Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:35 Czw 23 Wrz 2021

Ciągnik Władimirec T-25.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 236, 237, 238, 239  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daniello
Gość

PostWysłany: 14:37 Sro 30 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

awe napisał:
http://vtz2000.chat.ru/td.xls

Tu się dobiera odpowiednie moce
........................................................
A tu zobacz sobie więcej

http://vtz2000.chat.ru/t25a2.htm

Te dane dotyczą t25 obecnie produkowanych.Stare t25 miały 25 koni a potem zwiększyli do 27 koni (nie wiem w którym roku). Potym zwiększeniu mocy zwiększyli moc t25 do 30 koni(tak przynajmniej słyszałem).
Kiedyś też miałem t25 ale był z 1981 roku i miał 25 koni.
Nie wiem po co ten cały spór.Przecież powszechnie przyjeło sie podawanie mocy według DIN bo te dane bardziej odpowiadaja rzeczywistości.Nikogo nie chcę dotknąć ale bez sensu jest podawnie mocy której i tak traktor nie ma.Jeśli 7211 ma 62 konie według DIN to bez sensu jest podawanie mocy 7211 według SAE której i tak w rzeczywistości ciagnik nie ma, bo te parę koni się zawsze traci.
Proponuje pozostać przy mocy DIN bo ona bardziej odpowiada prawdzie.jeśłli jedni będą podawali moc t25 według SAE (30 KM)a inni np moc MF 235 według DIN (38 koni) to to będzie wprowadzać zamęt i zamieszanie tylko bo po co mieszać dwie różn normy.
Tak samo nie można mieszać mocy obecnie produkowanych t25 i tych sprzed 30 lat bo tu też występują rożnicę.
Tylko niech mnie nikt nie wyzywa bo napisałem co myśle i co uważam że jest słuszne dla uniknięcia bałąganu i kłótni Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
Jurand

PostWysłany: 00:50 Sro 30 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pora to zakończyć.
Moc silnika może być mierzona zgodnie z różnymi normami, ale najpowszechniej stosowane są dwie:
-DIN (pomiar dokonywany jest na silniku z pełnym osprzętem)
-SAE (pomiar mocy na silniku bez między innymi: filtru powietrza, sprzęgła, układu wylotowego).
Stąd ten rozrzut mocy,który może wynosić nawet 20% .
Według Din moc T25a wynosi:
-z silnikiem D21A 25km
-z silnikiem D120-17 27km
a według Sae 31km.
Więc zakończmy ten wątek! Bo temat jest już chyba wyczerpany!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
awe

PostWysłany: 22:38 Wto 29 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://vtz2000.chat.ru/td.xls

Tu się dobiera odpowiednie moce
........................................................
A tu zobacz sobie więcej

http://vtz2000.chat.ru/t25a2.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
A
Gość

PostWysłany: 00:04 Wto 29 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację piszą tu takie osoby jak Turbiny , które nie wiedza o czym pisza i jak.
Moce sa podawane według róznych norm ale tak naprawdę najpowszechniejszą jest ta
Ursus 4514
Moc znamionowa według DIN 70020
przy 2000 obr/min 48,5 kW=66KM
Często ludzie moce podane według różnych norm i moce podane przy
okreslonej pracy silnika.
Nie mówiąc już o tym że nie rozróżniaja kW o KM
Pomyślcie może najpierw co piszecie
Pozdrawiam
Powrót do góry
awe

PostWysłany: 23:41 Pon 28 Lis 2005    Temat postu: T25 Odpowiedz z cytatem

Nie ma co przekonywać nikogo i podawać rzetelnych danych bo i tak znajdą się mądrale co wiedza lepiej i więcej . A silniki sa różne , zmiany w tłokach , głowicy pompie i wiele innych .
A ile uciągnie to nie tylko zależy od mocy ale w większym stopniu od operatora .

Najpierw forum opanowali pierdolce ktorzy pisali o potedzę 360 teraz z kolei psychole t25 rządzą. Ciekawe zwolennicy jakiego ciągnika ztomasz3wariują następni.
sam mam t25 i jak przychodzi do orki to tylko płacz i zgrzytanie zębów Co z tego ze według jakiś tam norm t25 ma nawet i 100 kon kiedy przez to się możliwości tego ciągnika nie zwiekszają

To jest akurat forum ciągnika T25 i mam prawo się wypowiadać .
To co się pisze swiadczy o nim samym .
Powrót do góry
Jurand

PostWysłany: 12:15 Pon 28 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wchrzaniaj się prymitywie w czająś rozmowę jak cie nikt nie prosi o zdanie!!!
A jak ci się coś nie podoba to nie wchodź na ten temat, bo kto ci karze wsadzać tu ryja!!!
Nikt z nas nie zaśmieca forum wypowiedziami o T25A i na grubo ponad 100 tematów jest tylko jeden z nim związany na którym będę pisał to co uważam za godne uwagi i żaden budz ni tego nie zabroni!!!
Twoja wypowiedź świadczy jedynie o tępocie nie znajomości tematu.
Jakoś nie widzę żeby na forum ktoś pisał głupoty o t25a.
A jeśli chodzi o orke to najwyższa pora byś się dowiedział że jest coś takiego jak zróżnicowanie ziem pod względem zwięzłości i od tego czynnika zależy uciąg w orce ciągnika!!!
Powrót do góry
tomasz3
Gość

PostWysłany: 11:29 Pon 28 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jurand napisał:
Ades napisał:
silnik w T 25 ma niecałe 29 KM ale moc skuteczna tzn po odjęciu wszystkich oporów (napędu pompy, toczenia itp itd.) wychodzi 25 KM tzw. mocy skutecznej Wink

Na tabliczce znamionowej silnika D21A1 pisze że według SAE (amerykańskiej normy pomiaru mocy) ma 31km czyli 22.5kw.

czekać tylko kiedy moc t25 wzrośnie do 40 KM, np według normy radzicekiej Naszojtraktoroj Very Happy

Moc czy według tej czy tamtej normy to i tak nie ma znaczenia.Prawdziwa moc ciągnika wychodzi w polu, a przy tym to t25 wypada bardzo słabo.

Najpierw forum opanowali pierdolce ktorzy pisali o potedzę 360 teraz z kolei psychole t25 rządzą. Mad Ciekawe zwolennicy jakiego ciągnika zwariują następni. Confused
sam mam t25 i jak przychodzi do orki to tylko płacz i zgrzytanie zębów Sad Co z tego ze według jakiś tam norm t25 ma nawet i 100 kon kiedy przez to się możliwości tego ciągnika nie zwiekszają.T25 jest dobry do lekkich prac typu grabienie siana itp.Trzeba sie z tym pogodzić.W tym roku orałem t25 na jedną skibe i nie było lekko Sad
Powrót do góry
Jurand

PostWysłany: 10:31 Pon 28 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W starej polskiej instrukcji do t25a z 76 roku faktycznie pisze że ma 25km, ale to musi być według normy Din niemieckiej.
Powrót do góry
Ades

PostWysłany: 23:52 Nie 27 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak najbardziej prawdopodobne, ja się kierowałem danymi z instrukcji dołączonej do ciągnika przy zakupie Wink a raczej tym co z niej pamietam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jurand

PostWysłany: 22:46 Nie 27 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ades napisał:
silnik w T 25 ma niecałe 29 KM ale moc skuteczna tzn po odjęciu wszystkich oporów (napędu pompy, toczenia itp itd.) wychodzi 25 KM tzw. mocy skutecznej Wink

Na tabliczce znamionowej silnika D21A1 pisze że według SAE (amerykańskiej normy pomiaru mocy) ma 31km czyli 22.5kw.
Powrót do góry
Master
Gość

PostWysłany: 00:27 Pon 21 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czaicie ten uciąg???

A tak się drapie Władimircem
Powrót do góry
Ades

PostWysłany: 11:34 Pią 18 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
TUUURBINA

PostWysłany: 22:04 Czw 17 Lis 2005    Temat postu: Re: T25 Odpowiedz z cytatem

U mnie to jest tak napisane:
29 Km - 4 KM.
Po prostu te ruski to nie mogli się zdecydować ile ten ciągnik ma koni Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
awe

PostWysłany: 22:01 Czw 17 Lis 2005    Temat postu: T25 Odpowiedz z cytatem

Poprostu nie wiem jak tam weszło te 30Km
Ja nie piszę tego czego nie sprawdzę , mam ten ciągnik od nowego , mam też książkę i postanowiłem sprawdzić jak Eryko napisał że T25 ma 20Km .
W książce silnik D 21 A ma 22,5 KW. ale zaczym to napisałem sprawdziłem na tabliczce silnika w ciągniku i tam jest tak samo 22,5 KW.
Tak są inne silniki z innymi oznaczeniami i mogą być inne dane .
Ja pozostaje przy swoim i kropka.
Powrót do góry
TUUURBINA

PostWysłany: 21:38 Czw 17 Lis 2005    Temat postu: Re: T25 Odpowiedz z cytatem

Skąd w Twoim T25 A2 wzięło się 30 koni?
Mam jeszcze książkę do t25 i tam jak byk jest moc 18,4 KW czyli 25 koni, a symbol A2 dotyczył tylko tego czy ciągnik miał kabinę, daszek czy był be kabiny.
Skąd ci się ta masa wzięła?
Ktoś tu pisał na forum o t30 o mocy 30 koni ale te ciągniki zaczęto produkowąć dużo później Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
awe

PostWysłany: 21:10 Czw 17 Lis 2005    Temat postu: T25 Odpowiedz z cytatem

to są dane techniczne T-25 czy C-330???

To są dane T25 A2 z 1981r
Powrót do góry
Eryko.

PostWysłany: 23:33 Sro 16 Lis 2005    Temat postu: Re: T25 Odpowiedz z cytatem

to są dane techniczne T-25 czy C-330???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jurand_
Gość

PostWysłany: 22:45 Sro 16 Lis 2005    Temat postu: Re: T25 Odpowiedz z cytatem

Pomyliłeś się z wagą chyba że, masz obciążniki na tyle.
Powrót do góry
awe

PostWysłany: 22:35 Sro 16 Lis 2005    Temat postu: T25 Odpowiedz z cytatem

Silnik D 21 A, Moc 22,5 Kw czli ponad 30 Km .
Udziwig 800 kg , Masa całkowita 2200 kg .
Skrzynia 8 przód , 6 wsteczny
Prędkość 1,3 do 21 km
W podstawowych maszynach radzi sobie pług 2x25 oknie ma się czego wstydzic C330 , orałem częst z sąsiadem on C330M ja T25 jednakowymi pługam 30 na 4 biegu 2250 obrotów T 25 na 3 biegu nie licząc 2 pełzających 1850 obrotów czyli oba ciągniki na maxymalnych obrotach , wynik 1 do 1
zakładamy 3x25 ale do podorywki.
Sąsiad kupił pług do C 360 3x30 i jak szybko go kupił tak szybko sprzedał ponieważ nie dawał rady ,zmienił na 3x25 i jest zadowolony a nasze gleby są bardzo dobre poczynając od kl IV aż do VI
Powrót do góry
oli007

PostWysłany: 16:55 Sro 16 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe zgadzam sie z poprzednikiem:) Dajcie spokuj z tymi bredniami... A co do t-25 to możej 1-skiibowy zaczepić i i tak przy głębokiej orce traktor będzie miał ciężko jak nie wiem:P
Powrót do góry
rolnik polski
Gość

PostWysłany: 16:42 Sro 16 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eryko zmiłuj się Crying or Very sad Mad
Czy ty do wszystkiego chcesz zakładać pługi obracalne? Evil or Very Mad
A juz zacząłem łudzić się nadzieją że nie jest z toba tak źle.
Zapewniam cię że obracalny na 2 skiby to nie pług do t25.
W moim 1014 który orze 3 skibowym obracalnym jak było sucho tej jesieni to musiałem na wolniejszych biegać orać bo nie dawał rady.1014 ma 96 koni i ciągnie 3 skiby obracalne, a t25 który ma 25 koni ma podołać 2 skibom obracalnym Question Exclamation
Do dwóch skib obracalnych to trzeba mieć dobry podnośnik i około 60 koni.W obracalnym pługu jedna skiba bierze 40cm, a pługi 2 skibowe którymi większośc ludzi zaczepia do t25 mają szerokośc roboczą 50cm i t25 często nie daje takiemu pługowi rady.A ty pytasz czy t25 poradzi sobi z 2 skibowym obracalnym który ma szerokośc roboczą 80 cm i waży ponad 600 kg. Question Exclamation
A ile udźwigu ma podnośnik w t25?- 500- 600- Kg?
Eryko proszę proszę i jeszcze raz proszę przestań rozrabiać Crying or Very sad
Czekam tylko na pytanie jaki pług obracalny nadaje się do |rometa 205 Turbo GLX|. Mad
Proszę cię eryko daj nam żyć i nie bądź taki Crying or Very sad
Powrót do góry
Jurand_
Gość

PostWysłany: 16:12 Pon 14 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko raz sprawdzałem zużycie paliwa. Było to podczas głębokiej orki.
Orałem t25a(95 rocznik) pługiem dwuskibowym na 25cm i z dwoma hektarami zeszło mi 8 godzin nabiło mi 6mth i spaliłem 18litr.
Ziemie II klasy meliorowane.
Powrót do góry
Eryko.

PostWysłany: 14:22 Pon 14 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sumie tez prawda ze inaczej sie nie da.ile Ci spala podczas podorywki a ile podczas orki???bo ja jeszcze tego nie sprawdzałem
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 23:27 Nie 13 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak każdy, inaczej się nie da, odkręcam dekiel lub dekle i uderzam w odpowiedni bolec. Zajmuje mi to nie więcej niż 10 min.
Powrót do góry
Eryko.

PostWysłany: 23:21 Nie 13 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ze sprezyną tez juz były problemy wymieilismy i było jakis czas dobrze pozniej pewnie sie rozciągła.jak anrazie to poszedł do naprawy z ta skrzynia.u mnie zakleszczały sie podczas czestego przełanczania biegow przod tył w czasie zniw jak trzeba było przyczepą podcofnac albo jak sie za duzo kombinowalo z biegami to tez sie zakleszczały. wiec jak Ty odkleszczasz te biegi???
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 236, 237, 238, 239  Następny
Strona 237 z 239

Skocz do: