Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:46 Nie 21 Paź 2018

Agrolok
Fasola
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Glivek1

PostWysłany: 17:08 Wto 17 Lis 2015    Temat postu: Fasola poltyczna/jas karlowy Odpowiedz z cytatem

Witam panstwa pojawila sie nowa oferta w naszej firmie Agnes-Mar (Mircze/Modryniec). Otoz jesli ktos posiada ta odmiane fasoli "półtycznej" "contra" tak to nazywaja, kalibracja na poziomie do 80/100gr. jestsmy w stanie zaplacic nawet 5.15 netto czyli 5.5 na konto i termin przelewu 10dni roboczych. Jesli ktos posiada "jasia karlowego" lub tez poltyczna do 90/100gr. wtedy cena netto 3.45zl na konto 3.7zl. Zwykly jas karlowy do 110/100gr. 3.1zl netto 3.32 na konto. Zapytania prosze kierowac na maila : rafikiglivek@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
swistakpl

PostWysłany: 06:52 Sro 4 Lis 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, zaczyna się powoli skup fasoli w okolicach Hrubieszowa a co za tym idzie pojawili się nieuczciwi sprzedawcy którzy nie płacą za towar. Do takich należą właściciele skupu z Sahrynia. Trzymają mi kasę juz 1,5 roku. Sprawa jest na Policji w Hrubieszowie. Jak ktoś jest jeszcze poszkodowany to się zgłaszać. Jak ktoś go szuka to mieszka w Sitańcu, jego żona ma tam firmę transport
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacek3773

PostWysłany: 11:12 Nie 17 Maj 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co polecacie na jednoliścienne trochę owsika i perzu mi sie trafia?????
Powrót do góry
tatoNastki

PostWysłany: 20:42 Pią 17 Kwi 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

solek01 napisał:
czy ktoś sieje fasolę KONTRA lub FELICJA są to fasole niskie ale niby wielkie jak JAŚ TYCZNY?

Czy to prawda? i czy później więcej za taką można dostać kasy w skupie?

Felicji chyba nie ma już w handlu. Kontra jest większa od zwykłego "jasia" ale mniejsza od tycznego. U nas mówią na to półtyczka. Problem polega na tym, że na lepszej glebie puszcza biczyki. Na piasku to nie grozi. Kilka lat temu sieliśmy Kontre, ziarko było większe, od Eureki, ale plon był niższy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
solek01

PostWysłany: 13:43 Pią 17 Kwi 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś sieje fasolę KONTRA lub FELICJA są to fasole niskie ale niby wielkie jak JAŚ TYCZNY?

Czy to prawda? i czy później więcej za taką można dostać kasy w skupie?
Powrót do góry
jacek3773

PostWysłany: 15:46 Nie 2 Lis 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam jak ceny fasoli w waszych rejonach , osobiście sieję igołomską częśc poszła po 5,5zł w tym tygodniu już 5,2 do ręki ponoć ma spaść cena , ale zobaczymy
Powrót do góry
Aurolka14

PostWysłany: 14:10 Czw 28 Sie 2014    Temat postu: Bizon Rekord Odpowiedz z cytatem

To może ktoś kto uprawia fasolę podpowie mi czy kombajnem Bizon Rekord będę mogła wymłócić fasolę? Co trzeba ewentualnie w nim przestawić? Chodzi mi o fasolę a suche ziarno (sadziłam Aurę).
Powrót do góry
Aurolka14

PostWysłany: 10:07 Pon 25 Sie 2014    Temat postu: Sprzęt do zbioru fasoli Odpowiedz z cytatem

Witam,
czy ktoś z forumowiczów wie czy w okolicach Puław można wypożyczyć kombajn do fasoli albo czy ktoś w tamtych okolicach sieje fasolę i mógłby wypożyczyć maszyny, którymi sam zbiera/młóci fasolę? Dziękuję za pomoc Smile
Powrót do góry
Glivek1

PostWysłany: 09:41 Pon 21 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby ktos miał jeszcze Jasia Karłowego z okolic powiatu hrubieszowskiego to chetnie kupie, potrzebuje jeszcze 6 ton cena netto 4,5zl na konto 4,82zl, termin platnosci do 14 dni.
Powrót do góry
Psellos

PostWysłany: 17:50 Sro 4 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy w fasoli szparagowej Sonnesta moge uzywac basagranu powschodowo? bo wiem ze ma rejestracje w fasoli ale chodzi pewnie o tyczna na nasiona, i czy lepsze dawki dzielone czy jednorazowy zabieg?
I czy jednoliscienne (perz głównie) moge załatwic leopardem ( chizalofop p-etylu) czy tez dzielić dawki czy mozna normalnie taka jak w etykiecie dać?
Powrót do góry
martin16245

PostWysłany: 20:58 Pon 19 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

temat umarł a tyle dzieje sie w tym temacie Rolling Eyes Rolling Eyes
Powrót do góry
martin16245

PostWysłany: 15:45 Nie 8 Gru 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po ile u was płacą w końcu za jaśka karłowego, bo w mojej okolicy jeden wychylił się po 5.7 na konto, a znajomy mowił że podbno już szóstkę łapie. Jak jest naprawdę?
Powrót do góry
szandrzej

PostWysłany: 19:41 Wto 22 Paź 2013    Temat postu: Re: A w świętokrzyskim już płacą 6,4 zł z vat za kg czerwone Odpowiedz z cytatem

szandrzej napisał:
A w świętokrzyskim już płacą 6,4 zł z vat za kg czerwonej, poprawcie się kupcy.

Sprzedałem swój cały tegoroczny zbiór po 6,5 + vat, było tego 1,8 t niewiele jak z 1,5 ha ale rok nie za dobry najpierw przeszły ulewy że z 1/3 pola woda wyryła rowy i całe nawożenie spłynęło (za to chwast pięknie rósł), a następnie padało i padało że gdzie równo to woda stała Sad. Zajmuje się uprawą fasoli 2 rok (uczę się od teścia) i wiecie co najgorsze jak dla mnie jest przebieranie. Za 12h jestem w stanie wybrać zaledwie 200kg fasoli czerwonej a nie jestem flegmatykiem. Dziś u gościa na skupie odmieniałem sobie 4 worki i już wiem dlaczego tak mozolnie mi to idzie Smile. Pozdrawiam.
Powrót do góry
szandrzej

PostWysłany: 20:34 Nie 22 Wrz 2013    Temat postu: A w świętokrzyskim już płacą 6,4 zł z vat za kg czerwonej Odpowiedz z cytatem

A w świętokrzyskim już płacą 6,4 zł z vat za kg czerwonej, poprawcie się kupcy.
Powrót do góry
Glivek1

PostWysłany: 17:34 Czw 19 Wrz 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba ze uzbierasz na calego tira :> wtedy zorganizuje transport. moze byc na fakture z rozliczeniem gotowkowym.
Powrót do góry
Glivek1

PostWysłany: 17:31 Czw 19 Wrz 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Czerwona" po 5.5 netto, a 5.89 na konto, tylko zeby bylo w promieniu 40km od Hrubieszowa bo dalej mi sie nie oplaci i nie chce jezdzic i przynajmniej po tone. z "Jasiem" tak samo, dam gg: 1091602.
Powrót do góry
martin16245

PostWysłany: 19:48 Sro 18 Wrz 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Glivek, w jakiej cenie idzie czerwona?, bo przymierzam się do zasiania w przyszłym roku, tylko podobno jest ciężka w wycince i się osypuje. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tą fasolą? Glivek pochwal się numerem telefonu jak możesz.
Powrót do góry
Glivek1

PostWysłany: 18:28 Sro 18 Wrz 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby ktos chcial to ja kupuje fasole najczesciej "jas karlowy" aktualnie po 4.4 netto, 4,7 na konto, do malych negocjacji cenowych i terminowych.
Powrót do góry
kejti1320

PostWysłany: 08:57 Pią 30 Sie 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiedzialam w jakim temacie umiescic ten post wiec pomyslalam ze napisze tutaj, bo tematem jest wlasnie fasola, czy ktos z obecnych tu na forum moze polecic suszarnie do suszenia wlasnie fasoli z hrubieszowa, lub okolic hrubieszowa, bylabym bardzo wdzieczna
Powrót do góry
mirro

PostWysłany: 12:51 Wto 15 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic tylko stawiać tunel i mrozić.
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 16:00 Pon 14 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co słyszałem to miłościwie panujący zakład w mojej okolicy nie ma chętnych do siania fasolki szparagowej, cena przez 6 lat poleciała z 1,20 zł do 0,7 zł, a to jest na pograniczu opłacalności, a że kataklizmy nas lubią to tak średnio się opłaca.
sam kiedyś uprawiałem ale chyba już się nie zdecyduje
Powrót do góry
rybka2485

PostWysłany: 14:50 Pon 14 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co będzie w tym roku z fasolą szparagową?? mam do kupienia nasiona exalibur i nie wiem czy sić...podpowiedźcie coś czy warto siać??
Powrót do góry
jacek3773

PostWysłany: 16:53 Pią 11 Sty 2013    Temat postu: fasola Odpowiedz z cytatem

dokładnie,igołomska ;straszna cisz w temacie, pewnie będzie jakiś import tańszy i stąd zero zainteresowania ???
Powrót do góry
Glivek1

PostWysłany: 19:35 Sro 9 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to na fasole czerwona "Red kidney" mowia tez nerka- dlatego ze czerwona. Moze chodzi Ci o "aure" lub "igolomska".U nas w lubelskim czerwona kolo 4.2 netto, ale malo kto kupuje, tak samo gdzies za biala "aure"-prawdopodobnie o nia Ci chodzi.
Powrót do góry
menos

PostWysłany: 19:31 Sro 9 Sty 2013    Temat postu: Fasola Odpowiedz z cytatem

mogę dać namiary na dobrego kupującego jasia karłowego proszę pisać jak ktoś jest zainteresowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13

Skocz do: