Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:05 Nie 22 Lip 2018

Agrolok
Kredyt preferencyjny pod zakup działki

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum PPR Strona Główna -> BGŻ
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ekspert BGŻ

PostWysłany: 10:06 Sro 6 Kwi 2005    Temat postu: Kredyt preferencyjny pod zakup działki Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź do Pana Przemka z Mikołajek
Kredyt KZ
Kredyt na zakup gruntów rolnych

O kredyt mogą ubiegać się:
• osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, z wyłączeniem emerytów i rencistów,
• osoby prawne,
• jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.
Kredyt może być przeznaczony na zakup gruntów rolnych w celu:
• utworzenia nowego gospodarstwa rolnego o powierzchni użytków rolnych nie mniejszej od średniej w danym województwie (według danych Głównego Urzędu Statystycznego) i nie większej niż 300 ha przeliczeniowych,
• powiększenia gospodarstwa rolnego mającego powierzchnię ogólną co najmniej 1 ha lub powierzchnię użytków rolnych nie mniejszą niż 1 ha przeliczeniowy, obliczoną według zasad stosowanych przy naliczaniu podatku rolnego, do powierzchni użytków rolnych nie mniejszej od średniej w danym województwie (według danych GUS) i nie większej niż 300 ha przeliczeniowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Przemek
Gość

PostWysłany: 09:08 Sro 6 Kwi 2005    Temat postu: Kredyt preferencyjny pod zakup działki Odpowiedz z cytatem

Bo tu niżej Paweł napisał:
”...że chce wziąć kredyt na finansowanie iwestcji ze SPO ROL 2.4”
a Mi w ODR powiedzieli, że ”..nie można finansować kredytami inwestycji na które się dostanie dofinansowanie ponieważ to byłoby podwujne dofinansowanie, a tak nie można..”
pochodze z MIKOŁAJEK
Powrót do góry
Przemek
Gość

PostWysłany: 09:07 Sro 6 Kwi 2005    Temat postu: Kredyt preferencyjny pod zakup działki Odpowiedz z cytatem

Chcę wziąć kredyt preferencyjny pod zakup działki, pod budowe domu wczasowego na Mazurach(na który w przyszłości złożył bym wnosek o dofinansowanie -działabie 2.4. Wartość działki to ok. 30 000. Mój dochód roczny to 40 000. Poza tym dosponuję gotówką na zakup tej działki, ale chciałbym wziąć kredyt ponieważ(jak dobrze przeczytałem) to tylko 1% rocznie i jeszcze karencja w spłacie.Nie widziałem tańszego kredytu.
Jestem rolnikiem. Nie jestem obszarnikiem 1,5 ha pola, hektar dzierżawy.
Prowadze usługową działalność gospodarczą.
Moje pytanie do experta z BGŻ:
Jakie warunki? Jakie wymogi? Czy się nadaje? Co byłoby zabezpieczeniem?
I czy kredyt preferencyjny może być żródłem finansowania inwestycji ze SPO ROL 2.4.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum PPR Strona Główna -> BGŻ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: