Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:34 Pon 16 Lip 2018

Agrolok
Agencja Nieruchomości Rolnych
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Urzędy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tekmie

PostWysłany: 06:46 Czw 1 Sie 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Może to trochę rozjaśni https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CEEQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.anr.gov.pl%2Fservice-broker-portlets%2FDownloadServlet%3Finline%3Dtrue%26topicId%3D624052%26repositoryId%3Ddefault-repository%26attachmentId%3D249990%26fileSize%3D199356%26fileName%3D08.05%2BDrawsko%2B53_5.pdf&ei=MvT5Ufq3IsfGtAaqnYGgCA&usg=AFQjCNF0JkqP7OFjHfFhkDgJD_6g-tMy-w&sig2=PiUbLEBRU13wF0zI9S749Q
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
osa21

PostWysłany: 06:07 Czw 1 Sie 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bede startował w przetargu i jednym z wymogów jest złozenie wniuosku o zakwalifikowanie do przetargu. Ma moze ktos takie coś lub wie co powinien taki wniosek zawierać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
osa21

PostWysłany: 21:50 Sro 31 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejne przekręty z naszą ANR.
Oddał gościu (niemiec) 30% dzierżaw ale do przetargu podstawił swojego pracownika (stolarza) i założył spółke na żone i koleją na matkę. Wadium powpłacały te osoby ale na przetargu nie doszło bo rolnicy zablokowali dzrzwi do ANR.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
alwaro

PostWysłany: 20:56 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z perspektywy rolnika kupno ziemi po obecnych cenach to paranoja z perspektywy czasu i inwestora którym owy rolnik również moze byc nie jest tak zle wiem ze swojego przykładu wiosna 2007 kupowalismy ziemie dokładnie 19 ha III i IV wycenione na 122tys poszło do 280tyś. fakt że to była wojna a nie przetarg i na dzien kupna to było czyste szaleństwo sam miałem obawy ale już spokojnie patrząc dzis by poszla za 320tys czyli 40 tys z różnicy ceny kupna i sprzedazy + jakies 70tys dopłat przez 4 lata czyli 110 tys -odsetki do banku i akt notarialny powiedzmy jakies 15tys daje ok.95tys czy nawet luzno licząc 90tys za 4 lata posiadania nie jest zle ja tak to postrzegam dzis jeslibym takowe ha znalazł musiałbym zapłacic po 15-16 za ha a tak zrobilismy to 4 lata temu a dopłaty leca i ziemia sie spłaca a co sie narobie to moje Confused trzeba zacisnąc pasa a nawet z czegoś zrezygnować lekko niestety nie ma stojac w miejscu sie cofamy.ale np.zamrozic cała zdolnosc kredytowa na lata to nie jest napewno ciekawa perspektywa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
tekmie

PostWysłany: 10:33 Sro 8 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Cytat z wywiadu z Carlem Bederman, byłym doradcą Unii Europejskiej w Polsce, przeprowadza Daniel Pawłowiec(wywiad z przed lat)
"Komu najbardziej zależy na wykupie polskiej ziemi?
Nowemu typowi rolnika - "Tiefladerbauer" - rolnik-ładowarka. Taki rolnik jeździ wraz ze swoim ciężkim sprzętem po całej Europie, gdzie tylko znajdzie większy kawałek ziemi pod uprawę. Można to było zaobserwować na przykładzie byłej NRD, gdzie wielkie obszary PGR-owskie doskonale nadawały się na taką gospodarkę. Rolnik dzierżawił ziemię tam, gdzie była najtańsza, setki, tysiące hektarów. Na tej ziemi uprawiał rolnictwo w nowym stylu. Najpierw na wiosnę przez dzień przytaczał swój ciągnik, aby orać i siać. Potem, latem nawoził i spryskiwał stosując tak zwaną "maczugę chemiczną". Ostatni akord to jesień - kiedy rolnik-ładowarka przyjeżdżał na zbiory.
Ziemia uprawiana z taką ilością chemii oczywiście jałowieje i po kilku latach staje się bezużyteczna, ale to owego rolnika nie interesuje, bo przecież to nie jest jego własna ziemia, a on może przenieść się dalej. Mistrzami w uprawianiu tego typu rolnictwa są Niemcy i Holendrzy. Teraz w Europie robi się takim rolnikom coraz ciaśniej, dlatego szukają miejsca na Wschodzie Europy - czyli w pierwszym rzędzie w Polsce."
Adres strony
http://www.tajemniceludzkosci.info/news.php?extend.446.71
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
osa21

PostWysłany: 09:39 Wto 7 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas w okolicy jest taki rolnik który ma około 1000ha, w Polsce produkuja i wywozi zboze do Niemiec a tam jego syn sprzeedaje jako swoje ze swojego gospodarstwa.
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 21:25 Pon 6 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Średnia ponad 16tyś.to jakiś majętny rolnik(nie ma czasami farmy za Odrą).W Polsce będzie brał dopłaty od hektara a zboże będzie wywoził za granicę.
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 21:12 Pon 6 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

12ha klasa IV-VI, z czego pamietam IVa 1,5ha, IVb 7ha, V około 2ha, reszta VI.
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 20:49 Pon 6 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ile ha tam było i jakiej klasy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
osa21

PostWysłany: 20:23 Pon 6 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja doszedłem prawie do 150tys, a ziemia poszła za za 195tys. Jakiś gosciu to wzoł z poza naszego powiatu, było 5 chetnych, tylko ja z naszej gminy.
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 09:14 Pon 6 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To daj znaka za ile poszła i czy udało Ci się nabyć.
Co do ceny gruntów - to chyba wiadomo od dawna, że coś jest warte tyle ile za to ktoś jest skłonny zapłacić. Daremna jest nasza dyskusja ile dać za ha ziemi gdyż w jednym rejonie nie ma chętnych dać 5 tys zł a gdzie indziej nie można kupić za 50 tys, już nie wspomnę o cenie gruntów pod przyszłe inwestycje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
osa21

PostWysłany: 19:06 Pią 3 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też tak uwazam, ale jak ziemie o klasie IVb-VI za prawie 20tys. ma sie zwrócić i to jeszcze pod lasem. W poniedziałek ide na przetarg zobaczymy po ile pójdzie.
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 18:23 Pią 3 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam że za ziemie można dać tyle żeby ta ziemia splaciła zaciągnięty kredyt bo ziemie trzeba kupować na kredyt jak ją ktoś kupuje za gotówke to musi iść do lekarza psychiatry,
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 18:17 Pią 3 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Średnie ceny gruntów rolnych według GUS http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/srednie-ceny-gruntow-wg-gus.html
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 17:38 Pią 3 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwie sie "rolnikom" którzy przepłacają za ziemnie po 30-40tys. kiedy to sie zwróci? czy wogóle sie zwróci. Na dzień dziesiejszy ziemia nie jest warta 20tys. wole mieć te zwoje 30ha niż miec 50ha i żeby moje dzieci spłacały jeszcze kredyty.
Powrót do góry
lisek

PostWysłany: 14:07 Pią 3 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osa powinieneś się cieszyć, że u Ciebie i tak jest tanio. W mojej okolicy nikt nie sprzeda poniżej 30 tys za hektar, a jeśli pojawi się jakaś ziemia na sprzedaż to zwykle trzeda zapłacić powyżej 40 tysięcy.
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 12:05 Czw 2 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nikogo nie chcem przekonywać tylko chodzi mi o to czemu wszędzie mowia ze ziemia bedzie sprzedawana okolicznym rolniką, a robia coś innego. 2 tygodnie temu był przetarg ograniczony za 3 i 4 klase po 16tys/ha poszło to za 18,5tys. dla mnie to za duzo. Dlatego nie rozumiem dlaczego 4-6 klas był drozej wyceniona niz 3-4?
Drugi przetarg na ziemie powinien być też ograniczony.
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 11:58 Czw 2 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osa, nie przekonałeś mnie, że masz rację. Liczy się rynek czyli ten kto więcej zapłaci kupuje i taka jest rzeczywistość.

Na marginesie: Dla samych dopłat obszarowych to jakoś nie chce mi się wierzyć, że ktoś zapłaci 20 tys czy nawet więcej za hektar ziemi.

Abstrahuję oczywiście od tego, że ANR to jedna wielka banda przekręciarzy.
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 09:53 Czw 2 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle sie mówi o tym zeby ziemie brali rolnicy z okolic. Kólka rolnicze o to zabiegaja zeby ziemia trafiła do prawdziwych rolnikow którzy chcą powiększac swoje gospodarstwa. a ANR zawsze zrobi tak ze wezma to kolesie nie wiadomo skad. W naszej wiosce wzioł jakiś gościu kila ha i nie uprawia wogóle a dopłaty bierze. W ofercie jaką wystawiłą ANR był warunek że osoba która weźmie te działki w dzierżawe to musi na nich prowadzic działalnośc rolniczą. Przetarg był 2,5 roku temu a na polach dalej rosna drzewa. Pisałem juz dwa razy pismo do ANR w tej sprawie ale odpowiedzi nie dostałem. Zgłaszałem ten fakt też do ARiMR, ale cisza.
@korsarz u nas naszczęście nikt powyzej 20tys. jeszcze nie zapłacił na 1ha nawet za grunty bardzo dobre.
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 09:03 Czw 2 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osa - pomimo całego szacunku dla Ciebie - ale nie rozumiem ? Chyba logiczne jest to, że ANR chce wziąć za ziemię jak najwięcej, wiec niby dlaczego mieliby to sprzedawać inaczej. Uzasadnij to ekonomicznie.
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 09:00 Czw 2 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej okolicy (słowo zostało usunięte)y potrafią dać za taki kawałek po38tyś za ha ale można powiedzieć że to niesą rolnicy
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 08:04 Czw 2 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znowu mam na pieńku z ANR.
W mojej okolicy ANR ma do sprzedania 12ha ziemi klasa IV-VI, ale większość IV, na poprzednim przetargo ograniczonym wystawili za 208tys za całość, co jest nie realne za taką klase, wiec teraz ma być za 125tys, ale przetarg nieograniczony. Znając życie to do przetargu stanie kilku kolesi z Marszałkowskiej. Dlaczego jeb... ANR nie obniża cen wywoławczych i nie robi tylko przetargów ograniczonych.
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 18:34 Sro 27 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mam słów żeby opisac co myśle o ANR, wystąpiłem od ANR w zeszłym roku o sprzedaż ziemi 1,05 ha po rozpatrzeniu mojego wniosku wostałem odpowiedż ze sprawy proceduralne potrwają do 2010 roku i na początku roku powinien odbyć sie przetarg na sprzedaż tej ziemi. ale jak sie dziś dowiedziałem to przetarg na ta ziemie sie odbył 19 maja tylko że na dzierżawe, i ktoś mi tą ziemie sprzątnoł z przed nosa.
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 12:52 Wto 7 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tego niestety się nie dowiesz (no chyba, że nieoficjalnie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
roni21

PostWysłany: 08:18 Wto 7 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie jak anr oglosila przetarg na sprzedaz ziemi i ten przetarg juz sie odbyl, a ja nie bralem w nim udzialu to czy teraz moge sie dowiedziec w jakikolwiek sposob kto wygral przetarg??
Czy tego rodzaju wiadomosci sa uzytku publicznego??
Na stronach ANR pisze ze nie wszystkie wiadomosci ktore sa dostepne publicznie widnieja na ich stronach i wtedy trzeba dzwonic. Ale nim zadzwonie moze ktos z WAS wie czy moge sie o takie rzeczy pytac??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Urzędy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: