Skocz do zawartości
Andzia

Rasa Bydła Jersey

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś hoduje tą rasę. Podzielcie się ze mną informacjami o niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerseye hodują w stadninie koni w Iwnie. Obecnie rasa pozbawiona znaczenia gospodarczego, jedynie jako atrakcja w gospodarstwie agroturystycznym. Chyba, że nastawiasz się na domowy wyrób masła i sera, bo dają mleko o najwyższym procencie tłuszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zróbmy tak: zacznij od końca. Napisz o co Ci chodzi a oszczędzimy sobie przeglądu ras bydła. Bo jersey do hereforda ma się tak jak Małysz do Gołoty, choć obaj są sportowcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi coś mówi, że ten kierunek to dopłaty paszowe, ale teraz to już po zawodach. Trzeba było mieć w okresie referencyjnym. A projekt ustawy już w sejmie i chyba nic się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki Andrzej. Najbardziej odpowiadał by mi Simentale i Herefordy. Tylko gdzie je kupić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zamienił bym moich jersejek na żadne inne !!! sa to według mnie świetne krowy mleka dość dużo o wartości jak od żadnych innych spokojne mało wymagające. łatwe porody żadnych problemów z zacieleniami a przy dobrych wiatrach to i byka można upaść (ale tego nie polecam).

 

Z mojego doświadczenia są super !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co koledzy sądzicie o kryciu krowy jersey bykiem highland cattle? chodzi o mięsność i przyrosty, cielaka z tego skojarzenia (pewnie nie wielkie bo HC nie rośnie mocno ALE JAK JAKOŚCIOWO Z MIĘSEM i wycieleniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinujesz chłopie nie wiadomo po co. Jak chcesz mieć mięso to nigdy Jersey. W stanach nawet nie chcą tego mięsa nawet na karmę dla psów. Higland to typowa ekstensywna rasa - odwrotnie do Jerseya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale chodzi o sytuację na własny użytek...i kombinowałbym gdybym właśnie robił odwrotnie...wyobraź sobie sytuacje, że masz dwie krowy jedna jersey druga highland...i jednego byka highland...to co kryć highlandem czy kupowac nasienie jerseya...pytanie jest proste czy wyjdzie cos z takiego skojarzenia co będzie mięso przypominało czy rzeczywiście jerseyka jest skazana na kojarzenia mleczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...