszem. jest troche lepiej (nizsze ceny) ale przede wszystkim jak zamowisz na wtorek to masz we wtorek a w agrocentrum mila pani potrafila zadzwonic i powiedziec ze pan przeciez nie zamawial na wtorek albo sami uznalismy ze na wtorek pan nie bedzie potrzebowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję paszę w TASOMIXE z Kalisza i jest dobra a ceny takie sobie zużycie 1.80 i kurczaki są zdrowe nie mają biegunek . Mogliby być bardziej konkurencyjni cenowo bo obsługa klienta jest rewelacyjna .Ogólnie jest O.K.javascript:emoticon(':lol:')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupuję paszę w TASOMIXE z Kalisza i jest dobra a ceny takie sobie zużycie 1.80 i kurczaki są zdrowe nie mają biegunek . Mogliby być bardziej konkurencyjni cenowo bo obsługa klienta jest rewelacyjna .Ogólnie jest O.K.javascript:emoticon(':lol:')
...

a jakie mają ceny na dziś - proszę podawać ceny pasz z innych wytwórni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tasomix to raczej Biskupice Ołoboczne,pasze mają dobre,ale jakość obsługi średnia,cały rzut nie mogą przywiesc wg zamówienia,albo za póżno ,albo dużo mniej,wczoraj dostałem pasze o 1 w nocy mało mnie nie trafiło ,i zamiast 12 ton było 13,7,niby nie problem ,ale to finiszer i 12 by wystarczyło cena ;899 brutto,pasze mi kredytują , przy gotówce -4%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to zależy od przedstawiciela, ja nigdy nie dostałam paszy pózniej niż 21:00 dostaję zawsze tyle ile zamawiam jestem bardzo zadowolona z obsługi. Ja płacę za finiszer 885

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że to zależy od przedstawiciela, ja nigdy nie dostałam paszy pózniej niż 21:00 dostaję zawsze tyle ile zamawiam jestem bardzo zadowolona z obsługi. Ja płacę za finiszer 885
netto czy brutto , a co ze spożyciem na kilogram przyrostu , mam propozycję z RHG płatne 14 dni od dostawy st.940,gr. 910, fin.860 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rajffpol ceny : dla kazdego coś innego Grower na termin 870-880 netto , ale może też być drozej . Starter powyżej 900. Obsługa tragiczna. Zamawiasz 12 dostajesz 6 lub 9 . Zamawiasz rano dostajesz późno w nocy , albo na drugi dzień . Moce przerobowe wytwórni są za małe w stosunku do ilości przyjętych hodowców Przedstawicielki hm.... robią dobre wrażenie , ale to przecież nie o to chodzi Ogólnie firma "schodzi na psy" jeżeli mówimy o obsłudze klientów Jak na razie w stosunku do innych wytwórni są trochę konkurencyjni cenowo więc mają full hodowców . Wyniki produkcyjne dość dobre , ale wpadki też mają.Jak do tej pory robię na ich paszy 3 rzut , ale czy będą następne? Piszemy o cenach już na poziomie 900 złotych , a nie mówimy o wzroście cen żywca! Czy przeliczyliście po ile MUSI być żywiec przy tej cenie paszy żeby zarobić chociaż na chlebek? Wg moich wyliczeń to jest około 2,60- 2,70 . Jak pasz zdrożeje jeszcze o 100 złotych to będzie wtedy 2,8-2,9 .Czy myślicie , że w przeciągu miesiąca żywiec osiągnie taką cenę? Ja uważam , że nie więc straty finansowe będą przeogromne . Z jednego małego obiektu jak będzie poniżej 20tys. strat to będzie sukces . Polskie drobiarstwo za sprawą polityków sięgnęło DNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rajffpol ceny : dla kazdego coś innego :evil: Grower na termin 870-880 netto , ale może też być drozej . Starter powyżej 900. Obsługa tragiczna. Zamawiasz 12 dostajesz 6 lub 9 . Zamawiasz rano dostajesz późno w nocy , albo na drugi dzień . Moce przerobowe wytwórni są za małe w stosunku do ilości przyjętych hodowców :shock: Przedstawicielki hm.... robią dobre wrażenie , ale to przecież nie o to chodzi :? Ogólnie firma "schodzi na psy" jeżeli mówimy o obsłudze klientów :( Jak na razie w stosunku do innych wytwórni są trochę konkurencyjni cenowo więc mają full hodowców . Wyniki produkcyjne dość dobre , ale wpadki też mają.Jak do tej pory robię na ich paszy 3 rzut , ale czy będą następne? Piszemy o cenach już na poziomie 900 złotych , a nie mówimy o wzroście cen żywca! Czy przeliczyliście po ile MUSI być żywiec przy tej cenie paszy żeby zarobić chociaż na chlebek? Wg moich wyliczeń to jest około 2,60- 2,70 . Jak pasz zdrożeje jeszcze o 100 złotych to będzie wtedy 2,8-2,9 .Czy myślicie , że w przeciągu miesiąca żywiec osiągnie taką cenę? Ja uważam , że nie więc straty finansowe będą przeogromne . Z jednego małego obiektu jak będzie poniżej 20tys. strat to będzie sukces . Polskie drobiarstwo za sprawą polityków sięgnęło DNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
w pełni się zgadzam z Tobą dodam tylko że dno składa się z pięciu metrów mułu i bagna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE DO KOŃCA ZGADZAM SIĘ Z OBRZUCANIEM WYTWÓRNI PASZ RAIFFPOL. GSYŻ FIRMA TA JAKO JEDYNA WYCIĄGNĘŁA RĘKĘ POMOCNĄ GDY PADAŁY UBOJNIE I WIELU TAK JAK JA TRACILI PIENIĄDZE. SKREDYTOWAŁA NIE TYLKO MNIE WTEDY ALE CAŁĄ RZESZĘ HODOWCÓW. Z TEGO CO SIĘ ORIĘTUJĘ TO ZACZYNAJĄ ROZBUDOWĘ I OSTATNIE KŁOPOTY Z DOWOZEM PASZY TO TEGO WYNIK. HODOWCÓW NIE MAJĄ ZA DUŻO BO LUDZIE PROSZĄ O WSPÓŁPRACĘ A PRZEDSTAWICIELKA MÓWI ŻE PO ROZBUDOWIE. WYNIKI MAM ŚWIETNE , NIE ZAWSZE TAKIE SAME LECZ BARDZO DOBRE W PORÓWNANIU Z INNYMI WYTWÓRNIAMI. PRZEDSTAWICIELKI SĄ SUPER DZIEŃ I NOC SĄ DLA NAS I GDY COŚ SIE DZIEJE TO MAMY DO KOGO DZWONIĆ. WIĘC TEN KTOŚ JEST CHYBA ZŁY ŻE JEST TAK TRAGICZNIE NA RYNKU I CHCE SIĘ WYŻYĆ. POWODZENIA ZRZĘDOM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A DNO OSIĄGAJĄ CI CO RYZYKUJĄ WSTAWIENIA WIEDZĄC JAK JEST I POTEM CHCĄ WYŁUDZAĆ PIENIĄDZE OD RÓŻNORAKICH WYTWÓRNI . ZNAMY TAKICH DUŻO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[]Po pierwsze to wyłącz "capsa" - nie musisz krzyczeć Po drugie to coś mi się wydaje , że jesteś właśnie tą przedstawicielką , a konkretnie to pani I:shock: A po trzecie co hodowcę obchodzi rozbudowa wytwórni! Wytłumacz kurczakom, że raiffpol ma rozbudowę i dlatego mają np. 15 godzin głodówki . Uważasz , że to jest w porządku? Dlaczego do tej pory nikt niczego złego na nich nie pisał? Bo faktycznie nie było źle . Teraz obsługa jest TRAGICZNA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem przedstawicielką. Ty się nie ujawniasz więc ja też nie współpracuję już 10 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ten temat więc i ja odniosę się do "mojej" wytwórni > Raiffpol Głobino . Wyniki bardzo dobre , chociaż czasami też mają wpadki . Reklamacje? Hm... W zasadzie bardzo rzadkie no i trochę trzeba się wykłócać o swoje . Ogólnie nie jest źle . Kontakt z hodowcą - bywało zdecydowanie lepiej , ale mam nadzieję , że się poprawią Terminowość dostaw- brak słów . W moim odczucie za dużo hodowców w stosunku do mocy produkcyjnych . W naszego rynku wypadł SPOMIS , a w zasadzie już PIAST/ chyba sami chcieli bo ustanowili ceny zaporowe/ więc hodowcy przeszli do Raiffpolu . Niestety odbiło się to na jakości obsługi . Zamawiam z kilkudniowym wyprzedzeniem np. na rano , a dostaję w nocy . O ile w przypadku małych ptaków jakiś zapas zawsze mam to przy dużych nie da się tego zapasu zrobić bo na dobę duże stado zjada ponad 4,5 tony . Zresztą zawsze staram się żeby dostawy były pełne bo rozumiem , że koszty transportu są wysokie . Ale po co ja się o to martwię?

To tak z grubsza! IWA nie rozumie chyba istoty problemu - na pozytywną opinię nie składa się zlitowanie czy prezenty tylko jakość , cena , terminowość dostaw . W przeszłości Raiffpol bardzo mocno zapłacił za litość i pozyskiwanie hodowców- pośrednio za te błędy płacili hodowcy .Jeżeli jednak woziło się paszę do odbiorców złodziei , a za zabezpieczenie przyjmowało się nic nie warte weksle lub przewłaszczenie stad to konsekwencje były łatwe do przewidzenia . Odnoszę wrażenie , że teraz może być podobnie . Ogólnie jestem zadowolony z tej współpracy , ale .......No właśnie szkoda , że "w tej beczce jest łyżka dźiegciu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rajffpol ceny : dla kazdego coś innego :evil: Grower na termin 870-880 netto , ale może też być drozej . Starter powyżej 900. Obsługa tragiczna. Zamawiasz 12 dostajesz 6 lub 9 . Zamawiasz rano dostajesz późno w nocy , albo na drugi dzień . Moce przerobowe wytwórni są za małe w stosunku do ilości przyjętych hodowców :shock: Przedstawicielki hm.... robią dobre wrażenie , ale to przecież nie o to chodzi :? Ogólnie firma "schodzi na psy" jeżeli mówimy o obsłudze klientów :( Jak na razie w stosunku do innych wytwórni są trochę konkurencyjni cenowo więc mają full hodowców . Wyniki produkcyjne dość dobre , ale wpadki też mają.Jak do tej pory robię na ich paszy 3 rzut , ale czy będą następne? Piszemy o cenach już na poziomie 900 złotych , a nie mówimy o wzroście cen żywca! Czy przeliczyliście po ile MUSI być żywiec przy tej cenie paszy żeby zarobić chociaż na chlebek? Wg moich wyliczeń to jest około 2,60- 2,70 . Jak pasz zdrożeje jeszcze o 100 złotych to będzie wtedy 2,8-2,9 .Czy myślicie , że w przeciągu miesiąca żywiec osiągnie taką cenę? Ja uważam , że nie więc straty finansowe będą przeogromne . Z jednego małego obiektu jak będzie poniżej 20tys. strat to będzie sukces . Polskie drobiarstwo za sprawą polityków sięgnęło DNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
w pełni się zgadzam z Tobą dodam tylko że dno składa się z pięciu metrów mułu i bagna
IWA amm na myśli POLSKIE DROBIARSTWO ( ostatnie zdanie ) ,a co do Twojej wytwórni nie mam nic bo ich nie znam i nigdy z nimi nie handlowałem - czytaj teksty ze zrozumieniem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jestem przedstawicielką. Ty się nie ujawniasz więc ja też nie współpracuję już 10 lat
10 lat i dopiero teraz zalogowałaś się na PPR ? Dziewczyno nie ściemniaj . Ja współpracuję z nimi krótko , ale nie tak sobie tą współpracę wyobrażam . Jeżeli nie zmienią czegoś w obsłudze po prostu im podziękuję . Jak nie chcą uszanować gotówkowca to niech się męczą z terminowcami . Przy aktualnych cenach żywca życzę powodzenia w odzyskiwaniu kasy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! orientujecie sie w jakich cenach kształtuje sie pasz dla niosek!

w provimi skokowa 864zl za tone (worki 25 kg)!

z gory dziekuje za ceny z innych wytworni poniewaz szukam tanszej chociaz na jakosc nie narzekam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasze dla niosek kupuje we workach w cenie 805zł/t netto na pierwszy okres nieśności, i odpowiednio o 20 i 40 zł/t taniej na drugi okres nieśności uwzględniam ostatnią podwyżkę paszy w mojej wytworni.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mozesz podac namiery na ta wytwornie tzn nazwe i numer tel bo w rzeczywistosci to jest az 60zl na tonie

z gory dziekuje i pozdrawiam

moj nr gg 2055077

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego ja biore dzisiaj 1szy raz pasze dla niosek z tej wytworni!
niewiem jak dla niosek ale dla brojlera jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktośbierze paszę z DE HEUS? co sądzicie?

 

Mam pytanko , jak wymawiać nazwę DE HEUS , bo ja mówię DO (słowo zostało usunięte)AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...