Skocz do zawartości
jendrula36

rozkraczność u prosiąt

Rekomendowane odpowiedzi

zadko mis sie to zdaza raczej zawsze wszystkie sa zdrowe a najwiekszy problem ktory ostatnio sie troche zmniejszyl to biegunki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyleczenie noworotków MAŁYSZÓW generalnie trudne, próbowałem za radą pejsaka wiazać kończyny gumą ale nie warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną rozkroczności są toksyny w paszy. Wiązanie kończyn gumą czy jakąś taśmą daje efekt ale tylko wtedy jak prosiaczek jest silny i nauczy się chodzić z tak związanymi nogami, po 2 dniach śmiga jak pozostał. Co do zapobiegania to najlepiej dodać do paszy dla loch jakiś detoksykant czyli środek wiążący toksyny. Ja osobiście stosuje sorbix z ekoplonu i się sprawdza. Na rynku jest dużo innych podobnych preparatów. Jednak najlepszym sposobem jest stosowanie do sporządzania pasz tylko b.dobrej jakości zbóż, co się tyczy pasz przemysłowych to tam nie zawsze jest zboże najlepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyczyną rozkroczności są toksyny w paszy. Wiązanie kończyn gumą czy jakąś taśmą daje efekt ale tylko wtedy jak prosiaczek jest silny i nauczy się chodzić z tak związanymi nogami, po 2 dniach śmiga jak pozostał. Co do zapobiegania to najlepiej dodać do paszy dla loch jakiś detoksykant czyli środek wiążący toksyny. Ja osobiście stosuje sorbix z ekoplonu i się sprawdza. Na rynku jest dużo innych podobnych preparatów. Jednak najlepszym sposobem jest stosowanie do sporządzania pasz tylko b.dobrej jakości zbóż, co się tyczy pasz przemysłowych to tam nie zawsze jest zboże najlepszej jakości.

Nadto należy rozważyć niedobory wit.E i selenu a zwłaszcza choliny w paszy dla loch a także czynniki genetyczne !! Obserwowane objawy są efektem zaburzeń mielinizacji nerwów !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...