Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:19 Sro 19 Gru 2018

Agrolok
Informacja PZZHiPD
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jola1

PostWysłany: 22:48 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie tylko hodowcy drobiu mają kłopoty
http://www.wzhipd.cba.pl/aktualnosci/42-nie-tylko-hodowcy-drobiu-maja-klopoty.html
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola1

PostWysłany: 19:53 Sro 16 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

posiedzenie Zarządu w Lublinie - m.in. uchwała o opublikowaniu "Komunikatu WZHiPD w Lublinie" w odniesieniu do anonimowych wypowiedzi forumowiczów PPR pod adresem PZZHiPD w Warszawie
http://www.wzhipd.cba.pl/ogloszenia.html
pozdrawiam
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 08:00 Pon 14 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konferencja w ARR
http://www.wzhipd.cba.pl/aktualnosci.html
pozdrawiam
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 17:44 Sob 12 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

info bieżące http://wzhipd.cba.pl/aktualnosci.html
pozdrawiam
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 09:12 Pią 11 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla zainteresowanych podaje link - temat" znakowanie mięsa""
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 14:45 Czw 10 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pajac
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 13:30 Czw 10 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przepraszam że jeszcz raz się wtrące ale przenieśmy stolice do Lublina.
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 13:21 Czw 10 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

globalizacja daje rady a tu w maleńkim kraju odległości Question
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 13:17 Czw 10 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaraz Ci odpowie logicznie Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:17 Czw 10 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler ,wiesz ,że szanuję Twoje zdanie,ale podaj przykład działań kogoś innego ,lepszych działań.Bo ja widzę ,że Jola1 ,czy też związek w którym działa nie po raz pierwszy pokazuje aktywność i konkretne rzeczy, które podejmuje w naszym wspólnym interesie.Nie śledziłem historii tego związku ,nie znam układów itp ,ale widzę ,że coś próbują robić.Innych tutaj przykładów próby działania nie widziałem,ale może coś umknęło mojej uwadze.Krytykować zawsze jest najprościej i każdy może to zrobić
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 09:49 Czw 10 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
W kazdym regionie Polski działają w mniejszym lub wiekszym stopniu zrzeszenia . Każdy hodowca jezeli tylko chce to moze być członkiem takiego zrzeszenia na swoim terenie . Jakoś nie wyobrazam sobie zeby hodowca np. z Kaszub należał do zrzeszenia w Lublinie . To jakiś żart! Chociaż jeżeli ktos lubi podróżowac po Polsce to czemu nie? Ponieważ jest to wątek PZZHiPD więc dalszy post bedzie w wątku ZRZESZENIA.

odpowiedziałam tylko na wpis niezrzeszonego hodowcy - wybór należy do hodowców gdzie a przede wszystkim czy chcą pomagać i przynależeć , ja podróżuję ostatnio po kilka razy do Warszawy w sprawach hodowców i się nie skarżę ,że muszę podróżować bo chcę bo jest potrzeba i nikt mnie do tego nie zmusza. Na tym kończę i nie będę polemizować bo nie widzę takiej potrzeby jeśli to o czym pisałam nazywasz"żartem" to chyba jakieś nieporozumienie lub raczej niezrozumienie.Nie mogę pojąć dlaczego niektórym przeszkadza to że prowadzi się określone działania w określonym celu. Na moje wpisy co niektórzy reagują alergicznie ale to jest już ich problem - my robimy swoje.Wybaczcie koledzy i koleżanki od dziś ograniczę się do info bo nie chcę wywoływać polemiki - forum to nie miejsce na tego typu spory. Ocenę pozostawiam hodowcom .
P.S. a miał nie odpowiadać na moje posty bo "uprawiam męczeńską politykę aktywisty związkowego? Czyżby w dzaiałalności związkowej było coś złego - bo mam wrażenie że to brzmi jak zarzut i wada a z lekka powiało komuną a na to chyba jestem chyba za młoda? Rolling Eyes
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:17 Czw 10 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kazdym regionie Polski działają w mniejszym lub wiekszym stopniu zrzeszenia . Każdy hodowca jezeli tylko chce to moze być członkiem takiego zrzeszenia na swoim terenie . Jakoś nie wyobrazam sobie zeby hodowca np. z Kaszub należał do zrzeszenia w Lublinie . To jakiś żart! Chociaż jeżeli ktos lubi podróżowac po Polsce to czemu nie? Ponieważ jest to wątek PZZHiPD więc dalszy post bedzie w wątku ZRZESZENIA.
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 07:42 Czw 10 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Savik! napisał:
Jola1 napisał:
dla zainteresowanych poniżej podaję link pod którym można zapoznać sie ze stanowiskiem PZZHiPD w kwestii założeń do zmian w opodatkowaniu działów specjalnych produkcji rolnej oraz pismem wystosowanym do ministra rolnictwa w w/w temacie
pozdrawiam

Gdzie, jak i ew. czy hodowca niezrzeszony może zadać Wam jakieś pytania czy wyrazić własne obawy czy sugestie w tej materii?

Każda oferta współpracy jest dla nas ważna . Można wysyłać informacje na naszego e-maila wzhipd@onet.pl ale proszę o podpisywanie się z imienia i nazwiska z adresem ponieważ jesli ktoś z was kolegów chce współpracować i wnieść coś konstruktywnego to powinien mieć odwagę firmować to własnym nazwiskiem a nie anonimowo , nie można działać na zasadzie "gaszenia pożaru"- to po pierwsze , po drugie największą formą pomocy w działaniu jest zrzeszanie się , jeśli ktokolwiek z was kolegów i koleżanek uważa że warto że należy pomóc w naszych działaniach zapraszamy do złożenia deklaracji członkowskiej - jeśli nie macie w swoim regionie swojego związku czy zrzeszenia to nasz Wojewódzki Związek Hodowców i Producentów Drobiu w Lublinie jest formalnie zarejestrowaną organizacją i nie ograniczamy się tylko do swojego rejonu - każdy może przystąpić z każdego regionu Polski i zasilić szeregi - to że działamy w interesie wszystkich hodowców nie muszę nikogo przekonywać. Jeszcze chciałabym zaznaczyć, że te wszystkie działania nie są wyłącznie moją zasługą ale zespołu kilku ludzi na czele z panem Prezesem Danielakiem który firmuje to swoim podpisem , mój udział to tylko niewielka cząstka i możliwość przekazania Wam kolegom i koleżankom informacji na temat tego co związek robi w czasie kiedy należy i trzeba występować w obronie i ochronie interesów nas hodowców.Pozdrawiam i zapraszam do naszej organizacji i do współpracy
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 19:29 Sro 9 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:
dla zainteresowanych poniżej podaję link pod którym można zapoznać sie ze stanowiskiem PZZHiPD w kwestii założeń do zmian w opodatkowaniu działów specjalnych produkcji rolnej oraz pismem wystosowanym do ministra rolnictwa w w/w temacie
pozdrawiam

Gdzie, jak i ew. czy hodowca niezrzeszony może zadać Wam jakieś pytania czy wyrazić własne obawy czy sugestie w tej materii?
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 17:27 Sro 9 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozdrawiam
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 21:03 Wto 8 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki Very Happy
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 20:59 Wto 8 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomniałem dodać dla jola 1 .
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 20:51 Wto 8 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

8-03-2011. wszystkiego co najlepsze Very Happy
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 13:58 Pon 7 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W związku z informacją o planowanym złożeniu pisma do Senatu( dot. Senackiej Komisji Rolnictwa z dn. 23-02-2011r)podaję link gdzie można sie zapoznać z treścią pisma
http://www.wzhipd.cba.pl/aktualnosci/31-stanowisko-pzzhipd-w-odniesieniu-do-debaty-senackiej-komisji-rolnictwa-z-dn-08-02-2011r.html
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:41 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawa dla Joli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!Panowie,ruszcie dupy i pochwalcie koleżankę.Choć na forum ,jak nikomu nie chcę się wyjrzeć z budy
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 13:03 Pią 25 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w nawiązaniu do posiedzenia senackiej komisji rolnictwa w dn. 08-02-2011 otrzymaliśmy 16-02-2011 zaproszenie przeslane przez Federację Związków Branżowych na posiedzenie Senackiej Komisji Rolnictwa w dn.23-02-2011Sent: Wednesday, February 16, 2011 1:30 PM
Subject: zaproszenie - SENAT RP

> Szanowni Państwo
>
> Otrzymaliśmy dziś zaproszenie na posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju
> Wsi Senatu RP, które odbędą się 23 lutego br.
145. posiedzenie godz. 14.30, sala 176
> PROGRAM
> 1. Rozpatrzenie ustawy o zmianie ustawy o płatnościach w ramach
> systemów wsparcia bezpośredniego oraz niektórych innych ustaw (druk
> senacki nr 1113; druki sejmowe nr: 3761, 3820, 3820-A).
> 2. Projekt stanowiska komisji w sprawie sytuacji na rynku mięsa
> wieprzowego, drobiowego, produkcji jaj i zwalczania Salmonelli w stadach
> drobiu.
> 3. Przyjęcie planu pracy na pierwsze półrocze 2011 r.
>
> Osoby chętne do wzięcia udziału w posiedzeniach proszę o informację do
> biura Federacji do dnia 21 lutego (poniedziałek).
>
> Z poważaniem,
> Agnieszka Falba
W związku z tym zgłosiliśmy akces do uczestnictwa aby zapoznać się z projektem stanowiska komisji ( pkt.2 powyżej ) . Jednakże okazało się że posiedzenie zostało przesunięte na godz.12.30 z g.14.30 o czym nie zostaliśmy powiadomieni. Jednakże czystym przypadkiem było że jako przedstawiciel drobiarzy pojawiłam sie tam wcześniej i okazalo się że posiedzenie jest o 2 godz. wcześniej więc jako jedyny przedstawiciel związków branżowych wzięłam w nim udział ponieważ pozostali dotarli na godz.14.30 tak jak było w zaproszeniu.
Uczestnicząc w posiedzeniu uzyskałam informację że obiecany stenogram z posiedzenia w dn.18-02-2011r dostępny będzie dopiero po 30 dniach od posiedzenia z uwagi na wielkość ( ok.100stron) ponieważ posiedzenie trwalo ponad 4 godz. i ilość tematów i problemów poruszonych była tak wielka że musi to trwac dłużej niż zwykle. Padła bowiem propozycja ze strony części senatorów aby poczekać na stenogram aby doprecyzować wnioski .Z uwagi na wagę i potrzebę działania w temacie sytuacji na rynku wieprzowiny i drobiu oraz programów salmonelli senatorowie podjęli decyzję o sprecyzowaniu wstępnych wniosków na tym posiedzeniu i dopracowaniu ich i przedstawieniu stronie ministerialnej ( obecnej m.in. w osobach p. dr Jażdżewskieo i p. Wojtyry ) w formie pisemnej . Po tym posiedzeniu i analizie PZZHiPD podjął decyzję o wystąpieniu do Przewodniczącego Chruścikowskiego z pismem w którym wyartykułujemy meritum z posiedzenia z dn.08-02-2011 gdyż sekretariat senackiej komisji ma z tym spory kłopot bo tematy poruszone na tym posiedzeniu było nader ważne i wymagające szybkich działań. Ponadto zaprotestyjemy w nim również przeciwko faktowi iż o zmianie godziny posiedzenia komisji nie zostały powiadomione związki branżowe( nie tylko drobiarze) które wyraziły akces do udziału w jej posiedzeniu a pojawiły sie na godz. zawartą w zaproszeniu. Bardzo trudno jest działać w sytuacjach kiedy ignorancja informacyjna kancelarii senatu prowadzi do takich sytuacji.Dobrze sie stało że zbieg okoliczności sprawił że jednak przedstawiciel związku byl na tym spotkaniu i dopilnujemy aby wnioski do stanowiska senatu w sprawie rynku drobiu były sformułowane i a problemy drobiarzy nie byly odkładane do tzw.szuflady.
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 21:27 Wto 22 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podaję link na KRDhttp://www.krd-ig.com.pl/wzrostkosztowprodukcjinarynkudrobiarskim,289,l1.html
chce powiedzieć że tak jakjuż pisałam wcześniej "ubojniści" wnikliwie czytają co wypisujecie na forach (te bzdury też) ale przy tym skrzętnie monitorują nastroje hodowców i analizują w jakim kierunku zmierzają - i tu macie odpowiedź skąd ostatnie ruchy cenowe - wiedzą że zaczęło się mówić o konkretnych działaniach i jest realna szansa że dojdą do skutku . Dobrze by było żebyście się nie zachłysnęli tą "4"ką z przodu , nie dajcie się zwieść pozornej poprawie i nie stracili szansy na "normalność" na tym rynku i żebyście nie musieli zacytować Wernyhory "miałeś chamie złoty róg ostał ci się jeno sznur "- umowy jeszcze raz umowy kontraktacyjne z ceną ustaloną na podstawie wskaźnika wyliczania kosztów + marża (zysk).pozdrawiam optymistycznie
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 18:54 Pon 21 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.S. mam za sobą już kilka protestów również w W-wie i problem w tym że zebrać "masy' to dopiero wyzwanie - krzyku dużo - chętnych mniej bo każdy liczy że kolega drobiarz "mnie" wyręczy - ale zawsze jestem za.
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 18:48 Pon 21 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

8-obcy pasazer nostromo napisał:
jola 1ogłądasz tv Arrow coś daje jak jest kilku razem Idea
dzis nie oglądałam bo czasami musze pooglądać swoje kury ale rozumiem że chodzi ci o protesty. Okey to spora sila nacisku ale chyba nie myślisz że same protesty wystarczą - moje poglądy znacie zawsze mówiłam że w jedności siła - zrzeszać się i wypracowywać pole do współpracy . Odniosę się do propozycji jaka padła na "cenach" mowa o terminach płatności - ustawa narzuca obowiązek płatności za towar 14 dni a to że płatności są dłuższe to sprawa podpisywanych aneksów do umów - na wydłużony termin płatności sami wyrażacie zgodę podpisując aneks więc nie ma czego regulować trzeba trzymać się ustawowego terminu i nie podpisywać anesów z wydłużonym terminem i tyle i aż tyle.
Spontaniczne protesty są dobre i potrzebne ale tylko wtedy gdy się tylko na nich nie skończy, aby funkcjonowac na rynku trzeba wypracować jasne i twarde reguły gry bo tylko wtedy możliwa będzie normalna produkcja - trzeba skończyć z tzw. ceną dnia przecież to nie jest giełda ze zbożem - umowa przed wstawieniem ze współczynnikiem wyliczania kosztów produkcji jako cena min. poniżej której nie można sprzedawać żywca czy jaja + marża (zysk) - i nich nikt mi nie mówi że to jest niemożliwe bo jest możliwe - tylko nie w "pojedynkę" no chyba że ma się ze 100tys brojlera i więcej cen nikt Wam nie załatwi musicie to zrobić sami czasy odgórnej regulacji się skończyły już o tym pisałam i się powtarzam ale daję to pod rozwagę i analizę. Jeśli nie wdrożycie tego w życie to za jakiś czas krótszy lub dłuższy znowu trzeba będzie wyjść na ulicę i protestować .
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 14:25 Pon 21 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jola 1ogłądasz tv Arrow coś daje jak jest kilku razem Idea
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Następny
Strona 20 z 21

Skocz do: