Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czytałem ostatnio o życie stuletnim ze raz sie sieje i zbiera sie je 2 razy w roku na kiczonke czy ktos to kiedys uprawiał?? mam zamiar posiac w tym roku ok. 0.5 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o rzycie jarym (Krzyca) ale o stuletnim nie . gdzie to wyczytałeś i skąd nasiona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem o co chodzi . U właściciela tej strony kilka razy robiłem zakupy i jak dotąd nie mam zastrzeżeń . Zaciekawiło mnie to żyto .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie również to dobra alternatywa dla osób mających bydło napewno posieje troceh tego zeby zobaczyć jak rosnie, jak sie kisi i czy bedzie to jadło bydło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem dziś z tym faetem, nie ma narazie siewek, bo czeka na żniwa, ale liczy że będzie to kosztować tak jak nasiona traw, wiec około 500 zł na hektar, mnie jeszcze interesuje szczodrak, podobno dzia ła na zwierzęta jak sterydy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam namiary, www.zytostuletnie.pl wejdź na tę strone na samym dole jest zakładka pozostałe uprawy i tam wejdź, własnie tam jest coś na ten temat i jeśli dobrze pamiętam to jest też kontakt z kimś kto to uprawia, ale szczodrak dodaje sie tylko w niewielkich ilościach, tak mówił mi ten facet od żyta, ale i tak jeśli dzieki temu zwierzęta szybciej rosną to super. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a masz jakieś konkretne namiary na ten szczodrak?? jestem jak najbardziej zainteresowany
zamówiłem dziś sobie nasiona szczodraka i do tego malwy pastewnej, ale nasiona szczodraka sa cholernie drogie, 100 nasionek kosztuje 60 zł "zatkało kakao" w tym tygodniu bede to mieć, teraz musze się dowiedziec jak się to uprawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a masz jakieś konkretne namiary na ten szczodrak?? jestem jak najbardziej zainteresowany
zamówiłem dziś sobie nasiona szczodraka i do tego malwy pastewnej, ale nasiona szczodraka sa cholernie drogie, 100 nasionek kosztuje 60 zł "zatkało kakao" w tym tygodniu bede to mieć, teraz musze się dowiedziec jak się to uprawia

 

 

a po ile jest malwa? a nie wiesz przypadkiem czy ma jeszcze nasiona tego żyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malwa kosztuje 40 zł za kilogram, nie pamiętam ile potrzeba na ha ale on ci powie, niestety żyta nie ma dopiero pożniwach gdzieś w sierpniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
malwa kosztuje 40 zł za kilogram, nie pamiętam ile potrzeba na ha ale on ci powie, niestety żyta nie ma dopiero pożniwach gdzieś w sierpniu

 

dzięki szkoda ze ze brakło żytka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić te żyto stuletnie, ile ono kosztuje, kiedy się sieje, po jakim czasie od wysiania można kosić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie można kupić te żyto stuletnie, ile ono kosztuje, kiedy się sieje, po jakim czasie od wysiania można kosić?

 

farmer na 102 juz podawał www.zytostuletnie.pl tam masz nr tel do sprzedawcy i wszystkie informacje ale zyta juz nie posiada bedzie po żniwach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze można poszperać, może jeszcze ktoś sie bawi w te uprawe i ma nasiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawsze można poszperać, może jeszcze ktoś sie bawi w te uprawe i ma nasiona

wątpie ale jak bys cos trafil to daj znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem nasiona malwy i szczodraka, niedługo bede wysiewać tylko ciepło się zrobi, ciekawe co z tego bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem sie dowiedziec jak rośnie wam malwa bo moja byla troche za glęboko posiana i miała klopoty z wzejsciem a potem troche ją oprysk przystopował i teraz ma ok 15 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już dawno malwe zkultywowałem, bo się wkurzyłem. Zasiałem i po tygodzniu zaczeła pięknie schodzić, dostawała ładne liście, ale po pewnym czasie zaczeła zwyczajnie znikać. Nie wiem co się stało, może troche za dużo nawozu i korzenie dostały, ale tak napewno to nie mam pojęcia co mogło byc powodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czy ktoś z forum już zbierał te żyto stuletnie i czy naprawde jest ono takie wydajne. Czy ktoś z okolic Mazowsza/Podlasia mógłby załatwic nasiona tego żyta?? Bo Piotrków to dośc daleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam pytanie czy ktos z was siał juz zyto syntetyczne Caroass ? Jak wyglad plonowanie na jaka klase ziemi sie nadajeitp. Zgory dziekuje za wszystkie informacje lub zapraszam na GG1403538

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...