Skocz do zawartości
Tina

Nowe wnioski o dopłaty

Rekomendowane odpowiedzi

Dostał już ktoś spersonalizowany nowy wniosek o dopłaty bezpośrednie na 2007? Są krótsze ,ale bardziej pokręcone.

I pomoc ODR przy wypełnianiu wniosków ma być odpłatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JPO czy UPO - co wpisać przy uprawie na gruntach ornych jesli jest to trawa a wniej ok 5% koniczyny białej (teoretycznie jest to mieszanka roslin motylkowatych drobnonasiennych z trawami, to chyba UPO) jaki jest wasze zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w czasie kontroji może stwierdzić że jest za mało motylkowatych i nalezało zaliczyć do traw (JPO)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nigdzie wytycznych dotyczących ile musi być motylkowych w trawie aby to zakwalifikować jako miesanke. Jak jest troche to mieszanka. Byle dało się znaleźdz nie za trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniczyna biała jest prawie wszędzi więc trudno nie będzie do tedo jeczcze czerwona i srednio 10%. Ciekawe czemu trawy zaliczyli do JPO(pewnie dla oszczędności po wprowadzeniu PZ)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na str ARiMR w wykazie upraw do UPO jest podane- mieszanka roślin motylkowatych drobnonasiennych z trawami a w instrukcji też na str arimr jest tylko: rośliny motylkowate drobnonasienne; jak to powinno być naprawde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ODR za naukę pobiera pieniądze ... ?

Za naukę nie ,ale za pomoc w wypełnianiu wniosków podobno(na szkoleniu podawali cennik dla maz.)od tego roku już tak.Można to sobie odbić z PROW na doradztwo... Nie wiem czy wcześniej pobierali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska o co wy się wypytujecie jeden drugiego ?

Pan lepper nie wydał rozporządzenia które powinno to wszystko ustalać, więc nie zgadujcie bo nikt nie zna odpowiedzi na te pytania !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz opowiem śmieszną historyjkę hoduje 25 sztuk bydła ale nie mam typowych łąk tylko tzw. trawy na gruntach ornych no i oczywiście nie dostanę dodatkowych dopłat PZ tylko dopłatę podstawową JPO ,bo moje krowy są inne od reszty. mało śmieszne. a tak poważnie to takich rolników w naszej okolicy jest bardzo dożo.niektuży na kilkanaście ha mają po kilka arów tuz a niektórzy wcale.kiedyś lepper zapewniał że nie będzie podziału na tuz i na tngo no ale widocznie zmienił zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do wątplowości z UPO - co w końcu zaznaczyliście ja też mam trawę z mieszanką i nie wiem co robić,tylko że w rozporządzeniu jest mowa o jakiś umowach na odbiór pasz- o co tu chodzi.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

jezeli na dzialce 10 ha mam 6 pszenzyta i 4 jeczmienia

to zaznaczam jedna literka i pisze 10 ha UPO ???/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc

 

jezeli na dzialce 10 ha mam 6 pszenzyta i 4 jeczmienia

to zaznaczam jedna literka i pisze 10 ha UPO ???/

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gruntach rośnie trawa zapewne z domieszką motylkowatych, wszystko to tzw. samosiejki nieuprawiane od kilku lat. Na części pasą się krowy (sąsiada) a część będę kosił, czy w tym przypadku mogę zaznaczyć UPO? I czy faktycznie przy pierwszych dopłatach za to mogę dostać jakąś karę? Tak więc UPO czy IPO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro pole jest wypasane na części a druga część jest koszona to możana składać wniosek na to działke. Jeśli jest tam rośliność motylkowa to wtedy można zakwalifikować jako mieszanka motylkowych z trawami=UPO, ajeśli nie ma motylkowych to jako trawa=JPO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz " uprawnione " zwierzeta, to tngo moze byc nawet PZ - przy zadeklarowaniu jej na uprawe przez 5 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po wszystkim bałem się ryzyka i złożyłem wszystko jako JPO ( tak też doradzały mi osoby przyjmujące wniosek) Z tego co mi one przekazały to najpewniej jest posiać taką mieszankę, czyli uprawiać ziemię w tym celu aby zebrać określony plon i wtedy śmiało UPO, - może za rok, jak nie sprzedam .

Dziękuję za szybką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...