Skocz do zawartości
mikruss

Co lepsze do pomiaru pól??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z Ojcem mamy zamiar kupić jakis zestaw do mierzenia pól ale tez chcialbym zeby do niego wgrac mapy itp. I z tego co znalazlem to w gre by wchodzil GPSMAC 60CX :

www.garmin.home.pl/index.php?s=5&p=40

lub jakis palmtop z programem dla rolnictwa, dla przykladu

http://sklep.agropower.pl/ z tym ze moze bym kupil sam program a palmtopa troche lepszego i niekonieczie u nich.

Co polecacie, jezeli macie jeszcze jakies pomysly to czekam z niecierpliwością , dodam ze na Palmtopach sie nie znam za bardzo.

Z tego co juz sie interesowalem to szedl bym w strone paltopa, bo w zasadzie ma duuzo wiecej fukcji jak Garmin, tylko jaki program wybrac z dostepnych na rynku

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że palmtop. Garmin kosztuje ok. 1500 zł palmtop od 1000 - 1600 zł (przyzwoity). Programy do pomiaru na PDA stanowczo zadrogie obecnie 600-700 zł. Mam dwa oba działają poprawnie Mierniczy(www.datum.pl) i AgroPomiar GPS (www.AgroPower.pl).

No w zestawie drogo to wychodzi mogę podpowiedzieć gdzie kupić taniej palmtopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam garmin i uważam że jest lapszy od palmptopa.

wjacek ile łapie ci satelitów ten palptop i z jaka dokładnością podaje położenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o satelity to od 4 - 12 ale to jest uzależnione od wielu czynników (do prawidłowego pomiaru jest potrzebny sygnał z 4 satelit) programy na PDA są tak skonstruowane że nie działają jeśli nie widzą dostatecznej ilości satelit.

Położenie określa do 1 m.

Jak mi wiadomo w Garminie możesz zapisać max.20 pomiarów i musisz latać do domu zgrywać lub mieć na polu laptopa i robić to na miejscu a w PDA możesz zapisać hoho a może więcej pomiarów.

Ale ja się nie będę licytował co lepsze skoro wiem że pomiary wychodzą podobnie, mierzyłem już pola króre były mierzone przez kontrole AMIR i wynik ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to swieży temat i dlaetogo się pytam. co do ilości pamieci to fakt ale na pół dnia bieganiapo polach wystarcza. POZDRO i dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam palmtopa ASUS 626N i program AgroPomiarGPS i jestem zadowolony z tego zestawu. Początkowo były problem z nauczeniem się obsługo programu ale teraz wszystko jest ok. Nie mam problemu z sygnałem z satelit nawet jak idę przy ścianie lasu sygnał nie zanika. Jestem geodetą i w poprzednich lata wykonywałem pomiary działek profesjonalnym sprzętem geodezyjnym (doś pracochłonne), ale do czego zmierzam, dla ciekawości wykonałem w tym roku pomiar palmtopem działem zmierzonych w ubiegłych latach sprzętem geodezyjnym no i muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczony poniewasz uzyskałem takie same wyniki. Pomimo mojej początkowej niechęci do dokonywania pomiarów działek rolnych palmtopem muszę powiedzieć, że zmieniłem całkowicie zdanie o tym sprzęcie i śmiało mogę go polecić do tego typu prac. No i jak jadę samochodem służy mi za nawigacje i ma wiele dodatkowych bardzo ciekawych funkcji np. przegladarka internetowa i wiele innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam palma kupiłem go sobie jako nawigacje do samochodu, ale po kilku godzinach szperania w necie znalazłem program SurveyArea3 program niestety nie jest polski

wyniki podaje dokładne co do ceny to są wersje z witaminka a nawet licencja jest dużo tańsza niż polskie programy

program kosztuje 29$

 

http://www.wildsoft.org/surveyarea3/surveyarea3.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i ojciec dzieki forumowiczowi wjacek stalismy sie urzytkownikami Asusa 636n z programem mierniczy za łączną kwotę 1700 zl (Asus 1350 zl + 350 zl program) -program niby polowe taniej bo w zestawie. Asus bardzo przyjemny w urzytkowaniu. Porgram sprawdzilem najpierw na prostym idealnie wymierzonum polu-wynik prawie idealny (roznica kilka metrów kw.) i wyszlo duzo niescislosci w powierzchniach pól i to niedawno kupywanych-a co sie sie okazalo byly wymierzane przez jedną i te samą osobę (przykładowo na pow niecale 2 ha brakuje ponad 10 arów a na powierzchni gdzie powinno byc ponad 7ha brakuje ok 22 arów. Z tego wynika ze znowu trzeba wołac geodete

 

A co do wjacka polecam go bardzo mialem pewne obawy na początku (jak to zawsze z obcą osobą) ale okazał się pełnym profesjonalistą i jezeli macie kupić jakiś sprzet to tylko u NIEGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pablo79, a zbierasz pomiary bezpośrednio do jednego pliku dla całego gospodarstwa, czy używasz szybkiego pomiaru ? Ja jakoś nie mogę, tzn. Tworzę nowe gospodarstwo, pole, wykonuję pomiar, zapisuję go, i drugiego już z reguły nie mogę wykonać (nie synchronizuje się już gps). Na razie radzę sobie tak, że robię "szybkie pomiary, zapisuję każdy pomiar jako oddzielny plik (w międzyczasie przy każdym pomiarze przeładowuję program), scalenia do jednego pliku gospodarstwa dokonuję już na PC-cie. No ale chyba tak nie powinno być....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ja wszystkie działki dla danego gospodarstwa zapisuje w jednym pliku u nie ma z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o pomiar dzialek rolnych dla gosodarstwa rolnego dosyc dobrym i tanim rozwiazaniem jest data logger koszt to tylko niecale 400zl a pomiezyc mozna Do data loggera polecam program ozi exploer i kalkulator , ozi exploer w fierwalu dziala przez jedna godzine pozniej trzeba go jeszcze raz wlaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o aktualizacje Mierniczego nadal nic niema postaram się coś dowiedzieć.

Agropomiar jest ładny graficznie można obsłufiwać palcem bez wyjmowania rysika to się chwali ale mam parę zastrzeżeń robiłem kilka pomiarów złaziłem się co nie lada i chcąc zakończyć pomiar 1/4 pomiary nie obliczył mi powierzchni mówiąc że punkty zostały skrzyżowane jednak tak nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do naszego nowego serwisu Internetowego dotyczącego programu MIERNICZY, służącego do pomiaru powierzchi pól.

www.mierniczygps.pl

 

Dostępna jest już nowa wersja: "MIERNICZY 2008" oraz nowe promocyjne ceny.

Wszyscy użytkownicy poprzednich wersji otrzymują "MIERNICZEGO 2008" bezpłatnie - w tym celu muszą pobrać odpowiedni plik z sekcji "Pliki do pobrania". W przypadku nowych użytkowników pobrany program zainstaluje się w wersji demonstracyjnej.

 

Prosimy o wszelkie uwagi na temat nowego serwisu i programu "MIERNICZY 2008".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie Panowie brawo testujemy od poniedziałku sugestie będą niebawem pozdrawiam Jacek W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na tracklab terminala. Od kilku dni go testuje i jestem mile zaskoczony. Nie dosc ze tani (troche ponad stowe), to jeszcze mam mozliwosc podgladu pomiarow na stronie www (sofcik wysyła pomiary na stronę z hasłem , na której mogę podejrzeć wynik pomiaru - jak dal mnie rewelka). i wazne ze mozna wyswietlac mapy - mam pare zeskanowanych mapek i chcialem je wrzucic do palma, i tutaj musze powiedziec ze jedna juz calkowicie mi sie udalo - wyswietla jako podklad i widze co gdzie jest a najlepsze jest to że pomiar wyskakuje na stronie wraz z plikiem google earth - klikam i widze pole w 3D

 

polecam dla kogoś kto ma mało rzeczy do pomiaru i szuka taniego systemu (za większe gospodarstwa trzeba wybulić 1zł za hektar pomierzonej powierzchni. choc to i tak jest taniej niz 8-12 zl/hektar od innych firm)

 

jakby ktos byl zainteresowany podam namiar gdzie mozna to dostac ew. podziele sie wrazeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz napisze juz to raz pisalem ,Według mnie najtanszy do pomiaru pow gosp jest data logger wystarczy do niego prosty program np. ozi Explorer lub kalkulator cena tego gps to cos ok. 400zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Czy nie możnaby ściągnąć jakiegoś oprogramowania do mierzenia pól z torrentów np.Czy taki program będzie działał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile wokół was kasuja firmy za pomiar pola (jakimkolwiek) "GiePeeSem". Mają stawkę od ha, inną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierniczy 2008

Pierwsze wrażenia super całkowicie zmieniona szata graficzna, duże przyciski można obsługiwać bez rysika. Pomiary jak w poprzednich wersjach dokładne wynik przy 1 punkcie więc czasami niewidoczny po zakończeniu pomiaru ale wystarczy pomniejszyć i już jest.

Na tyle narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...