Skocz do zawartości
mila0161

Czy mogę przejść na VAT po wzięciu kredytu preferencyjnego?

Rekomendowane odpowiedzi

Biorę kredyt preferencyjny dla MR, ponieważ chcę kupić ciągnik. Obecnie jestem rolnikiem ryczałtowym (nie rozliczam się z VAT).Gdy dostanę już kredyt, a zanim kupię ciągnik chciałbym przejść na VAT , czy nie miałbym potem żadnych kłopotów z ARiMR albo z Urzędem Skarbowym? Pomóżcie proszę !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw przejdz na vat a puzniej zalatwiaj kredyt. sa jakies rozbieznosci w biznes planie nieuwzglednia sie wtedy vatu. dokladnie niepamietam zapytaj w ODRze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz kredyt na podstawie faktury. Jeśli zarejestrujesz się po otrzymaniu kredytu - czyli od następnego miesiąca - to już nie odliczysz sobie VAT-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można dostać kredyt i zarejestrować się a dopiero potem kupić ciągnik, chodzi o to ,że gdybym zarejestrował się przed kredytem to kredytu dostałbym tylko 60% a nie 80% .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bralem kredyt i gosc co robil biznesplan to pierwsze co to pytal sie czy pszechodze na vat bo nie wiedzial jak robic. a kredytu ci nikt nie da jak niemasz planu. dobrze sie dowiedz zebys nie stracil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak wkoncu trzeba wpierw na vatt przejsc przed kredytem zeby odliczys vatt???Popzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już zrobiony biznesplan i w chwili gdy go robiłem to byłem na ryczałcie ale gdy dostanę już pieniążki to chciałbym przejść na VAT.Niewiem czy tak można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biznesplanie musisz mieć ujęte czy kupujesz netto (bez VAT) czy brutto. Inaczej nie przejdzie - więc na poziomie robienia biznesplanu musisz się określić.

Natomiast kredyt dostaniesz w dalszym ciągu na 80% wartości inwestycji. Dla rolnika zwolnionego, podatek VAT nie jest kosztem.

Po zakupie i opłaceniu faktury, 1. dnia następnego miesiąca składasz deklarację i podanie o przyspieszony zwrot VAT i dostajesz go po 25 dniach. Więc kwota VAT "wisi" przez ok. miesiąc. Jeśli nie stać Cię uzbierać takiej sumy z dopłat to może pożycz od rodziny lub w ostateczności kredyt krótkoterminowy.

Tak jak napisałem - jeśli faktycznie zamierzasz przejść na rozliczanie VAT - to zrób to przed zakupem ciągnika - po - to już musztarda po obiedzie - VAT zabierze Ci nasze kochane Państwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas jest tak. Gdy jestem już na VACIE i biorę kredyt to dostaje 60% wartości a nie 80% wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zakupie i opłaceniu faktury, 1. dnia następnego miesiąca składasz deklarację i podanie o przyspieszony zwrot VAT i dostajesz go po 25 dniach. .

 

czyli deklaracje za styczen składam 1 lutego i od tego momentu liczone jest 25 dni ?/? - pieniadze do konca lutego wplyna ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mozna wpierw przejsc na watt przed kredytem i kredyt pokryje 80% czy tak pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mila0161 Wysłany: Wto Sty 23 11:28:42 GMT Temat postu: Czy mogę przejść na VAT po wzięciu kredytu preferencyjnego?

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Jaka data?

 

 

Data to znaczy że najpierw jest sie vatowcem potem zakupy , podanie o przyspieszony zwrot ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto Ci robił biznesplan (chyba jakiś odeerzyna - bez szkoły matematycznej) ponieważ każdy kredyt możesz zaciągnąć do 80% wartości zakupu.

Dla rolnika "vatowca" (czy inaczej waciaka ) koszt zakupu to wartość netto i do 80% tej kwoty możesz wziąć kredyt. I nie myl innych że będzie to 60% i nie upieraj się, że masz inne przepisy niż w innej części kraju.

Do Hansa - tak dobrze napisałeś - tylko z tym że luty ma 28 dni (zazwyczaj) i jeszcze trzy dni zostaną na "przepicie" VAT-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robern: To nie ma co sie obawiac moge przechodzic na watt przed kredytem i kredyt bende mial 80% co nie? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak poważnie to tu nie ma z kim pogadać bo co jeden to jest mądrzejszy i napewno nie zrobił ani kroku do US zeby sie coś dowiedziec żadnych podstaw prawnych tylko gdzieś ktoś a może słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mila0161 jeśli chcesz być dokładna (-y) to wyjdzie 65%.

Natomiast awe nie mów że nie ma z kim gadać - bo poczytaj sobie moje poprzednie posty nt. rozmów w US i drogi odzyskiwania VAT.

KamilZ - tak dokładnie - od razu biznesplan robisz na kwotę kredytu - czyli wartość netto. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robern: jak już pisałem, mam biznesplan jako ryczałtowiec i wezmę taki kredyt, ale chodzi mi o to czy po wzięciu kredytu a przed zakupem ciągnika mogę przejść na VAT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dużo kombinujesz mila0161 i żebyś nie przkombinowała, przejdź na ten VAT choćby jutro, a nie ciągle moge czy nie mogę zapytaj się w banku, US czy u księgowego to ci powiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzięcie kredytu i kupno ciągnika odbywa się fizycznie w tym samym dniu - a przejście na VAT odbywa się z 1. nastepnego miesiąca - więc włącz "komórkę" i odpowiedz sobie na tak postawione pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcąc odliczy VAT od maszyny trzeba najpierw przejśc na VAT od 1-ego każdego miesiąca To przy kredycie preferencyjnym musisz wpłacic 20% wartości netto plus 22% VAT-u Razem 42% wartości netto VAT dostaniesz po 60 dniach lub przyspieszony po 30 dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...