Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:18 Pią 20 Wrz 2019

Fasola
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marks50

PostWysłany: 10:39 Nie 8 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś gdy by przyszedł kontrahent i proponował by 3 zł za kilogram podejrzewam że by nikt nie podpisał umowy a co do wydajności to niestety ale spadła do około 2 ton z hektara i znajomy który zaryzykował i posiał nasionami 15 zł za kilogram ale wydajność była i tak na poziomie 2,6 t więc szału niema .
W mojej miejscowości także przechodzą na warzywa a sam jeśli nie sprzedam po 3,50 zł/kg to nie zasieję nawet ara bo jak jest kalkulacja 2 t X 3 zł = 6 tyś. z hektara to nakładając takie koszty jak na fasolę można uzyskać z pszenicy lub kukurydzy takie same zyski że o pracy nie wspomnę .
re;lesniakos coś mi się wydaje że jesteś zwykłym handlarzyną bo jeśli był byś rolnikiem który dorabia na omłocie fasoli nie mówił byś że cena 2 zł jest opłacalna to tak samo jak by kierowcy cieszyli się z drogiego paliwa .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lesniakos

PostWysłany: 19:02 Sob 7 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śmieszy minie wasze rozumowanie , najmij sobie pracowników do tego młócenia cepem i zobaczymy czy wam taniej wyjdzie ,ale wy macie swój punkt widzenia ja swój wiec młocie cepem ja wam nie zabronię ja swoje wypowiedzi podpieram moimi doświadczeniami i obserwacjami , najlepiej jest narzekać na wszystko i wszystkich, ze się nie opłaca nikt wasz nie zmusza do siania fasoli moją dalsza dyskusje na ten temat z wami uważam za bez zasadna ponieważ wy i tak będziecie wiedzieć lepiej wiec życzę wam miłego weekendu i poprawy plonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
fort 1234

PostWysłany: 18:32 Sob 7 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maskin masz u mnie skrzynkę browara. A ty leśniakos nie opowiadaj głupot na temat nadprodukcji bo w twoich terenach STARA WIEŚ, MOŁOŻÓW,MIRCZE,MIĘTKIE JAK I OKOLICE TYSZOWIEC, SAHRYŃ ADELINA I INNE kilka lat temu była siana fasola na potęgę teraz obsiewają ludzie kalafiorem brukselką i burakami a fasola .....może czwarta część tego co było kiedyś .mówisz o obniżeniu kosztów wprowadzając jak najwięcej mechanizacji tylko że jakoś te koszty mechanizacji są coraz większe (drogie paliwo i eksploatacja )NIE MÓWIĄC O USŁUGOWYM OMŁOCIE FASOLI. Może byśmy wrócili do młócenia cepem to koszty byśmy obniżyli. I plon niestety coraz mniejszy tak jak mówił maskin kiedyś 2 tony bez problemu się osiągało teraz jest cienko i obawiam się że będzie jeszcze gorzej
Powrót do góry
lesniakos

PostWysłany: 17:20 Sob 7 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maskin co do plonów to od pewnego czasu zajmuje się usługowym omłotem fasoli wiec mam trochę o tym pojęcia i widzę jakie są plony ilości zasiewów i jakość ziarna na obszarze dwóch gmin i mam porównanie względem paru lat i nie opieram się w swoich wypowiedziach tylko o swoje gospodarstwo a jak ty to czynisz a błędy w agrotechnice jest łatwo zrobić a potem narzekać na słabe plony .
Względem reszty nie każdy ma bydło a i mogę się założyć ze i tak nawet po 2 złote byś nie skarmił dobrego ziarna bo są tańsze pasze o podobnej zawartości białka, a inflacja wzrost kosztów była i jest i nie tylko dotyczy się fasoli a i innych upraw a jednak się uprawia po prostu trzeba wprowadzać jak najwięcej mechanizacji przez co można obniżyć koszty i starać się o przyzwoity plon Sami wiemy ze jak jest nadprodukcja to i cena jest marna i to tyczy się wszystkich działów rolnictwa i wcale nie twierdze ze cena 2 złote by mnie zadowoliła a jedynie stwierdzam fakt ze kurs euro spowodował pozostanie cen fasoli na poziomie jak dla mnie opłacalnym nawet w obliczu nadprodukcji .
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 20:53 Pią 6 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.Lesniakos jezeli plon wzrósł w/g Ciebie o 30 % to jakie są w Twoich stronach plony z hektara? Oświeć mnie proszę!!! Bo u mnie juz 3 rok z rzędu plon 2 t jest w rzadkich przypadkach przekraczany, a jeszcze pare lat temu wymiatało się po 2,5-2,8 tony
2. Nie bierzesz poprawki na inflację, wzrost kosztów, anomalia pogody, o czym pisze fort. I jezeli piszesz ze byś sprzedawał po 2 zł, bo kurs euro ci zycie uratował, to lepiej zmień branże i nie pisz głupot. Ja za tą cenę nie sprzedałbym, a prędzej ją przerobił na wołowinę.
3. Jeżeli porównałbyś ceny fasoli + koszty robocizny+ duże ryzyko uprawy!!! ( na przełomie 5 ostatnich lat) do cen pszenicy, czy buraków, to wyliczyłbyś jaka powinnismy mieć obecnie cene za to białe złoto i czy jest sens zasiewu tej ryzykownej rośliny
Powrót do góry
fort 1234

PostWysłany: 18:41 Pią 6 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na giełdzie Bronisze cena jaśka karłowego od 8 do 11 zł.Panowie pośrednicy muszą przecież zarobić na nowe merole i wczasy 3 razy w roku.10 lat temu też była podobna cena a paliwo i nawozy były o wiele tańsze i pogoda do zbiorów pewniejsza , a teraz ...........albo leje bez litości albo suszy bez opamiętania ,ale najgorzej boli że aby kupić 1 litr oleju napędowego trzeba sprzedać 2 kg fasoli.Koszty uprawy poszły ponad 100% do góry własnej pracy i tak człowiek nie liczy ,a cena fasoli stoi w miejscu.Dziękuję bardzo za taką cenę więcej fasoli nie sieję jak będą ceny konkurencyjne to się zastanowię .Pozdrawiam fasolarzy walczcie z burżuazją
Powrót do góry
lesniakos

PostWysłany: 18:37 Pią 6 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj co do wysokości ceny to bym się nie zgodził gdyby nie wysoki kurs euro to byśmy sprzedawali po 2 zł ,w mojej okolicy zasiewy wzrosły w tym roku o 30 % jak i plon względem tamtego roku wzrósł na pewno o 30% i jakość jego jest bardzo dobra wiec nie spodziewajmy się cen tamtego rocznych
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 11:24 Pią 6 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś słaba cena jasia karłowego w tym roku. Z tego co się orientuję to jest 2,7 + vat, chyba ze jest inaczej to niech ktoś mnie poprawi. I właśnie coś tu nie gra, bo plon nie był wcale rewelacyjny, a do tego wysoka cena euro sprzyja exportowi. Więc ktoś tu spija śmietankę Evil or Very Mad . U południowych sąsiadów cena naszego jaśka to prawie 3 eur za kilogram.
Powrót do góry
jacek3773

PostWysłany: 17:31 Wto 3 Sty 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Kto sie orientuje jak płacą za fasolę drobną igołomke.
Powrót do góry
marks50

PostWysłany: 16:49 Nie 4 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na pewno nie podam "kto" bo zaraz wiadomo telefon , zmowa i dobrego kupca zbałamucą najlepiej domagać się tej ceny bo na pewno jest osiągalna a do wszystkich skupujących radził bym posłuchać rad Staszka bo jak się wyda to nie będzie śmiesznie . :)
Powrót do góry
piotrek200

PostWysłany: 13:05 Nie 4 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto tyle placi na reke?
Powrót do góry
rrkukielka

PostWysłany: 19:27 Sob 3 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czemu taka cisza nikt nie sprzedaje fasoli cena ruszyla dzis placili unas po 3 zl. na reke [/u][/quote][/code][/list][/list][/url]
Powrót do góry
mano

PostWysłany: 19:54 Wto 18 Paź 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka sytuacja cenowa w waszych regionach. Ponoć teraz poszła go góry 2.60 zł
A, ludzie mówią aby unikać kupca o nazwisku PŁAZA coś z kasą jest nie tak, i szuka "dziury w całym" w workach. Tak mówią ile prawdy to nie wiem.
Powrót do góry
piotrek200

PostWysłany: 14:02 Wto 12 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pryska moze ktos fasole afalonem z panida jak tak to napiszcie jakie stosujecie dawki i jakie sa efekty.
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 23:31 Pon 23 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to mnie pocieszyłeś Crying or Very sad
Powrót do góry
mano

PostWysłany: 20:34 Nie 22 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maskin napisał:
chyba żartujesz z tą ceną..

raczej z takich rzeczy żartować nie wypada, co nie?

Piszę fakty!
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 22:10 Czw 19 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba żartujesz z tą ceną.. ja dzwonilem do jednego to mówil ze po 3.7, jak tam wasze fasolki? u mnie na zwizlych glebach jest biala od chlomazonu, a na próchniczych w porządku... ale wiekszość przesiala po przymrozkach
Powrót do góry
mano

PostWysłany: 05:41 Czw 19 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualna cena w moim regionie 3.00 zł Shocked
Powrót do góry
menos

PostWysłany: 16:56 Nie 15 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam mam pytanko czym zwalczać oset (ostrzeń polny) w fasoli po siewie stosowałem stomp+afalon a mam problem z ostem może wiecie jaki środki zwalczą oset a nie uszkodzą fasoli
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mirro

PostWysłany: 13:02 Nie 15 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ukraiński, czeski, niemiecki, i francuski. Działał poprawnie choć najlepsze były francuski "Fighter" i niemieckie "Zone".
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 22:10 Sob 14 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mano napisał:
Maskin a jak twoja fasolka rośnie? Były problemy, czy obeszło się bez strat ?

Mam jeszcze pytanie! czy stosował ktoś Basagran ukraiński kontra polski na swoim polu w ubiegłym roku?

poprzepalełem troche nakladkami. mroz troche tez przezadzil. wiec z plonem nie powinno byc ciekawie, cena na obecny dzien 3,7 brutto
Powrót do góry
mano

PostWysłany: 22:01 Sob 14 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maskin a jak twoja fasolka rośnie? Były problemy, czy obeszło się bez strat ?

Mam jeszcze pytanie! czy stosował ktoś Basagran ukraiński kontra polski na swoim polu w ubiegłym roku?
Powrót do góry
mano

PostWysłany: 11:43 Pon 9 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zasiałem 21 kwietnia, jak były mrozy to dopiero zaczynała wychodzić ale dopiero początki jakieś 1-2 roślinki na m2.
Co do ceny to słyszałem że była po 3,30 -3,50zł
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 20:31 Sob 7 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mano przesiałeś już swoją fasolke?, bo juz przesiewają ci co się wcześniej się wyrwali Cool . Jaka cena jaśka na dzień dzisiejszy - wie ktoś?
Powrót do góry
mano

PostWysłany: 18:59 Sro 13 Kwi 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy planujecie siew fasolki?
Myślę, że w następnym tygodniu będzie można już ruszać !
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 3 z 13

Skocz do: