Skocz do zawartości
kasisko

Ropienie u macior

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zaczęły mi ropieć maciory przy kryciu.Zaczełam płukać każdą maciore po porodzie.Może ktoś z Was wie jak poradzić sobie z już ropiejącymi sztukami?Nie chce ich sprzedać do rzeźni bo są cenne.Stado mam czyste (badania robione 2 m-ce temu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie jest wina knura , spróbój po porodzie oprócz płukania podać oxytocynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rade.Mam laboratorium, sama pobieram i sama inseminuje.Staram sie robić to naprawde czysto.Tylko jak poradzić sobie z tymi co już ropieją.Lekarz twierdzi, że nie ma na takie sztuki sposobu innego niż żeź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogi kolego dlaczego zaraz tak drastyczne srodki jak rzeznia ja bym przyjzal sie knurowi a najlepiej podaj knurowi streptomycyne i oczywiscie wszystkim lochom tez przez 3-5 dni jezeli to bedzie sprawa bakteryjna to problem sie skonczy jezeli to jest podloze wirusowe to tzreba bedzie przyjzec sie problemowi blizej nie znam innych szczegolow wiec jak masz ochote podyskutowac na ten temat zapraszam gg2352389

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa po porodzie,czy u loch sa ropne wypływy z pochwy?mozna profilaktycznie po inseminacji podawac doksycykline w wodzie do picia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu dał bym sobie spokój z tym płukaniem...........

jaki antybiotyk stosujesz po porodzie ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...