Skocz do zawartości
hodowca broilerow

Grupa producencka

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje kontaktow z hodowcami kontraktujacymi z zakladami drobiarskimi Kozieglowy k/Poznania w celu zalozenia grupy producenckiej skupionej wokol tych zakladow drobiarskich.

Mysle ze wreszcie hodowcy dojrzeli do tego aby powolywac takie grupy w calej polsce...bo to jest jedyne wyjscie w obecnej sytuacji aby z hodowcami zaczeli sie liczyc zarowno zaklady drobiarskie jak i producenci pasz

Apeluje do wszystkich hodowcow w polsce aby porzucili animozje i niesnaski miedzy soba i zaczeli sie jednoczyc i organizowac w takie grupy...!!!!!

To jest frazes ale naprawde w jednosci jest potezna sila...im bardziej jestesmy rozdrobnieni i rozczlonkowani tym lepsza stanowimy pozywke dla wielkich korporacji drobiarskich i paszowych..

To ze maja hodowcy tak niepewna sytuacje teraz ..to jest tylko i wylacznie nasza wina!!!!!

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie jakis madry chodowca ja uwazam podobnie ale nie mamy szans kolego ! my polscy chodowcy to dno w wiekszosci morale zero -mamy tylko checi na zadymy i chlanie posmiewisko europy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma szans na takie grupy,nie w polsce.

Wiem bo wokolicy kilka osób chcialo zebrać hodowców gesi i postawić warunki zakładowi,skonczyło sie na zebraniu.

Nic z tego nie wyszło,bo przy(słowo zostało usunięte)sy poleciały podpisać kontraktacje,a dla reszty miało podobno zabraknąć piskląt.

Taka jast polska, a dokładnie polacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Hodowcy broilerów,

A ile płacą na dzisiaj Koziegłowy ? Jak nie ma związku to chociaż podawajcie ceny jakie płacą duże zakłady (żywiec, pisklę i pasza). To wtedy można użyć takiej informacji w rozmowach z kontraktacją dużego zakładu.

Przy Opolskich ZD działa coś na kształt związku hodowców, z lepszym lub gorszym efektem.

Cena dzisiaj 2,80 netto, pisklę 1,00 i pasza średnio 960 zł/kg

 

Poszukuje kontaktow z hodowcami kontraktujacymi z zakladami drobiarskimi Kozieglowy k/Poznania w celu zalozenia grupy producenckiej skupionej wokol tych zakladow drobiarskich.

Mysle ze wreszcie hodowcy dojrzeli do tego aby powolywac takie grupy w calej polsce...bo to jest jedyne wyjscie w obecnej sytuacji aby z hodowcami zaczeli sie liczyc zarowno zaklady drobiarskie jak i producenci pasz

Apeluje do wszystkich hodowcow w polsce aby porzucili animozje i niesnaski miedzy soba i zaczeli sie jednoczyc i organizowac w takie grupy...!!!!!

To jest frazes ale naprawde w jednosci jest potezna sila...im bardziej jestesmy rozdrobnieni i rozczlonkowani tym lepsza stanowimy pozywke dla wielkich korporacji drobiarskich i paszowych..

To ze maja hodowcy tak niepewna sytuacje teraz ..to jest tylko i wylacznie nasza wina!!!!!

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE OPOWIADAC GLUPOT ZE NIE MOZNA ZALOZYC GRUPY PRODUCENCKIEJ. WLASNIE JESTEM W TAKIEJ GRUPIE I DOBRZE SOBIE RADZIMY. MAMY DUZY WPLYW CO DO CEN I JAKOSCI TOWAROW. PASZA- KONCENTRATY( BO JA ROBIE PASZE SAM) PISKLAKI ZYWIEC ... POTRZEBA ZGRANYCH CHODOWCOW I WSZYSTKO MOZNA WOJ DOLNOSLASKIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też należę do związku. Nie mówię, że jest idealnie, ale przynajmniej możemy cokolwiek negocjować z zakłądem, a konkretnie z Drobimexem. Czasami idzie w tych negocjacjach prawie na noże, ale zawsze jakoś dochodzimy do porozumienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My również zakładamy spółdzielnie drobiarską na warmi i mazurach wszystkich chętnych proszę o kontakt pod numerem 500170581, mamy zapewnioną darmową opiekę prawną przy zakładaniu i rejestrowaniu grupy cóż więcej pisać myślę że "hodowca brojlerów"napisał już wszystko na temat powstawania grup i ich znaczenia na naszym rynku całą śmietankę z naszej pracy spijają pośrednicy i firmy handlowe które powstają jak grzyby po deszczu w miejscu gdzie powinny działać zrzeszenia tak jak to jest w zachodniej europie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
My również zakładamy spółdzielnie drobiarską na warmi i mazurach wszystkich chętnych proszę o kontakt pod numerem 500170581, mamy zapewnioną darmową opiekę prawną przy zakładaniu i rejestrowaniu grupy cóż więcej pisać myślę że "hodowca brojlerów"napisał już wszystko na temat powstawania grup i ich znaczenia na naszym rynku całą śmietankę z naszej pracy spijają pośrednicy i firmy handlowe które powstają jak grzyby po deszczu w miejscu gdzie powinny działać zrzeszenia tak jak to jest w zachodniej europie

 

może Państwa zainteresuje:

 

http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=5917

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na str. 1 "GRUPY PRODUCENTÓW" wyraziłem swój pogląd na temat grup.

Jedyna droga, jaką mamy do wykorzystania, to nasze 5minut.

Prowadzę małą GP (11czł.)w K-P, 5lat minęło, mamy na koncie ponad 1mlnzł.

Trwają prace w MR w sprawie dofinansowania GP na wzór grup warzywnych.

Na dzień dzisiejszy zgromadzone środki z dopłat ARiMR obracamy wśród członków na zakup środków do produkcji.

Gdyby 100 GP tego samego produktu, dogadało się i utworzyło spółdzielnię inwestując zgromadzone środki w udział funkcjonującej ubojni z przeznaczeniem w przetwórstwo.

Proszę o wyrażanie swej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, hoduje reprodukcje, takie zrzeszenie mogło by współdziałać również z repodukcją a wylęgarnia na początku by lęgła usługowo następnie mozna by było kupić lub wybudować małą wylęgarnie i cykl się zamyka. Plany i marzenia są a co z tego bedzie hym czas pokaże.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...