Skocz do zawartości
Jarek.k

Maszyny z unii!!

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy na ile ha je kupujesz. Ja ma grubera kos 3metry w zasadzie nie narzekam kupiłem jednego z pierwszych wiec wykononanie mogło by być lepsze dzis już jest. Mam jeszzce agregat bierny kombi 560 szerokość robocza tu również wykonanie i on się nie nadaje na dużo ha bo stal jest za słaba. Obrotuwek nie polecam bo to jest dno kiedyś miałem zagonówki ale je wszystkie wysprzedałm i posiadam tylko Kverneland to jest niezawodna maszyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja terz zakupiłem takiego grubera możesz mi powiedzieć jak on sie spisuje jak jest bardzo sucho??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar brać właśnie agregat talerzowy z unii ale słyszałem ze talerze się na dużej powierzchni szybko niszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki ale robie nim 30ha ścierniska i 30ha sieje po orce i po roku niezaobserwowałem zużycia. kolega robi 400ha rocznie tylko sieje i po 2 sezonach

zębów już niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma brone talerzową z uni CUT 3,2m i bardzo sobie ją chwali. Rocznie robi 60ha. Z talerzy jest zadowolony ponieważ są wytrzymałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam agregat Ares T 560 4m.Zrobiłem nim ok.400ha łącznie siew i podorywki.Myślę,że talerze starczą na jakieś 1000ha,dużo gorzej jest z jakością pozostałych elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem galerie uni grudziądz na agrofoto i nie znalazłem żadnego postu negatywnego odnośnie maszyn z tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty chcesz od pługów. Niedaleko mnie w zakładzie chodzi jede. Orzą nim ugory pod wierzbe energetyczną. Jest to ibis 4 ciągnięty przez NH TM 190. Pług nie ma lekkiej pracy po tych ugorach a mimo to spisuje się b.dobrze. W okolicy pracuje pare zagonowych turów i tez są ludzie z nich zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się spytać jakie pługi kupić do NEW HOLLAND TS-A czy zagonowe czy obracalne?

Wydaje mi się że lepiej kupić 5 niż obracalne 4!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wituś weź glupot nie wciskaj.Pługi to są najgorsze wyroby uni. A ten NH 190 powinien 5minimum ciągnać a nawet 6a czemu nie ciągnie?! Bo te pługi ciężko się ciagnie.A czemu tak jest?!Bo są do... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pługi unii w porównaniu do zachodnich mają 15-20% większe opory wiec 190 konne ciągną tylko 4 skibiwe . Mam z unii ale drugi raz bym go nie kupił!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche się wetęn i zmienie temat tzn. mam pytanie czy mogłby mi ktos podać ceny (orjentacyjne ):

agregatu podorywkowego KOS zawieszanego 3m.

głębosza KRET na 3 zęby

agregatu uprawowego MAX zawieszanego 6m

Dzięki z góry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wituś weź glupot nie wciskaj.Pługi to są najgorsze wyroby uni. A ten NH 190 powinien 5minimum ciągnać a nawet 6a czemu nie ciągnie?! Bo te pługi ciężko się ciagnie.A czemu tak jest?!Bo są do... .

 

New Holland model TS-A ma po pierwsze moc maksymalną 136km więc kupie do niego 5 zagonowe bo uważam że lepiej dorzucić jedną skibę i mieć bruzdę bo ona mi wcale nie przeszkadza!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pługi unii w porównaniu do zachodnich mają 15-20% większe opory wiec 190 konne ciągną tylko 4 skibiwe . Mam z unii ale drugi raz bym go nie kupił!!

 

New Holland model TS-A ma po pierwsze moc maksymalną 136km więc kupie do niego 5 zagonowe bo uważam że lepiej dorzucić jedną skibę i mieć bruzdę bo ona mi wcale nie przeszkadza!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek.k tam było napisane o NH 190 a nie o TS-a!!!! czytaj dokładnie teksty!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z użytkownikiem tego pługa to wiem co o nim mówił i jak się on spisuje. Ciąga 4 obrotowe ponieważ orzą pola najgorsze których nikt nie chce. Na niektórych polach nic nie było robione od czasów PGR, dzrzewa rosną, strome wzniesienia. To jaki ma pług zaczepić, żeby dzwonił co godzine do firmy po pomoc. Pomyśl. Myślenie nie boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym się spytać jakie pługi kupić do NEW HOLLAND TS-A czy zagonowe czy obracalne?

Wydaje mi się że lepiej kupić 5 niż obracalne 4!

 

Z zagonowych to masz zamiar tura 5x40 brać zależy jakie masz ziemie bo ja ciągam taki pług 110 km to 136 km powinnien lekko mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym się spytać jakie pługi kupić do NEW HOLLAND TS-A czy zagonowe czy obracalne?

Wydaje mi się że lepiej kupić 5 niż obracalne 4!

 

Z zagonowych to masz zamiar tura 5x40 brać zależy jakie masz ziemie bo ja ciągam taki pług 110 km to 136 km powinnien lekko mieć

 

Ale z jaka masz odkładnicą śrubową pół śrubową itd...!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...