Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 05:32 Pią 19 Paź 2018

Agrolok
Informacja PZZHiPD
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
żeldrob

PostWysłany: 11:13 Nie 20 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

starter napisał:
Nic tylko pogratulować zrozumienia tekstu Very Happy
Właśnie widzę Shocked Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
starter

PostWysłany: 10:45 Nie 20 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic tylko pogratulować zrozumienia tekstu Very Happy
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 03:51 Nie 20 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamyk napisał:
Jeżeli w moim rejonie jest około 150 -ciu podmiotów prowadzących hodowlę drobiu , a na zebranie (wysłanych zaproszeń do 120-tu hodowców) przyjeżdża 32 osoby ,to wszelka krytyka w kierunku osób które próbują społecznie udzielać się jest nie na miejscu . Każdy rejon - województwo ma lub powinno mieć swój zarejestrowany w KRS związek . My go posiadamy . Prowadzimy sprawozdawczość skarbową . Problem polega na tym , że nie może być tak by te 32 osoby płaciły składkę, a reszta oczekiwała gruszek na wierzbie.
Poza tym składka w wysokości 200zł nie wystarcza na roczne profesjonalne utrzymanie związku ( zebrana oczywiście od tych 32 osób ) , a o wysłaniu 2500zł składki na konto Związku w Warszawie już nie wspomnę .
Ta frekwencja miała miejsce w końcu lutego ,a więc w trudnym dla drobiarstwa okresie . Na takim zebraniu organizujemy różne szkolenia i prelekcje . W dużej mierze pomaga nam w tym WODR.
Jeżeli wszyscy hodowcy nie będą mieć obowiązku przynależności do Zrzeszenia , to zawsze Zrzeszenie będzie traktowane jak 5-te koło u wozu.

Dlaczego uparliscie sie i piszecie o krytyce DZIAŁALNOSCI - jakiejkolwiek . Ja nie piszę o działalnosci i jej nie krytykuję sensu stricte tylko odnoszę się do pewnych bzdurnych , kłamliwych tekstów.Tylko tyle i aż tyle. A skladke do W-wy to raczej musisz w kapelusz wsadzic bo PZZHiPD konta nie ma!
Od dawna piszemy , krzyczymy , że produkcja drobiarska MUSI być uregulowana ustawowo . W przeciwnym razie wszelkie okazjonalne zrywy mozna sobie w buty wsadzić . ZAMORDYZM czyli nakazowość przynalezności do związku branżowego podmiotów produkujacych na powierzchni pow. 600m2 - to NUMER JEDEN ! Podobnie jak izby lekarskie , korporacje adwokackie etc. Chcesz produkować musisz należeć do związku , placić składki , planować produkcję , mieć swoją ubojnię .
W kazdym rejonie Polski jest podobnie- jak cena do d.upy to na zebraniach frekwencja 90 % produkujacych na danym terenie . Wystarczy , że jest na zero to robi sie 30 % .
Co do tych śmiesznych idiotycznych rymowanek to nawet teraz niby "powazni" ludzie a zachowują się jak dzieci . Stefy intymne ogolić i do przedszkola .
Powrót do góry
kamyk

PostWysłany: 23:02 Sob 19 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli w moim rejonie jest około 150 -ciu podmiotów prowadzących hodowlę drobiu , a na zebranie (wysłanych zaproszeń do 120-tu hodowców) przyjeżdża 32 osoby ,to wszelka krytyka w kierunku osób które próbują społecznie udzielać się jest nie na miejscu . Każdy rejon - województwo ma lub powinno mieć swój zarejestrowany w KRS związek . My go posiadamy . Prowadzimy sprawozdawczość skarbową . Problem polega na tym , że nie może być tak by te 32 osoby płaciły składkę, a reszta oczekiwała gruszek na wierzbie.
Poza tym składka w wysokości 200zł nie wystarcza na roczne profesjonalne utrzymanie związku ( zebrana oczywiście od tych 32 osób ) , a o wysłaniu 2500zł składki na konto Związku w Warszawie już nie wspomnę .
Ta frekwencja miała miejsce w końcu lutego ,a więc w trudnym dla drobiarstwa okresie . Na takim zebraniu organizujemy różne szkolenia i prelekcje . W dużej mierze pomaga nam w tym WODR.
Jeżeli wszyscy hodowcy nie będą mieć obowiązku przynależności do Zrzeszenia , to zawsze Zrzeszenie będzie traktowane jak 5-te koło u wozu.
Powrót do góry
Alutkaa

PostWysłany: 18:55 Sob 19 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze pracy nie zaczęli

Już do chamstwa się wciągnęli

Taki prolog jest żeldrobu

Tak pracują dla narodu

Dla drobiarzy braci

Jacy oni chwaci !

Ale dzięki Bogu

Rychło czekam epilogu !
Powrót do góry
Alutkaa

PostWysłany: 18:52 Sob 19 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze pracy nie zaczęli

Już do chamstwa się wciągnęli

Taki prolog jest żeldrobu

Tak pracują dla narodu

Dla drobiarzy braci

Jacy oni chwaci !

Ale dzięki Bogu

Rychło czekam epilogu !
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 17:28 Sob 19 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alutkaa i Jedrulaa - zalogowani 13. o3. oraz kurczaczek.maly zalogowany 27.01. / ciekawa zbiezność dat z.... prawda kurczaczek? / - czyli "aktyw" PZZHiPD w osobach 3 , a może jednej lub najwyżej dwoch???
Śmieszne , kuriozalne , żałosne i po prostu chyba tylko wymagajace współczucia. .
Powrót do góry
Alutkaa

PostWysłany: 16:44 Sob 19 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co nasi społecznicy, darmo jeżdżą do stolicy

Protestują, debatują, ministrowi przeszkadzają

Swoje zdanie wyrażają

Trzeba skończyć ich działania

Teraz ,,nowe" się wyłania

Federacja się zebrała, uzdrowienia zażądała

Pod Toruniem coś się rodzi ,na kraj cały się rozchodzi

Potęgę nową budują, z ,,dyrektorem" konkurują

A pieniądze załatwione,u ministra zamówione

I na wzór kolegi Władka, bo minister to jak matka

Daje kasę swoim dziatkom (a ma już ich spore stadko

lecz się rodzą coraz nowi i nie starczy ministrowi )

A frajerów i działaczy, bo są przecież jeszcze tacy

Nie potrzeba w tym ustroju,oni niech się babrzą w gnoju

My kapitaliści nowi,mamy prawo do odnowy

A za chęć pracy dla masy

ZAŻĄDAMY DUŻO KASY!

POMYSŁ BARDZO POPIERAMY

A EFEKTÓW ZAŻĄDAMY !!!!!
Powrót do góry
CHUDY

PostWysłany: 10:48 Sob 19 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy krytyka jest potrzebna ale musi być uzasadniona.pochwal się swoimi działaniami w kierunku polepszenia sytuacji w drobiarstwie napisz o swoich zasługach.Może nie zasługujesz na krytykę ale same pochwały?
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:04 Sob 19 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:
W zwiazku z zapytaniami kierowanymi przez p. XYZ "brojler kurzy" pragnę poinformować p. XYZ , że jeśli jest pan pełnoprawnym czynnym członkiem PZZHiPD , opłacającym składkę członkowską ma pan prawo do uzyskania odpowiedzi na zadane pytania na pisemny wniosek skierowany na adres siedziby PZZHiPD w Warszawie. Osoba do , której kieruje pan swoje zapytania nie jest upoważniona do publikowania tego rodzaju informacji na ogólnie dostępnym forum. W związku z tym proszę o pisemne wystąpienie do Zarządu z prośbą o udzielenie odpowiedzi na nurtujące pana pytania .

W zwiazku z powyzszym tekstem dlaczego wobec tego "osoba" wypowiada sie w imieniu PZZHiPD skoro nie jest do tego upowazniona . Bo rozumiem , że "osoba" nie ma pisemnego zezwolenia na reprezentowanie Zwiazku .
Po drugie to czy "osoba" ma potwierdzenie opłacania składek przez siebie? Po trzecie czy Związek posiada lub posiadał w ostatnich latach konto bankowe? Po czwarte czy Zwiazek skladak do US deklaracje bo jezeli konto posiadał to zgodnie z prawem takie deklaracje musial skladać .Jeżeli były skladki lub tzw. zrzutki to w jaki sposob byly uiszczane i rozliczane ??? Moze do "kapelusza" ? Po piate , a kto niby w siedzibie Zwiazku ma mi udzielic odpowiedzi skoro nigdy nikogo tam nie ma ,a telefony nie dzialają.
Reasumując odpowiedzi na wszystkie moje pytania są negatywne i rozumiem żeby się nie osmieszać odsylasz mnie do formy pisemnej zapytania .
To , że jest kilka osob , ktore dziłaja w mniejszym czy wiekszy stopniu jest o.k. Negatywne jest to , że nawet teraz kiedy , jak to napisalaś rzekomo po 10 latach grupa ludzi sie uaktywniła nie jest dostrzegana jako partner . Grupa 3-4 osob zawłaszczyła sobie prawo do reprezentowania calej branzy drobiarskiej w strukturach administracji rządowej tak na prawdę nie wiadomo czy mając chociaż kilkuprocentowe poparcie , a juz zdecydowanie od strony prawnej nie powinna uzywać nazwy PZZHiPD .
Nie będę więcej z Toba polemizował bo to jak walenie glową w mur .
Jesteś nie konsekwentna , nie potrafisz sluchać , wyciagać wnioskow , piszesz jakieś bzdety o wojnach , a w klopotliwych sytuacjach uciekasz się do smiesznych odpowiedzi .
Tak na marginesie to Komunikat lubelskiego , czyli Twojego Związku w odniesieniu do moich postow jest po prostu kuriozalny .
Chociazby nawet z tego powodu uwazam , że nie jesteś już dla mnie partnerem do dyskusji .
Miłego Dnia.
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 07:15 Sob 19 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zwiazku z zapytaniami kierowanymi przez p. XYZ "brojler kurzy" pragnę poinformować p. XYZ , że jeśli jest pan pełnoprawnym czynnym członkiem PZZHiPD , opłacającym składkę członkowską ma pan prawo do uzyskania odpowiedzi na zadane pytania na pisemny wniosek skierowany na adres siedziby PZZHiPD w Warszawie. Osoba do , której kieruje pan swoje zapytania nie jest upoważniona do publikowania tego rodzaju informacji na ogólnie dostępnym forum. W związku z tym proszę o pisemne wystąpienie do Zarządu z prośbą o udzielenie odpowiedzi na nurtujące pana pytania .
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 21:52 Pią 18 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam , ale o co Ci chodzi? Niby ja skupiam swoja energie na dokopywaniu , zaczepkach , wywoływaniu wojny? Chyba zartujesz . Nie cierpię hipokryzji , zakłamania i falszowania rzeczywistości .Zamiast "bić pianę" i utyskiwac jacy to drobiarze są niewdzięczni , gryzący proszę o odpowiedź na zadane wczesniej pytania . Tylko tyle i aż tyle.
Moze ja zyję w innej Polsce , w ktorej jakos nie bylo widać PZZHiPD . Nie wiem , ale nie pisz o wojnie , ktorej nie ma . Sama swoimi emocjami , wyimaginowanymi widzeniami tych wojen , sporow , gryzienia ponoć wszystkich i wszystkiego wywołujesz zamieszanie . Nie przyjmujesz zadnej krytyki , nie słuchasz zdania innych , a to już niewybaczalny błąd. Nawet dzisiaj nic nie robicie żeby ludzi do siebie przyciagnąć . A tak koncząc to nikt nikogo nie chce zniszczyc , zwalczyć . To śmieszne i żałosne , że tak o tym piszesz .
W końcu to nasza wspólna branza .
Jola chyba juz czas posypać głowe popiołem .
Pozdrawiam .
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 21:16 Pią 18 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Brojler ,wiesz ,że szanuję Twoje zdanie,ale podaj przykład działań kogoś innego ,lepszych działań.Bo ja widzę ,że Jola1 ,czy też związek w którym działa nie po raz pierwszy pokazuje aktywność i konkretne rzeczy, które podejmuje w naszym wspólnym interesie.Nie śledziłem historii tego związku ,nie znam układów itp ,ale widzę ,że coś próbują robić.Innych tutaj przykładów próby działania nie widziałem,ale może coś umknęło mojej uwadze.Krytykować zawsze jest najprościej i każdy może to zrobić

to jest odpowiedź na twój wpis "brojler kurzy"
Właśnie parę godzin temu wróciłam z posiedzenia Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego o tematyce drobiarskiej i właśnie się zastanawiam po co to wszystko, po co i dla kogo?
W tym kraju nigdy nie będzie dobrze Crying or Very sad Część ludzi całą energię skupiana na atakowaniu , zaczepkach , wywoływaniu wojny, to jest po prostu chore! Nie mam pojęcia dlaczego tak bardzo niektórym zależy żeby dołożyć drugiemu - niepojęte. Nigdy w drobiarstwie nic nie zmieni jeśli będą miały miejsce takie "akcje". Najwięcej krzyczą ci których przez te ostatnich 10 lat nie było widać , nie było słychać , siedzieli cichutko i czekali co będzie. Dziś wyszli z .........i pokazali swoje działanie na forum i gryzą gdzie popadnie i kogo popadnie. Główny cel zniszczyć i dołożyć. Walczyć , walczyć i zwalczać swojego a nie walczyć o wspólne cele o poprawę bytu, o wspólny interes- nie wspierać , pomagać tylko zwalczać tego co jeszcze chce coś w tym drobiarstwie poprawić To jest CHORE.
Nie wiem ale chyba już nie zajrzę na to forum - niech się wygryzą - swój swego, drobiarz - drobiarza. Nowa wojna polsko -polska tylko po tej wojnie zostaną tylko zgliszcza. Zgoda buduje niezgoda rujnuje . Exclamation
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:09 Pią 18 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:
posiedzenie Zarządu w Lublinie - m.in. uchwała o opublikowaniu "Komunikatu WZHiPD w Lublinie" w odniesieniu do anonimowych wypowiedzi forumowiczów PPR pod adresem PZZHiPD w Warszawie
http://www.wzhipd.cba.pl/ogloszenia.html
pozdrawiam

Witam.
Te komunikat to chyba jakiś żart i próba dezawuowania faktów .
Dla mnie jako drobiarza i działacza spolecznego to co teraz zrobiłaś to żałosna proba zmiany rzeczywistości .
Prosze napisz kiedy było ostatnie Walne , ile razy przez ostatnie 10 lat zbierał się Zarzad , ile razy zebrała się Komisja Rewizyjna i czy dokonala oceny pracy Zarzadu.Proszę też przytoczyc paragrafy ze statutu traktujące o kadencyjnosci , terminach walnego , ilości zebrań komisji rewizyjnej etc,etc . PZZHiPD to nie prywatna firma / a może tak bo takie odnoszę wrazenie!!! / , a w chwili obecnej nawet uzywanie tej nazwy jest nieuprawnione . Prosze napisac ile Zrzeszeń nalezy do PZZHiPD bo przecież to jest Związek Zrzeszeń prawda????
Co do uaktywnienia sie własnie teraz - przez ostatnie wiele lat o związku nie bylo "ani słychu , ani widu " . Aktywacja nastapila pod koniec stycznia br. z powodow wiadomych więc nie bede o nich pisal .
Nigdzie nie napisałem , że p.Danielak NIC nie robil więc prosze mi nic nie imputować i odsyłam do moich wczesniejszych postow .
W ogole to nie powinienem odpisywać , ale jak już wspomnailem ten komunikat to jakieś KURIOZUM!!!!!!!!!!!!!!!!
Zostanie on przedstawiony na Zarzadzie naszego Zrzeszenia i mozesz liczyc na rownie ciekawy aczkowiek w zupelnie innej tresci .
Pzdr.
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 22:48 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie tylko hodowcy drobiu mają kłopoty
http://www.wzhipd.cba.pl/aktualnosci/42-nie-tylko-hodowcy-drobiu-maja-klopoty.html
pozdrawiam
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 19:53 Sro 16 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

posiedzenie Zarządu w Lublinie - m.in. uchwała o opublikowaniu "Komunikatu WZHiPD w Lublinie" w odniesieniu do anonimowych wypowiedzi forumowiczów PPR pod adresem PZZHiPD w Warszawie
http://www.wzhipd.cba.pl/ogloszenia.html
pozdrawiam
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 08:00 Pon 14 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konferencja w ARR
http://www.wzhipd.cba.pl/aktualnosci.html
pozdrawiam
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 17:44 Sob 12 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

info bieżące http://wzhipd.cba.pl/aktualnosci.html
pozdrawiam
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 09:12 Pią 11 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla zainteresowanych podaje link - temat" znakowanie mięsa""
http://www.wzhipd.cba.pl/aktualnosci.html
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 14:45 Czw 10 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pajac
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 13:30 Czw 10 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przepraszam że jeszcz raz się wtrące ale przenieśmy stolice do Lublina.
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 13:21 Czw 10 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

globalizacja daje rady a tu w maleńkim kraju odległości Question
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 13:17 Czw 10 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaraz Ci odpowie logicznie Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:17 Czw 10 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler ,wiesz ,że szanuję Twoje zdanie,ale podaj przykład działań kogoś innego ,lepszych działań.Bo ja widzę ,że Jola1 ,czy też związek w którym działa nie po raz pierwszy pokazuje aktywność i konkretne rzeczy, które podejmuje w naszym wspólnym interesie.Nie śledziłem historii tego związku ,nie znam układów itp ,ale widzę ,że coś próbują robić.Innych tutaj przykładów próby działania nie widziałem,ale może coś umknęło mojej uwadze.Krytykować zawsze jest najprościej i każdy może to zrobić
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 09:49 Czw 10 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
W kazdym regionie Polski działają w mniejszym lub wiekszym stopniu zrzeszenia . Każdy hodowca jezeli tylko chce to moze być członkiem takiego zrzeszenia na swoim terenie . Jakoś nie wyobrazam sobie zeby hodowca np. z Kaszub należał do zrzeszenia w Lublinie . To jakiś żart! Chociaż jeżeli ktos lubi podróżowac po Polsce to czemu nie? Ponieważ jest to wątek PZZHiPD więc dalszy post bedzie w wątku ZRZESZENIA.

odpowiedziałam tylko na wpis niezrzeszonego hodowcy - wybór należy do hodowców gdzie a przede wszystkim czy chcą pomagać i przynależeć , ja podróżuję ostatnio po kilka razy do Warszawy w sprawach hodowców i się nie skarżę ,że muszę podróżować bo chcę bo jest potrzeba i nikt mnie do tego nie zmusza. Na tym kończę i nie będę polemizować bo nie widzę takiej potrzeby jeśli to o czym pisałam nazywasz"żartem" to chyba jakieś nieporozumienie lub raczej niezrozumienie.Nie mogę pojąć dlaczego niektórym przeszkadza to że prowadzi się określone działania w określonym celu. Na moje wpisy co niektórzy reagują alergicznie ale to jest już ich problem - my robimy swoje.Wybaczcie koledzy i koleżanki od dziś ograniczę się do info bo nie chcę wywoływać polemiki - forum to nie miejsce na tego typu spory. Ocenę pozostawiam hodowcom .
P.S. a miał nie odpowiadać na moje posty bo "uprawiam męczeńską politykę aktywisty związkowego? Czyżby w dzaiałalności związkowej było coś złego - bo mam wrażenie że to brzmi jak zarzut i wada a z lekka powiało komuną a na to chyba jestem chyba za młoda? Rolling Eyes
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Następny
Strona 19 z 21

Skocz do: