Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie bardzo prosze projekty chlewni najlepiej tuczarni mam zamiar budowac ale chcialbym sie zorietowac jak to powinno wygladac chcialbym cos oko 40X15 i dodatkowo jakies 10X10paszarnia z boku na poczatku chclewni jak myslicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać cena tucznika wcale nie jest za niska

Widze ze duda płaci 4,1 E dzwonie w sprawie ogłoszeń juz nie musze płacić 680 jza zboże jak to było w styczniu ale 640 to wcale mało nie jest

 

Jezeli miałbym cos poradzic ulokuj w takim miejscu paszarnie abyś srutował bezposrednio z silosów, pomysl o paszociągu, dodatkowy silos na pasze w paszarni, nie szczędź cementu na schodach, regulowana moc w wentylatorach, kojce maks na 50 sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką chlewnie to i mam jak kazdy kto cos choduje ze zdjeciami nie da rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam chlewnie komorowe znajomi mają super sprawa,najmniejszy nakład pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dziwne pytanie...Jak pozbywacie się obornika z chlewni np. na 100szt. tucznikow??Chyba nie ręcznie,tylko wjezdzacie turem i gnoj na przyczepe i dalej na gnojnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytanie dotyczy chlewni na głębokiej ściółce to ja to turem opróżniam i później na przyczepę albo na rozrzutnik i na pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie dziwne pytanie...Jak pozbywacie się obornika z chlewni np. na 100szt. tucznikow??Chyba nie ręcznie,tylko wjezdzacie turem i gnoj na przyczepe i dalej na gnojnik.

Hehe, a ja póki co wyrzucam ręcznie, ale prawdopodobnie kupię Tura do C-330.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli pytanie dotyczy chlewni na głębokiej ściółce to ja to turem opróżniam i później na przyczepę albo na rozrzutnik i na pole.

 

A tuczniki jak na to reagują??Nie są starachliwe?Mam jeszcze jedno pytanie a właściwie dwa.Jaki jest koszt wybudowania chlewni na ok 100szt.??Jak radzicie sobie z paszą?Jakieś paszociągi czy wóz paszowy.Interesuje mnie to,gdyż za pare lat jak obejmę gospodarstwo po ojcu to będe myślał nad rozwinięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli pytanie dotyczy chlewni na głębokiej ściółce to ja to turem opróżniam i później na przyczepę albo na rozrzutnik i na pole.

 

A tuczniki jak na to reagują??Nie są starachliwe?Mam jeszcze jedno pytanie a właściwie dwa.Jaki jest koszt wybudowania chlewni na ok 100szt.??Jak radzicie sobie z paszą?Jakieś paszociągi czy wóz paszowy.Interesuje mnie to,gdyż za pare lat jak obejmę gospodarstwo po ojcu to będe myślał nad rozwinięciem.

 

Z tego kojca co go opróżniam to oczywiście on jest pusty i tuczników w nim nie ma więc w niczym to nie koliduje. A świnkom z kojca obok to nie przeszkadza nie płoszą się. A co do kosztów budowy to Ci nie powiem jaki to koszt budowy, sam musisz sobie policzyć ile Cię to uczyni bo materiały budowlane drożeją. Co do paszy to mam paszociągi zamontowane i zbiornik na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli pytanie dotyczy chlewni na głębokiej ściółce to ja to turem opróżniam i później na przyczepę albo na rozrzutnik i na pole.

 

A tuczniki jak na to reagują??Nie są starachliwe?Mam jeszcze jedno pytanie a właściwie dwa.Jaki jest koszt wybudowania chlewni na ok 100szt.??Jak radzicie sobie z paszą?Jakieś paszociągi czy wóz paszowy.Interesuje mnie to,gdyż za pare lat jak obejmę gospodarstwo po ojcu to będe myślał nad rozwinięciem.

Jakie wozy paszowe?? Ja paszę daje ręcznie do automatów i 2 lata temu też byłem w takiej sytuacji jak ty, bo też przejmowałem gospodarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejęciu rozwijałeś gospodarstwo??Ile cie kosztowały te paszociągi?

 

P.S Do przejęcia gospodarstwa jeszcze ze 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak ktos chce budowac to poszczególne kojce poinny byc szczelnie oddzielone od siebie tj mur pod sam sufit!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli pytanie dotyczy chlewni na głębokiej ściółce to ja to turem opróżniam i później na przyczepę albo na rozrzutnik i na pole.

 

A tuczniki jak na to reagują??Nie są starachliwe?Mam jeszcze jedno pytanie a właściwie dwa.Jaki jest koszt wybudowania chlewni na ok 100szt.??Jak radzicie sobie z paszą?Jakieś paszociągi czy wóz paszowy.Interesuje mnie to,gdyż za pare lat jak obejmę gospodarstwo po ojcu to będe myślał nad rozwinięciem.

Jakie wozy paszowe?? Ja paszę daje ręcznie do automatów i 2 lata temu też byłem w takiej sytuacji jak ty, bo też przejmowałem gospodarstwo.

 

Co od wozów paszowych to mam zrobione na tura taki lej ładowność około 500kg. Przy jednym zbiorniku mam stać żmijkę w którą zsypuję pasze z leja a żmijka podaje do zbiornika. A w drugi zbiornik to zamawiam paszę gotową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesliby sie ktoś orientował to niech napisze czy:

-50tys. starczy na postawienie chlewni na ok. 200szt.??

-czy 20ha wystarczyloby na tyle świń??

-Ile koszuje projekt chlewni??

-czy dobrym rozwiązaniem byłoby wzięcie kredytu np. 300tys. na inwestycje w maszyny(uzywane),budowę chlewni i zakup pola??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesliby sie ktoś orientował to niech napisze czy:

-50tys. starczy na postawienie chlewni na ok. 200szt.??

-czy 20ha wystarczyloby na tyle świń??

-Ile koszuje projekt chlewni??

-czy dobrym rozwiązaniem byłoby wzięcie kredytu np. 300tys. na inwestycje w maszyny(uzywane),budowę chlewni i zakup pola??

1. Nie wystarczy, przy obecnych cenach materiałów budowlanych wydaje mi się, że nie starczy ci nawet na pokrycie.

2. To zależy ile zbierasz zboża z ha. Aby wystarczyło powinieneś zbierac okolo 5,5 t/ ha

3.Wejdź na www.agrosukces.pl

4.Wydaje mi się, że jest to zbyt ryzykowne posunięcie. Miałbyś za mało świń, aby dało się normalnie życ i spłacac taki kredyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.Właśnie o kredyt chodzi i o liczbe świń.Takie czasy teraz nastały,że taka inwestycja może stać się koszmarem...Może w pszyszłości się coś zmieni... oczywiście na korzyść rolnikom.To są plany ale jak by się rzeczywiście wpakować w taki kredyt to ciężko byłoby z niego wyjśc i wyżyć jakoś jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witama my budujemy teraz chlenie na głeboka siołke na 200sztuk koszt około 150000zł bo jeszcze nieskonczona plan kosztował 2600zł jak cos chsz wiecej wiedzec to pisz chetnie odpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w skojcu zmiesci sie 50-60 sztuk zalezy jak sie bedom prosic maciory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mo wiesz czy niebedom sie gryzły troche sie podrapia i wszystko warzne aby duze sie nie gryzły a co do ilosci swin w skojcu to juz pare lat tak trzymamy i nienarzekamy bo ile by trzeba miec skojcó aby od karzdej maciory osobno trzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...