Skocz do zawartości
Moderator

KRUS czy ZUS?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Będąc rolnikiem prowadzę działalność rolniczą i w tym roku spóżniłem się z dostarczeniem zaświadczenia z US o wysokości zapłaconego podatku i spełniając wszystkie kryteria oprócz tego nieszczęsnego terminu zostałem wyrzucony z KRUS. Na tłumaczenia że płacąc podwójną stawkę przyczyniamy się do zmniejszenia państwowej subwencji panie z KRUS wzruszyły ramionami , dzielą nie swoje pieniądze więc im nie zależy skąd pochodzą. inna sprawa to opieszałość KRUS . Oni dają dwa tygodnie na dostarczenie zaświadczenia ze skarbowego , gdzie tydzień czeka się na to zaśw a oni decyzję wykluczającą mnie z ubezpieczenia przysłali po 2 miesiącach i co ważne po wygaśnięciu ich ubezpieczenia tak że likwidując działalność musiałem miesiąc zapłacić ZUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

uwaga wszyscy Ci którzy zostali wykolegowani przez KRUS prowadząc działalność przed 2 maja 2004r i zmuszeni byli do płacenia podwójnej składki na ubezpieczenie KRUS-owskie NIEMIELIŚCIE PRAWA PŁACIĆ GDYŻ PARAGRAF 5a ustawy z dn2 kwiecień 2004 r mówi wyrażnie o osobach rozpoczynających działalność gosp po 2 maja i to oni mają obowiązek płacić podwójną składkę ja już złożyłem pismo o zwrot wpłat za 2i3 kwartał 2004 roku bo potem zamknąłem działalność lub przekontowanie na przyszłe kw.w ostatnim TOP AGRARZE są opisane takie sytuacje z bydgoskiego gdzie rolnicy po odmowie zwrotu przez KRUS pieniędzy sprawy skierowali do sądu i wygrane są wszystkie życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...