Skocz do zawartości
cor74z

Jak zaczac, stado mleczne ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam gospodarstwo rolne 15 hektarow jestem posiadaczem tego gospodarstwa 2 rok w chwili obecnej hoduje bydło opasowe skupywane od okolicznych rolnikow 20 sztuk.

Gospodarstwo zostalo przepisane od rodzicow .

Na kredyt 50 tys sie nie zalapalem.

Plyty gnojowej jeszcze brak.

Chcialbym stworzys stado bydla mlecznego docelowo 20 krow od kturych mleko sprzedawalbym a mlode cielaki opasał na rzez

 

Moje pytania:

 

1- na jaka pomoc moge liczyc (unia-panstwo). //zakup jalowic-krow wyposarzenie obory\\

2- jak ma sie sprawa przyznania kwoty mlecznej i na podstawie czego była by wyliczona.

3- czy moge skorzystac z mlody rolnik na zakup gruntow ok 20 h i na jakich warunkach

4- jaka pomoc w zakupie prasy rolujacej i ciagnika mtz poniewrz ten kturego urzywam nie jest moj i niewiem czy nim bedzie wiec niemam ciagnika swojego

 

Wiem ze na niekture pytania sa odpowiedzi na forum ale wszystko sie przecierz zmienia a ja chciałbym aktualne odpowiedzi.

Z gory dzieki za pomoc i podjecie decyzji byc czy nie byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie aktualny temat http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=1657

zawsze możesz się starać o granty z Unii na dofinansowanie inwestycji w gospodarstwie. Natomiast o przyznaniu IIR raczej zapomnij - kategoria rozpoczynających produkcję mleczarską została wykreślona z ustawy. Na Twoje szczęście kwoty mleczne w województwie nie są tak drogie.

Jako MR zawsze możesz składać biznesplan z pozytywną opinią ODR o przyznanie kredytu preferencyjnego na wyposażenie i rozwój gospodarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...