Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam was koledzy , zakupilem ostatnio srodek do dezynfekcji i mycia lini pojenia Hydro Care mowie wam rewelka skonczyly mi sie biegunki tzw beztleny daje im do picia jak podaje ulotka i w koncu mam czysta linie pojenie smoczki nie zatkane i nie ma biegunek mowie wam rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam was koledzy , zakupilem ostatnio srodek do dezynfekcji i mycia lini pojenia Hydro Care mowie wam rewelka skonczyly mi sie biegunki tzw beztleny daje im do picia jak podaje ulotka i w koncu mam czysta linie pojenie smoczki nie zatkane i nie ma biegunek mowie wam rewelacja

 

Pomaga tez na mykoplazmę, salmonellę, kokcydioze?Może chociaż jakieś Gumboro albo IB załątwia co? Jak tak to biorę w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie tylko podzielic z wami czyli moimi kolegami po fachu swoimi spostrzezeniami a tu taka obelga ze sie oglaszam pisze wam tylko o tym ze Hydro Care u mnie sprawuje sie super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z HydraCaru bardzo zadowolona od czasu stosowania tak jak mowił mi kolega osuszyło się bardzo może to i dziwne, ale skończyly mi sie problemy z Koli i z oddechówką ponoc dzieki poprawie klimatu , cieszy mnie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem kiedyś ten preparat, i faktycznie jest bardzo dobry. Tylko jedna uwaga- trzeba odpowietrzać linie pojenia po napuszczeniu w nie tego preparatu, bo wytwarza się tyle tlenu, że bez odpowietrzenia spuchły mi wszystkie łączniki gumowe (mufki) w systemie pojenia (Roxell). Zawiera jakiś tam nitryt srebra co dodatkowo dezynfekuje. Zresztą macie filmik na youtubie to pooglądajcie.

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stosowalem gazowanie Formasterem fajnie tanio wychodzi i do tego super efekt uwazam , ze warto pomyslec pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja tam bylem zadowolony zrobilem po dezynfekcji badanie sciolki i pobralem probki kurzu przed i po bylismy zaskoczeni , nie rozumiem twoich obaw kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ja tam bylem zadowolony zrobilem po dezynfekcji badanie sciolki i pobralem probki kurzu przed i po bylismy zaskoczeni , nie rozumiem twoich obaw kolego

 

To nie są obawy tylko fakty - to co ja napisałem niżej to tylko instrukcja prawidłowego stosowania takich preparatów aby były skuteczne ( to producent pisze nawet na opakowaniu ) tylko trzeba to czytać ze zrozumieniem. Dla jasności, ja nie mam nic przeciwko temu preparatowi i nie kwestionuję jego skuteczności, tylko zaznaczyłem że TRZEBA SPEŁNIĆ PEWNE WARUNKI ABY DEZYNFEKCJA BYŁA W PEŁNI SKUTECZNA .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze proponujecie do gazowania? Stosuję Aldekol, jestem zadowolona, ale muszę zmienić srodek po jakims czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie w reprodukcji w trakcie wstawienia na czyszczenie lini pojenia?

I jak często podawać środki czyszczące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By odpowiednio zadbać o linie pojenia polecam urządzenie Air Water Cleaner, płuka linie na przemian wodą i powietrzem pod odpowiednim ciśnieniem ( nie każdy wie, że płukanie samą sprężarką niszczy linie pojenia). Przy dużym zanieczyszczeniu przed płukaniem można podać srodek Dual Acid Cleaner, który odkamienia i wstępnie oczyszcza linie. Po płukaniu urządzeniem powinna nastąpić dezyynfekcja kwaśnym środkiem, polecam Hppa( można podłaczyć pojemnik po dozownik na 2% uzupełnić linie do pełna i zostawić na ok 6-8 godzin po tym zabiegu wystarczy przepłukać linie wodą. Kwaśnego środka można użyć również do sanityzacji wody 200-300 ml srodka na 1000 l wody dwa razy w tygodniu w drugiej częsci dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...