Skocz do zawartości
mariusz_farm

dopłaty bezpośrednie 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu zmiany...a ja myślałam,ze w tym roku sąsiedzi dadzą mi spokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Finka

 

Znam ten ból. Współczuję. Najgorsze jest to, że przy wypełnianiu podają z głowy niektóre powierzchnie i upierają się, że tak jest, a jak przyjdzie kontrola, to mają pretensje, że źle wypełniony. Miałem taki przypadek osobiście.

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaliście już dopłaty za 2006r bo ja nie.Są już nowe formularze???.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bimber

 

teraz od nowa zacznie sie polka, bo jak trzeba będzie to wszystko pogrupowac jakoś...... i jeszcze żeby sie +/- zgadzało:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że zajrzałem jak to wygląda - pierwsze wrażenie nieciekawe. Ale znowu sąsiedzi przyjdą i nie dosyć, że wniosek zawiły, to muszę pogodzić go z ich wiedzą na temat własnego gospodarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wypełniacie wnioski znajomym za DZIĘKUJE,czy też bierzecie za to jakieś pieniądze? (a może za paczkę kawy... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobno mam na drugię imię altruista, więc będąc wierny swemu imieniu robię to za darmo lub półdarmo.

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Bimber

 

To nie jesteś sam... Ja od znajomych pieniędzy zażądać nie potrafię,więc ostatnio w ramach wdzięczności dostałam...ubitego brojlera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mody rolnik

 

Z tym to muszę poczekać, aż do wypłat - wtedy to zawsze się coś chlapnie

 

do Finka

 

No cóż Ale ja zawsze mogę liczyć na jakąś pomoc w zamian, więc przypomina to bardziej wymiane barterową - usługa za usługę.

 

Pozdrawiam i życzę w tym roku.... 3 brojlery......ubite oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do doradcy PROW

 

Nasuwa się pytanie, jak kształcą w szkołach rolniczych że rolnicy sami nie potrafią wypełnić tak prostego wniosku o dopłaty! Te ciągłe zmiany w formularzach to chyba dla zmylenia tych którzy już się nauczyli wypełniać! Powinni uczyć wypełniania takich wniosków w wiejskich gimnazjach, może dzieci by to zrozumiały! Co do takich jak Pan Doradców z ODR to powinny być to osoby opłacane przez tych beneficjentów którzy korzystają z funduszy unijnych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeglądałem wniozek na 2007 rok i zauważyłem sporo zmian.

Czy w działkach ewidencyjnych trzeba wpisywać wszystkie działki, nawet te poniżej 0,1 ha do których i tak nie ma dopłat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dziąłki (także jeśli działko jest rów) wpisuje się gdy kożysta się z płatności ONW. Jeśli nie to nie potrzeba. Nie wiem jak to jest przy poplonach bo ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w zeszłym roku trzeba było podawać wszystkie działki ew. we wniosku - nawet zalesione i zakrzaczone. Od tego roku jeśli ktoś nie wpisze to będą już sankcje. Dlatego polecam wpisywać wszystko co posiadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli teraz mam posiane żyto, a po szkoszeniu go w maju np. bede chciał posiać na tym samym polu, to muszę wpisać we wniosku jako roślinę uprawianą kukurydzę czy żyto? Jeśli napiszę we wniosku roślina uprawiana owies i skoszę go z przeznaczeniem na kiszonkę to czy ARiMR może się przyczepić, kiedy np. przyjadą i zobaczą już puste, zaorane pole a źniw jeszcze nie było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie pisze się żyto, kukurydza, pszenica itd. wpisuje się UJP.

Do tej pory wpisywało się Kukurydza.

Co do kiszenia owsa to nie powino być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Technik rolnik

Jeśli teraz mam posiane żyto, a po szkoszeniu go w maju np. bede chciał posiać na tym samym polu, to muszę wpisać we wniosku jako roślinę uprawianą kukurydzę czy żyto? Jeśli napiszę we wniosku roślina uprawiana owies i skoszę go z przeznaczeniem na kiszonkę to czy ARiMR może się przyczepić, kiedy np. przyjadą i zobaczą już puste, zaorane pole a źniw jeszcze nie było?

w sytuacji, gdy kosisz żyto na kiszonkę w maju powinieneś zgłosić się do doradcy rolnośrodowiskowego i zgłosić chęć udziału w programie rolnośrodowiskowym.

Natomiast uprawą główną po skoszeniu zboża jest uprawa po życie lub samo żyto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do powierzchni paszowej mają też być dopuszczone konie.

I gdzie tu przeżuwacze? Okres przebywania koni ma być liczony jak dla nowych wnioskodawców czyli od 15 września 2006 do dnia 14 marca 2007 dzielony przez ilość dni od września do marca. Uważać trzeba także na powierzchnie, które nie były podawane jako użytkowane rolniczo, a w wypisie widnieją jako grunt rolny należy wpisać w kolumnie niezgłoszone do programów pomocowych. Dotyczy to działek ewidencyjnych poniżej 10 arów oraz powierzchni zakrzaczonych (jako grunt rolny w wypisie) na większych działkach. Te powierzchnie należy doliczyć do powierzchni użytkowanych rolniczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wymyślili :

facelia - bez dopłaty uzupełniającej

gorczyca - bez dopłaty uzupełniającej

łubin gorzki - bez dopłaty uzupełniającej

Z jednej strony dopłaty do poplonów a z drugiej obcięcie dopłat do upraw nasiennych tych roślin. Logika na miarę pasiastych krawatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale wymyślili :

facelia - bez dopłaty uzupełniającej

gorczyca - bez dopłaty uzupełniającej

łubin gorzki - bez dopłaty uzupełniającej

Z jednej strony dopłaty do poplonów a z drugiej obcięcie dopłat do upraw nasiennych tych roślin. Logika na miarę pasiastych krawatów.

To zapewne jest specjalnie tak zrobione aby nie było tak że po zasianu gorczycy i jej zebranu wystarczy przejechać tależówko i po[plon posoiany:).

 

Co do łubinu to do słodkiego jest dopłata UPO a w poplonach nie jest chyba określone że ma być goszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi o co chodzi z tymi szkicami bo nie bardzo kumam. Jeżeli mam większość działek ew zdala od budynków gospodarczych to szkic do każdej robie na osobnej karcie? czy na jednym arkuszu jakoś wszystkie poukładac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetnie ,że są dopłaty.Tylko czy ktoś zna konkretne kwoty?Nie mogę nigdzie znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bogus56

 

Jeśli chodzi Ci o fotomapy to dostaniesz poczto zdięcia swoich pul i na nich zaznaczasz. Ile będzie tych kartek to się okaże jak otwożyszkoperte.

 

@Mirosław

 

Stawki dopłat są znane (hyba) w euro. W złotówkach będzie wiadomo 1 X. 2007.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...