Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:01 Wto 25 Wrz 2018

Agrolok
Hodowla owiec
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miko45

PostWysłany: 10:10 Sob 17 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u ciebie na podwórku zabijają ??
ona mają takie odgłosy prz zabici że aż żal owieczek
mój tata kiedyś chowal owce i nawet kórale przyjeżdzali kupować
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kserkses

PostWysłany: 20:40 Pią 16 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wełna na wiosnę poszła po 2 zlote, młodzież idzie przeważnie na eksport. Ostatnio mam odbiorców którzy przyjeżdżają zabijają i jeszcze skóra zostaje z którą nie ma za bardzo co zrobić. Ceny za stare 2-3 złote, młode 6-7 złotych. Nie zostawiam nic na odnowienie stada, po jakimś czasie problem zniknie, najgorsza w tym wszystkim jest biurokracja i jej koszty, wszystko to jeden wielki pic ale płacić trzeba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miko45

PostWysłany: 19:02 Pią 16 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale skupował ktoś kiedyś tak ok 2 lata temu wełne albi mięso
Powrót do góry
kserkses

PostWysłany: 18:58 Pią 16 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miko45 napisał:

ale do czego hoduje sie owce ???
Niektórym szkoda zatłuc i dlatego jeszcze trochę tego biega i beczy.
Powrót do góry
miko45

PostWysłany: 18:35 Pią 16 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry że nie na temat
ale do czego hoduje sie owce ??jest to opłacalne??
Powrót do góry
marcinrol80

PostWysłany: 21:37 Sro 14 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas podstawą żywienia jest pastwisko do kedy się da oby jak najdłużej. Łąk mam pod dostatkiem 8 ha na 60 matek plus jesienią wypas na poplonach. Zimą podstawa to siano i słoma do tego trochę owsa trochę ziemniaków odpadowych i marchewki pastewnej ale niewiele za bardzo pracochłonne. W planach żywienie zimowe bedzie opierać się na sianokiszonce w balach plus słoma i siano śruta zbożowa i tylko to zupełnie bez okopowych
Powrót do góry
wsgg510

PostWysłany: 19:18 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kuzaj63 napisał:
Chciałbym sie dowiedzieć jak żywicie swoje owieczki (wypas,kiszonki,sianokiszonki itd itp).Mam zamiar poczynić pewne zminy u siebie i chciałbym żebyście podzielili sie swoimi doświadczeniami.

Do tej pory podstawa zywienia zimowego byly buraki pastewne,siano, pasza tresciwa(mieszanka owsa z sruta rzepakowa i troche witamin)ale teraz ze wzgledu na ceny zboza i owiec to lepiej zboze sprzedac.
od tego roku owce dostaja kiszonke z kukurydzy siano i slome po wykotach nastawia sie duzo sollizawek i wody do oporu zeby na mleku jagnieta tuczyc i oczywiscie jagnieta paszy tresciwej do oporu zeby szybko urosly niewiadomo czy da sie je sprzedac bo zhkio wymowil umowe wszystkim hodowca przynajmniej u nas??? owce trzyma sie raczej z przyzwyczajenia lub hobby straty nie przynosza raczej wychodzi na zero juz kilka razy kasowalismy hodowle opbecnie jest okolo 60matek na 14ha. Na pstwisku racze nie pasiemy (wydeptuja trawe) jedynie po zniwach kiedys obsiewalismy pole mieszanka szybko rosnacych roslin i pasienie do grudnia (teraz juz nie paliwo i nasiona) a na rzysku i tak cos tam urosnie, co sianokiszonek to w belach jedza chetnie my kiedys zrobilismy pryzme i niechcialy jesc popsula sie ale zle przyzadzona byla.
Powrót do góry
nina-pl

PostWysłany: 12:12 Sro 11 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przy stadzie krów trzymałem owieczkę syn ją dostał bo mu się bardzo podobały nazwał ją BASIA a jej córkę Fiona ale jakieś wałęsające się psy je rozszarpały i teraz chętnie bym kupił jakąś albo dwie i baranka.[psy odstrzelone]
Powrót do góry
Ist

PostWysłany: 10:03 Wto 12 Cze 2007    Temat postu: Hodowla owiec Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam zamiar założyć większe stado owiec takiej rasy aby móc otrzymywać dopłaty z programu rolno-środowiskowego (ochrona ras lokalnych) . Czy ktoś hoduje takie owce i mógłby się podzielić swymi doświadczeniami?
Interesuje mnie ile kosztują owce pozwalające założyć stado? Ile owiec w sezonie wegetacyjnym może się wyżywić z ha pastwiska słabszej klasy?

Pozdrawiam
Powrót do góry
kuzaj63

PostWysłany: 00:17 Pon 21 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym sie dowiedzieć jak żywicie swoje owieczki (wypas,kiszonki,sianokiszonki itd itp).Mam zamiar poczynić pewne zminy u siebie i chciałbym żebyście podzielili sie swoimi doświadczeniami.
Powrót do góry
NataszaX

PostWysłany: 18:37 Wto 10 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kserkses, nie mam jeszcze żadnych owiec i rozważam różne możliwości. Nie wiem czy będzie mi się opłacało trzymać kilka szt owiec dla programu unijnego, trzeba prowadzić kontrolę użytkowości itp. A będą utrzymywane w ekstensywnych warunkach i zależy mi na maksymalizacji mięska, które wyląduje w brzuszku mym i innych ludzi, dlatego oczekuję minimum zachodu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Błażej

PostWysłany: 08:58 Nie 8 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie mi napisal ze za 3-4 miesieczne jagnieta chce 350 nie za jarki,to przesada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kuzaj63

PostWysłany: 19:01 Sob 7 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Błażej myśle że 350 za zakoconą jarke to nie jest dużo.Bardziej opłacałoby Ci sie kupić kilka matek dorosłych tzw.wybrakowanych.za te 350 PLN kupisz ze 3 szt.Popasą sie do jesieni ,potem nóż na gardło i na wiosne kupisz kolejne 3. (jeśli chcesz żeby tylko robiły za kosiarke Smile )
Powrót do góry
kuzaj63

PostWysłany: 18:56 Sob 7 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wesołych świąt Wielkianocnych oraz mokredo śmingusa życze wszystkim hodowcom owiec!(i nie tylko owiec Smile )
Kuzaj63
Powrót do góry
Błażej

PostWysłany: 13:35 Sob 7 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chcialbym kupic ze 2 -3 owce jarki zakocone zeby po ogrodzie biegaly i trawe strzygły ma ktos moze na sprzedaz w woj wielkopolskie.jeden kole ma maciorki suffolk po 350zl za sztuke chce to troche drogo nie?jak na kosiarki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kserkses

PostWysłany: 21:05 Pią 6 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak masz czystą wrzosówkę to czy nie lepiej wejść w programy unijne i chować w czystej rasie Question
Powrót do góry
NataszaX

PostWysłany: 12:22 Pią 6 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie z innej beczki: powiedzcie jaka rasa lub mieszaniec owczy nadaje się do utrzymania ekstensywnego? Chciałabym założyć przydomowy chów na własne potrzeby i szukam zwierzaka o w miarę rozwiniętych cechach mięsnych (chętnie plenniejszy), co możecie polecić? Z jaką rasą można przekrzyżować wrzosówkę unikając jednocześnie trudnych porodów? Z góry dzięki za odpowiedź
Powrót do góry
sybikds1

PostWysłany: 21:08 Pon 2 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kserkses napisał:
Podobno wełna ma być kupowana u nas po 2,50 za kg , mam adres gościa który kiedyś kupował wełnę, czy jeszcze kupuje to nie wiem - jest spod Rawy Mazowieckiej. Gdzieś powinienem mieć jeszcze namiar na gościa spod Częstochowy Rolling Eyes

mam pytanie u was to znaczy jaki region, i mam tez prosbe o namiary na tego goscia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
kserkses

PostWysłany: 14:26 Nie 1 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz na PW
Powrót do góry
kuzaj63

PostWysłany: 12:23 Nie 1 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli można to prośiłbym o wysłanie namiarów na gościa skupującego wełnę:
kuzaj63@wp.pl
Powrót do góry
trojan

PostWysłany: 16:53 Sob 31 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kuzaj63 napisał:
Wie ktoś może jak wygląda w tym roku dopłata do postępu biologicznego (tzw.dotacja) do owiec?Coś szłyszałem że w tym roku ma nie być?
I jeszcze jedna sprawa -szukam kupca na wełne możecie mi kogoś polecić?
Ceny sprzedaży jagniąt które ja podałem były cenami brutto no i nie musze płacić za świadectwa.

Nie będzie dotacji dla hodowców - kasę dostanie zwiazek za ocenę i prowadzenie ksiąg
Powrót do góry
kserkses

PostWysłany: 14:08 Sob 31 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno wełna ma być kupowana u nas po 2,50 za kg , mam adres gościa który kiedyś kupował wełnę, czy jeszcze kupuje to nie wiem - jest spod Rawy Mazowieckiej. Gdzieś powinienem mieć jeszcze namiar na gościa spod Częstochowy Rolling Eyes
Powrót do góry
kuzaj63

PostWysłany: 11:01 Czw 29 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wie ktoś może jak wygląda w tym roku dopłata do postępu biologicznego (tzw.dotacja) do owiec?Coś szłyszałem że w tym roku ma nie być?
I jeszcze jedna sprawa -szukam kupca na wełne możecie mi kogoś polecić?
Ceny sprzedaży jagniąt które ja podałem były cenami brutto no i nie musze płacić za świadectwa.
Powrót do góry
marcinRol1

PostWysłany: 22:15 Pon 26 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sprzedałem w poniedziałek 13-16 9pln 17-22 7,5 23-30 6,5 Kupno było przez związek piotrków Tryb. Widzę że słabe ceny mamy. Małe spięcie z dyrekcją na skupie było własnie o cenę i ze nic ze świadectwami nie zrobili. Podobno u Leppera na biurku leży Miało być podpisane razem z tym dla cieląt(zmniejszyli im opłatę) a nasza sprawa wisi ma być podstawa 15 pln ale kiedy nie wiadomo(((
Powrót do góry
misiek_zx6r

PostWysłany: 09:38 Pon 26 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie nie na temat ale sproboje. Chciałbym sie zapytac czy kozy przenoszą ciąże a jesli tak to o ile dni ? wiem ze koza to nie owca ale wydaje sie podobne Razz. Za wtyrozumiałośc z góry dziękuje.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

Skocz do: