Skocz do zawartości
NataszaX

Pośrednicy i eksporterzy bydła opasowego i rzeźnego

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Chciałabym abyśmy wymienili się poglądami co do współpracy z odbiorcami bydła pod względem bieżących cen (za jaki towar: HF, mieszaniec, czysty mięśniak, preferencje rasowe), terminu zapłaty, okarmień i innych elementów transakcji. Pozwoli to wszystkim wybrać właściwego odbiorcę i być zadowolonym z hodowli i produkcji bydła.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... Rozumiem, że wszyscy zostawiają swój towar w polskiej rzeźni. No cóż, powodzenia... W końcu silniejszym jest się w pojedynkę niż w grupie, zapomniałam... Młoda jeszcze jestem i niewiele o życiu wiem... Postawy nikomu nie gratuluję, jeśli myślicie, że Ukraina, Rosja i inne kraje byłego ZSRR (lub ktokolwiek lepiej zorganizowany) nas nie wykopią zaniedługo z wołowego interesu, to gratuluję optymizmu. Polak zawsze musi zostać z ręką w nocniku, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej opłaca sprzdawać bydło o wadze ok 300 kg na eksport, ale do tego trzeba mieć większa ilość, widziałem ostatnio firme, z którą p[odpisuje sie umowe i oni odbierają od ciebie byczki w takiej wadze, można tez od nich kupić mamki i buhaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NataszoX nie obrażaj się że nikt nie podjął tego tematu . Każdy region ma swoje specyficzne normy i wymagania i nic nie da jeśli ci napiszę że w moim rejonie są takie wymagania i takie preferencje . Ja mam stałego odbiorcę i wiem czego on potrzebuje . Ja produkuję taki towar jaki jemu odpowiada , a on mi za to przyzwoicie płaci . Ma jeszcze dwie ważne dla mnie cechy : lubi zwierzęta i dba o nie oraz jest rzetelny . Niestety on ma swój kawałek terenu i do ciebie nie przyjedzie . Ten temat wałkowaliśmy tu http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=3169

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NataszoX nie obrażaj się że nikt nie podjął tego tematu . Każdy region ma swoje specyficzne normy i wymagania i nic nie da jeśli ci napiszę że w moim rejonie są takie wymagania i takie preferencje . Ja mam stałego odbiorcę i wiem czego on potrzebuje . Ja produkuję taki towar jaki jemu odpowiada , a on mi za to przyzwoicie płaci . Ma jeszcze dwie ważne dla mnie cechy : lubi zwierzęta i dba o nie oraz jest rzetelny . Niestety on ma swój kawałek terenu i do ciebie nie przyjedzie . Ten temat wałkowaliśmy tu http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=3169

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że każdy rejon jest specyficzny i podlega określonemu odbiorcy, ale grunt to zebrać tą wiedzę i stanąć umiejętnie murem za swoimi racjami. Lub jak kto woli polobbować, tyle że łatwiej jest ponarzekać na to, że ktoś inny chce uzyskać dzięki temu coś dla siebie, niż uzmysłowić sobie, że bronisz również interesów sąsiada, który jest twoim konkurentem. Nie personalizuję wywodu, tylko dziwię się sytuacji. Świniarze jakoś potrafią postawić na swoim - takt jest ich dużo więcej, ale nikt nie obiecywał, że początki będą łatwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. potrzebuje informacji na temat firmy z okolic Nowego Sącza. Ich ogłoszenie jest w każdym TOP AGRAR kupował ktoś u nich? z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z nim jeden interes i ledwo sie pozbierałem oglądałeś to bydło??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy znasz uczciwego pośrednika????????

Bardzo trafne spostrzeżenie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
baza w uboczu,znasz?

 

Po prawej przy drodze do Lwówka. Znam. Napisz coś konkretnego bo to jest z lekka dwuznaczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,to jedyny chyba taki skup w okolicy.Oddawałam tam przez pare lat młode opasy,gościu ma połapane gdzie kto ma co do sprzedania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...