Skocz do zawartości
Wackowa

Jak wyglądają studia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Moim największym marzeniem jest zostać weterynarzem! W sumie są to marzenia z dzieciństwa jeszcze! Zawsze mój dom był pełen zwierząt, które także chorowały, no i niektóre musiały zostać uśpione (więc wiem co to znaczy i uważam że potrafiła bym to zrobić, gdy była by oczywiście tylko taka konieczność) Dużo też oglądałam programów weterynaryjnych gdzie kolwiek były puszczane (czy to animal planet itp) wiem ze tam chyba nie wszystko jest tak jak to jest naprawdę. Chciała bym się dowiedzieć czego się mogę spodziewać na studiach (chodzi mi o takie rzeczy co rzadko się o nich mówi - bo na pewno takie są) Jakie też mam szansę aby się dostać np. do Wrocka albo Warszawy (bo Lublin to chyba nie zbyt dobre miejsce na studiowanie weta)! Obecnie chodzę do II lo na profil oczywiście biologiczno -chemiczny! Nauki jest dużo... ale ja sie nie poddaje bo marzenia są najważniejsze! Napiszcie wszystko jak to u Was było! czy później łatwo było znaleźć prace itp. Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to nie jest ten sam temat Gdyż tam jest jakie najlpeiej studia wybrać, a mi głównie chodzi o to czego mogę się spodziewać będąc na studiach. Chce wiedzieć o wszystkim, nawet tym najcięższym i trudnym do pokonania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie to nie jest ten sam temat Gdyż tam jest jakie najlpeiej studia wybrać, a mi głównie chodzi o to czego mogę się spodziewać będąc na studiach. Chce wiedzieć o wszystkim, nawet tym najcięższym i trudnym do pokonania!

 

moj znajomy skonczyl weterynarie w Olsztynie.. mowil ze ok 30% z tych co zaczynali ukonczylo studia.. a z praca nie mial zadnych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ni idzcie tylko na SGGW warszawa zajebiście cięzko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie to nie jest ten sam temat Gdyż tam jest jakie najlpeiej studia wybrać, a mi głównie chodzi o to czego mogę się spodziewać będąc na studiach. Chce wiedzieć o wszystkim, nawet tym najcięższy

m i trudnym do pokonania!

Stary studia to zaj....sta sprawa!! Lepsze niz liceum

Imprezujesz tylko i tyle. no i w czasie sesji zdajesz egzaminy i jest luzzzzz!!

 

Pozdr. wszystkich studentów na PPR!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ni idzcie tylko na SGGW warszawa zajebiście cięzko

 

Może i ciężko ale poziom w Polsce najwyższy. Studiuję na SGGW, co prawda zootechnikę a nie weterynarię, ale te zajęcia które mieliśmy u wetów były na bardzo wysokim poziomie (anatomia i fizjologia). Kadra jest na prawdę świetna - przeważająca część to młodzi ludzie o otwartych umysłach i wielkiej wiedzy.

 

Wackowa - jeśli chcesz być super wetem to tylko SGGW - mimo bałaganu organizacyjnego jaki tu panuje to jest to świetna uczelnia. A studia to nie wczasy - jeśli się chce zdobyć wiedzę to trzeba się zdrowo napracować. Trzymam kciuki za entuzjastę weterynarii - niezależnie od decyzji co do uczelni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!

 

Moim największym marzeniem jest zostać weterynarzem! W sumie są to marzenia z dzieciństwa jeszcze! Zawsze mój dom był pełen zwierząt, które także chorowały, no i niektóre musiały zostać uśpione (więc wiem co to znaczy i uważam że potrafiła bym to zrobić, gdy była by oczywiście tylko taka konieczność) Dużo też oglądałam programów weterynaryjnych gdzie kolwiek były puszczane (czy to animal planet itp) wiem ze tam chyba nie wszystko jest tak jak to jest naprawdę. Chciała bym się dowiedzieć czego się mogę spodziewać na studiach (chodzi mi o takie rzeczy co rzadko się o nich mówi - bo na pewno takie są) Jakie też mam szansę aby się dostać np. do Wrocka albo Warszawy (bo Lublin to chyba nie zbyt dobre miejsce na studiowanie weta)! Obecnie chodzę do II lo na profil oczywiście biologiczno -chemiczny! Nauki jest dużo... ale ja sie nie poddaje bo marzenia są najważniejsze! Napiszcie wszystko jak to u Was było! czy później łatwo było znaleźć prace itp. Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi!

nie wiem skąd ta informacja o SGGW w Warszawie bo ja wiem z rankingów ogolnopolskich ,żę najlesze studia UWAGA !! Lekarza weterynarii są tylko dwie takie uczelnie -Wrocek i nad Morzem- ale to Ciebie nie interesowało. We Wrocławiu jest na pewno wysoki poziom .i wierz mi dopiero co ukończyłam zootechnikę -to podobne studia tylko mniej anatomi i farmaceutyki.i w zaniku w porównaniu z wetką anatomii...no moe leczyc ale nie mogę wypisywac recept....jeśli chemia ,fizyka,genetyka i się rozumie biologia nie sprawia ci problemu to próbuj się dostać - ale cięzko tu wleżć a jeszcze trudniej utrzymać się - jeśli się zdecydujesz i bedziesz chciec się utrzymać - chętnie ci pomogę "oswoić się z profesorami i ich wymaganiami - to chyba najważniejsza wiedza. pisz na adres: dezoksyrybonukleina@wp.pl....z tego co wiem są u nas egzaminy wstępne -z biologi ,chemii lub fizyki -jeden do wyboru i chyba język- sprawdz na naszej stronie jakieś wstępne wiadomości już sa.życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zwracam sie do was z prośbą o pomoc. Przesiedziałem przed kompem wiele godzin lecz jakoś nie mogę znależć odpowiedzi.

 

Chodzi mi o kierunek studiów po którym mógłbym zajmować się handlem szczepionek i innych farmaceutyków dla zwierząt. Otwieram sklep zoologiczny i bardzo przydałoby mi się takie zezwolenie.

Niedługo maturka- na weterynarię sie nie dostane ale słyszałem o takim czymś jak technik weterynarii.

Prosze o pomoc i z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem tegorocznym maturzysta i planuje isc na jakies studia ale niemam pojecia od czego zaczac i chcialbym aby ktos mi rozswietlil droge na studia , jakie papiery musze skladac e etapie rekrutacji , wynikow matur jeszcze niema , a tam gdzie mysle kontynuowac nauke termin przyjmowania podan mija 3 lipca, planuje studia dzienne na politechnice ale niewiem czy sie dostane (raczej nie ) w ostatecznosci inna uczelnia lub zaoczne ktore by mi najlepiej odpowiadaly , oraz mam pytanie czy moge zlozyc podnaie droga internetowa?? http://www.pb.bialystok.pl/ wg mnie mozna ,

 

mysle o studiach I stopnia na wydziale mechanicznym o kierunku technika rolnicza i lesna

 

 

moze ktos z podlaskiego tez tam sie wyiera???

 

 

pozdrawiam i prosze o odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...