Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jesienią daje sól potasową i superfosfat według analizy gleby a nawożenie azotowe pod uprawki wiosenne

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sieje sól potasowa polidap kemire i saletrzak niestety wszystko na wiosne bo na jesieni sie nie udało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polidap to fosforan amonu a kemira to nawoz wieloskladnikowy obrobiony chemicznie tzn w kazdej granulce sa takie same skladniki a soli sieje 3 metry na ha a saletrzak okolo 2 wszystkiego razem wychodzi mi ponad tone na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może ktoś wie co zjada warzywa od korzenia?

Wszystkie warzywa są odgryzione do połowy, nawet ogórkom korzenie zżarło.

Co to za stworzenie robi takie szkody?

Za odpowiedź dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są ro rolnice lub pędraki, niestety z lekarstwem na to jest ciężko, trzeba by podlewać rzędowo całą plantacje, ja mam ten sam problem w buraczku i marchwi, http://www.bip.minrol.gov.pl/DesktopDefault.aspx?TabOrgId=648&LangId=0 przejrzyj tutaj pyrinex, diazol i bi58 one na takie stworzonka działają jako jedyne jeśli się nie mylę

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob siejecie marchew na plasko czy na redlinach? jakie sa plusy i minusy? bo mi sie wydaje ze lepiej na redlinach bo do przetworstwa latwiejszy zbior sciac nac z gorna zielona czescia i reszte mozna wykopac prawie karzdym kombajnem do ziemniakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem oczywiscie zapytac o nawadnianie czy ktos z was stosuje i jaki wzrost plonu nastepuje w takim przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sieje na redlinach, łatwiej zebrać, można obsypać żeby nie było zielonych główek, i korzenie są dłuższe, u nas raczej potrzeby nawadniania niema,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz redliniarke taka jak np sprzedaje weremczuk czy redliny obisz np. podgarniaczem do ziemniakow. a ta marchew aby nie miala zielonych koncowek to czymm obsypujesz, Recznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym kopiecie marchew?jakie macie ziemie i jak wam to idzie???czy takim kombajnem jak bolko lub anna da się wykopać marchew-jaki kombajn polecacie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas jest za kiepska ziemia do uprawy warzyw, ojciec nawet próbował siać marchew, ale nic z tego. Ojciec pochodzi z rejonu gdzie zawsze uprawiali. Tutaj ciekawy filmik znalazłem zbiór marchwi, a takie kombajny jakbysmy w Polsce mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obsypuje podgarniaczem do ziemniaków

Co to za podgarniacz - czy chodzi o obsypnik (redło) do ziemniaków i czy w takim razie siejesz marchew w rozstawie rzędów tak jak ziemniaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to do obsypywania w każdym regionie nazywają inaczej a pewnie o to samo chodzi

tak marchew sieje w takim rozstawie jak i sadzę ziemniaki , tak pasuje pod kombajn, kopaczkę i ciągnik jeśli czasami trzeba wjechać,

w ubiegłym roku po podsypywaniu strasznie ruszyło wtórne zachwaszczenie ale na szczęście nie dało rady wytworzyć nasion do zbioru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieje ktos z was marchew Joba na przemysl? Lub jaka inna polecacie na przetworstwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ogolnie oceniasz te odmiany! moza ktoras z nich jest lepsza! lepiej plonuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...