Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 03:11 Nie 21 Paź 2018

Agrolok
UBOJNIE -> pytania, rady, opinie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gigant

PostWysłany: 10:27 Czw 1 Lis 2007    Temat postu: Re: UBOJNIE -> pytania, rady, opinie Odpowiedz z cytatem

"hej czy ktos mi moze powiedziec cos na temat ubojni drobiu LINDROB w woj .zachodniopomorskaim ? a moze znacie solidna ubojnie w poblizu szczecina ? pozdrawiam"

"Bardzo chętnie Ci odpowiem: ubojnia LINDROB Kwasowo k/Sławno - woj. zachodniopomorskie - właściciele Bożena i Henryk LIŃSCY .
Dużo obietnic , podpucha z szybkim płaceniem , a później terminy coraz dłuższe , dłuższe i dłuższe . Jak zaczynasz się upominać to jeszcze dostaniesz zjebkę Evil or Very Mad Usłyszysz , że po swoje pieniądze masz iść do hurtowni czy do sklepu bo oni tam oddają towar i tam są Twoje pieniądze. Jak np. na Szczecinie nikt im już nie chce dawać ptaków bo dużo hodowcom zalegają to przerzucają się na inny rynek . Na początku zaczynają płacić gotówką żeby zdobyć hodowców . Fama idzie w świat , że Lindrob już stoi dobrze więc można im sprzedawać . Jak mają trochę hodowców to terminy zaczynają być baaaaaaardzo długie , a oni spłacają rynek szczeciński . Jak na tym innym mają już syf to idzie fama na Szczecinie , że Lindrob stoi już dobrze i dalej można im dawać . I tak już od wielu lat . Co ciekawe w okolicach Kwasowa mają mnóstwo kurników , ale hodowcy za żadne skarby nie dadzą im ptaków . Niesolidni , bezczelni . Nawet żadna wytwórnia pasz już nie chce z nimi współpracować bo się na nich poznali!!! A teraz możesz im sprzedać ptaka Very Happy Razz Crying or Very sad"

Wygląda na to, że Państwo Lińscy zwijają interes, w 10 numerze "Hodowcy Drobiu" zamieszczone jet ogłoszenie, że sprzedają całą posiadłość (dom, ubojnia, gospodarstwo) za 4,500 000 zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kurka złotopiórka

PostWysłany: 21:46 Sob 30 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam w kontenery nawet nałapią same kobiety a w skrzynki potrzebni są mężczyzni
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 15:53 Sob 30 Cze 2007    Temat postu: zaladunek Odpowiedz z cytatem

prosze powiedziec jakie ubojnie w polsce dysponuja takim zaladunkiem /z tymi kontenerami/...bo to jest super wyjscie w mojej sytuacji....bo u nas w zach.pom sa potezna problemy z ludzmi do tradycyjnego zaladunku do klatek ...slyszalem ze co niektorzy hodowcy placa za taki zaladunek 0.07gr. plus 120 zl dojazd do fermy i po kurze dla kazdego/ok 15 ludzi/i to jeszcze robia łaske ze wogole przyjada a nawet slyszalem ze jednemu hodowcy odmowili godzine przed przyjazdem samochodow z ubojni.!!!!!A jak jest w innych rejonach polski...bardzo prosze o opinie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sifsoon

PostWysłany: 10:04 Sob 30 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na załadunek do kontenerów u mnie potrzeba na 25tys. sztuk 9 osób obcych + jeden mój pracownik co liczy kurczaki i pokazuje wózkowemu gdzie ma kontener postawić. Ale wiem, że firmy łapiące u nas radzą sobie w mniejszym składzie. Biorą 0.03gr/szt + SZD 5zł netto biorą za załadunek 1 konteneta. Suma sumarum finansowo wychodzi podobnie jak w innych systemach łapania, ale szybciej i np u mnie łatwiej znaleźć do takiej pracy ludzi.
Powrót do góry
Sifsoon

PostWysłany: 09:57 Sob 30 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko przy załadunku wózkiem SZD jeden może być problem - wózek jest na 3 kołach i jak w kurniku bardzo mokro słabo sobie radzi.
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 09:49 Sob 30 Cze 2007    Temat postu: zaladunek Odpowiedz z cytatem

to ile konkretnie potrzeba ludzi i co robia..??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
iwonarad

PostWysłany: 07:57 Sob 30 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

załadunek ptaka w kontenery w ktorym są "szuflady" - wózek widłowy wwozi na kurnik kontener pod ptaki, potem wstawia na samochód i bierze następny kontener - potrzeba mniej ludzi i czasu na załadunek (wózek widłowy jest przewożony na podnośniku za samochodem). Sam się przekonaj i sprzedaj im z jeden samochód - na dzisiaj ostro potrzebują kurczaka i można negocjować warunki

paktofonikas napisał:
a co takliego fajnego w tym zaladunku bo nie wiem o co chodzi
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 22:51 Pią 29 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co takliego fajnego w tym zaladunku bo nie wiem o co chodzi
Powrót do góry
Sifsoon

PostWysłany: 17:05 Czw 28 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SZD - pewniejszy termin płatność niż EKO gril (z doświadczeń własnych) no i mają fajny załadunek
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 17:28 Pią 25 Maj 2007    Temat postu: Re: zakład Odpowiedz z cytatem

[quote="iwonarad"]Suwalskie ZD szukają dzisiaj ostro kurczaka. Cena 3,05 netto. Za małego poniżej 1.8 dużo lepiej.
www.szd.suwalki.pl, 087 / 563 18 06
Pewny, na dzisiaj, jest (był?) też chyba "EKO-GRIL" w Sokółce, ale zobaczcie na ich stronę internetową - zablokowana, bo nie płacą ... !!!???
www.eko-gril.tiu.pl

Eko gril solidna firma wiem bo sam tam oddaje od poczatku ich powstania. Strona na tiu.pl nie dziala bo zmienili adres ale jeszcze nie wiem jaki jest nowy. Jak ktos jest zainteresowany to moge sie wystarac.
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 20:56 Wto 22 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos oddawal kurczaka do Hemrolu?Wiecie cos na temat jak u nich wyglada klasyfikacja, ubytki wagowe i tym podobne? Robia pochody zeby cos do nich zdac, ze tak super ale chcialbym sie dowiedziec jak to wyglada w praniu.
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 21:50 Sro 16 Maj 2007    Temat postu: zakład Odpowiedz z cytatem

Suwalskie ZD szukają dzisiaj ostro kurczaka. Cena 3,05 netto. Za małego poniżej 1.8 dużo lepiej.
www.szd.suwalki.pl, 087 / 563 18 06
Pewny, na dzisiaj, jest (był?) też chyba "EKO-GRIL" w Sokółce, ale zobaczcie na ich stronę internetową - zablokowana, bo nie płacą ... !!!???
www.eko-gril.tiu.pl

[quote="ola1"]
Miron6592 napisał:
szukam ubjni kurczaka w warminsko -mazurskim solidnej czy ktos mi da tel.[/quot

Ja mogę polecić GÓRNEGO terminy różne od 21 do 45 dni ale bardzo uczciwy facet tel. 692420366 i Kondratowicz płaci po 14 dniach co do dnia tel. 602 715 123
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 13:12 Sro 16 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym nowym miastwm to uważaj bo ten Synakowski to ma złą opinie w terenie on pracował w cargilu i podobno narobił jakiegoś bałaganu ( wiadomość z od innej osoby). Ja właśnie w Nowym mieście straciłam pieniądze ale to było tak że Urban wydzierżawił ubojnie firmie GALLUS (Maksymiuk Ślusarski Wiśnioch) a nikt o tym nie wiedział i z myślą że oddają kurczaka do Urbana oddali do Gallusa a potem oni pocieli się między sobą i zerwali umowę a my zostaliśmy na lodzie. Sprawa jest podejrzana i bardzo zawiła można długo pisać. Jeśli chodzi o samego Urbana to ja tam oddawałam i zarsze było w porządku zawsze płacili lepij od innych o jakieś 10 gr. i płacili w terminie ale to było przed tą aferą i był inny dyrektor. Z tego co wiem Urban finansowo stoi dobrze to raczej jest wypłacalny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Daro6

PostWysłany: 12:39 Sro 16 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś zna ubojnię Urbana z Nowego Miasta Lubawskiego i co to za ubojnia Question Wielkie dzięki za odpowiedź
Powrót do góry
Miron6592

PostWysłany: 12:08 Sro 16 Maj 2007    Temat postu: ceny Odpowiedz z cytatem

dzieki ola 1 tylko ze te ubojnie akurat znam może znasz inne jak znacie przekrętów to mówcie o nich z kąd są żeby inni sie nie dali nabrać jak wszyscy bedziemy sie trzymać razem to może zaczną nas szanować .kto zwas ma na dziś do zdania kurczaka to niech powie coś o cenie żywca bo koło ostródy warminsko-mazurskie cena dziwnie spadła 0 10gr i na dzien dzisiejszy jest 3.20+wat jeden dzien upału wystarczyłn i zaczeło sie na chura zdawanie mi tez sie troszke udusiło ptaszków ale to ja dałem ciała Sad
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:02 Sro 16 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola1 napisał:
Ciekawa jestem kto tak wam dobrze płaci i szybko na dodatek.Co to daje, że dostane pieniądze szybko jak potrąceń zrobią tyle że holera człowieka bieże. Mówiąc że ktoś jest uczciwy mam na myśli że nie opir.ala na kilogramach i płaci w ustalony uprzednio terminie bo ostatnio dostałam takiego kopa od ubojni z którą współpracowałam od dłuższego czasu że zaczęłam doceniać inne zalety poza ceną i terminami a jak jesteście tacy mili to poradżcie jak mam odzyskać stracone pieniądze bo młodsza koleżanka nie ma doświadczenia a wy jako dobrzy koledzy z forum udzielicie dobrej rady. Smile Pozdrawiam. Wink
Potrącenia transportowe to od 0,5 do MAx!!!!!! 1,3% . W zasadzie nie powinny być nigdy większe niż 1% przy odległości do ubojni 100-130km. Jeżeli są większe to ubojnia rżnie . Z reguły jest to na skrzynkach , które po pewnym okresie użytkowania ważą ponizej 5 kg / nawet 4,8 średnio!!! / , a ubojnie przyjmują 5,20 - 5,30 . Zestaw 500 skrzynek to różnica jakieś 200 kg + zwyczajowe około 1,2% to daje razem różnicę 400 kg. Rozumiem kiedy jest ptak kiepski i strat transportowych może być więcej , ale przy zdrowym ptaku różnice większe niż 100-130 kg to jawne rżnięcie . Przy dobrym ptaku odpady ubojowe są tak nie wielkie , że w zasadzie nie powinno się o nich mówić . Co innego przy slabym , ale jakoś dziwnym trafem zawsze jest tak , że nigdy tych odpadów nie ma bo akurat już lisiarz zdążył zabrać! Drugi dziwny przypadek to kiedy hodowca jest obecny na taśmie , a odpadów jak na lekarstwo . Ciekawe co???> Oczywiście nie wszystkie ubojnie są takie , ale myślę , że Ola o takich właśnie napisała . Zresztą też mam przykre doświadczenia z takimi oszustami więc wiem jak to jest . Co do odzyskania kasy zapomnij o prawnych środkach bo to nic nie da! Ostatni przykład z Kaszub p.R.Pranczk . Wyrokiem można sobie dupkę podetrzeć , a on chodzi i się śmieje , i dalej z Megierem kręci interes . Wyślij dwóch , trezch barczystych z dyskretnym ostrzeżeniem , a jak to nie pomoże to ............. No cóż czasami sprawy trezba wziąć w swoje ręce . Nie namawiam do przemocy , ale czsami wydaje się być niezbędna.
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 00:20 Sro 16 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawa jestem kto tak wam dobrze płaci i szybko na dodatek.Co to daje, że dostane pieniądze szybko jak potrąceń zrobią tyle że holera człowieka bieże. Mówiąc że ktoś jest uczciwy mam na myśli że nie opir.ala na kilogramach i płaci w ustalony uprzednio terminie bo ostatnio dostałam takiego kopa od ubojni z którą współpracowałam od dłuższego czasu że zaczęłam doceniać inne zalety poza ceną i terminami a jak jesteście tacy mili to poradżcie jak mam odzyskać stracone pieniądze bo młodsza koleżanka nie ma doświadczenia a wy jako dobrzy koledzy z forum udzielicie dobrej rady. Smile Pozdrawiam. Wink
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 14:13 Pon 14 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bamber napisał:
Do Brojlera ,ciekawe czy ty placisz gotowka za piskle czy pasze
Brojler kurzy napisał:
Ty Olka nie żartuj sobie z tą uczciwością!!! Evil or Very Mad Od kiedy to uczciwy płaci po 45 dniach?????????? Widzę , że dla Ciebie ktoś kto w ogóle zapłaci za towar już jest uczciwy . A jaka to do jasnej ciasnej łaska????? Czy pomyślałaś , że on się po prostu kredytuje u hodowców??? Darmowy kredycika na 45 dni bez papierów , zabezpieczeń , weksli i innych pierduł . Spróbuj tak w banku , albo wytwórni pasz. Co za czasy. Mamy być wdzięczni ubojniom , że raczą zapłacić za nasz towar . Świat stanął na głowie!!!
Może i ciekawe , a może nie!Jjak dla kogo . Pasza - gotówka , pisklaki gotówka , a jak wylęgarnia mocno potrzebuje kasy to nawet robię przedpłatę! Dlatego jak słyszę , że jakaś ubojnia robi łaskę , że zaplaci za odebrany żywiec w terminie np. 40-50 dni i jeszcze hodowcy piszą , że jest uczciwa to po prostu pusty śmiech mnie ogarnia .
Powrót do góry
bamber

PostWysłany: 11:59 Pon 14 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Brojlera ,ciekawe czy ty placisz gotowka za piskle czy pasze
Brojler kurzy napisał:
Ty Olka nie żartuj sobie z tą uczciwością!!! Evil or Very Mad Od kiedy to uczciwy płaci po 45 dniach?????????? Widzę , że dla Ciebie ktoś kto w ogóle zapłaci za towar już jest uczciwy . A jaka to do jasnej ciasnej łaska????? Czy pomyślałaś , że on się po prostu kredytuje u hodowców??? Darmowy kredycika na 45 dni bez papierów , zabezpieczeń , weksli i innych pierduł . Spróbuj tak w banku , albo wytwórni pasz. Co za czasy. Mamy być wdzięczni ubojniom , że raczą zapłacić za nasz towar . Świat stanął na głowie!!!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:12 Pon 14 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 00:08 Pon 14 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Miron6592"]szukam ubjni kurczaka w warminsko -mazurskim solidnej czy ktos mi da tel.[/quot

Ja mogę polecić GÓRNEGO terminy różne od 21 do 45 dni ale bardzo uczciwy facet tel. 692420366 i Kondratowicz płaci po 14 dniach co do dnia tel. 602 715 123
Powrót do góry
Miron6592

PostWysłany: 13:43 Czw 10 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szukam ubjni kurczaka w warminsko -mazurskim solidnej czy ktos mi da tel.
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 22:56 Wto 17 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś zna ubojnie Karczew koło Warszawy bardzo prosze o opinie na jej temat.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 16:13 Nie 8 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
każda większa ubojnia jest mi znana Smile
Pewnie Laughing jedna Paniu drugiej Pani .............
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 13:53 Nie 8 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PS. Hodowcy z Lubuskiego też do Gosza oddawali kury. To wcale nie jest tak daleko jak by się wydawało.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

Skocz do: