Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:12 Czw 17 Paź 2019

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących
Idź do strony 1, 2, 3 ... 105, 106, 107  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Matish9

PostWysłany: 18:44 Wto 6 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Posiada może ktoś prasę FENDT 2250
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maniek72f

PostWysłany: 19:12 Sob 23 Kwi 2016    Temat postu: Prasa Rivierra casalis vc115 Odpowiedz z cytatem

Witam Jestem tu nowy. Zakupilen niedawno prasę Prasa Rivierra casalis vc 115
i jestem na etapie remontu chciałbym się dowiedzieć jakie sa długości pasów przednich i tylnych ponieważ po zdięciu ich każde mają inna długość , a chce je wyrównać do długości orginalnej . Nigdzie nie napotkalem się na taką informacie.
Może ma ktoś na sprzedaż instrukcję do tej prasy może być ksero.Bedę zobowiązany.
Powrót do góry
slawekl98

PostWysłany: 19:52 Nie 3 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam problem z prasa z224/1, czasami przepuszcza na jednym aparacie. Objawia się to tym, że jedna kostka ciągnie sznurek, który nie przechodzi przez iglice. Ma ktoś jakis pomysł, co może być przyczyna?
Powrót do góry
andrews

PostWysłany: 11:33 Nie 25 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

palce mam tak samo jak u Ciebie kolego ramię regulacyjne nagarniacza ustawione według instrukcji jest różnica delikatna w napięciu sznurka, niby są razem obydwa dociskane ale jeden idzie lżej troszkę od drugiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
tekmie

PostWysłany: 20:22 Sob 24 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla porównania wklejam zdjęcie ustawienia palców nagarniacza u siebie.Jeżeli problem powstał po wymianie rolek tłoka to może jest jakaś nieprawidłowość w ponownym montażu blach oporowych?Już tyle lat prasujesz to pewnie znasz zależność jakości snopków od grubości "pokosu",prędkości jazdy i siły "ścisku snopka"

Na tym przednim palcu (najkrótszym)na zdjęciu trochę słabo znać ale górą wszystkie palce są w jednej pozycji.

https://plus.google.com/photos/113275700209538508819/albums/5567740537823672545/6017073832038144114?banner=pwa&pid=6017073832038144114&oid=113275700209538508819
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
andrews

PostWysłany: 15:33 Sob 24 Maj 2014    Temat postu: krzywe belki Odpowiedz z cytatem

Witam dziś sam założyłem łańcuch główny według instrukcji pojechałem prasować ale tylko 50 kostek siana i kostki są nadal krzywe i każda inna w takim sensie że jedna mniej druga bardziej krzywa. Niektóre mają kształt rombu nie mam pojęcia co może być nie tak Mad
Powrót do góry
andrews

PostWysłany: 06:32 Pon 19 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja uważałem tak jak Ty kolego ale mechanik mówi że to nie zmienia nic "bo jak skrócisz łańcuch w rowerze to nie jedziesz wolniej" ale może da się stwierdzić czy po odjęciu kilku ogniwek - co kilka obrotów tłoka zmienia się ustawienie tłoka.
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 19:45 Nie 18 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo już tak prasowałeś?Zakrzywienie jest spowodowane nie właściwym podawaniem materiału(za daleko lub za blisko) do prasowania.Skracając łańcuch to tak jakbyś miał zębatkę np. na 30 zębów a póżniej zamontował na 29.Tłok ma stałe obroty a obroty nagarniacza się przesunęły z powodu skrócenia łańcucha i tak się zastanawiam czy za iluś tam razach obrotów "widły" nie za bardzo się zbliżą do tłoka?Ale może jestem w błędzie w tym rozumowaniu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
andrews

PostWysłany: 16:46 Nie 18 Maj 2014    Temat postu: re 224 Odpowiedz z cytatem

tak równo napięte, napinacz wymieniony bo stary się wytarł czasami wyjdzie dobra a potem takie że widłami się nie wrzuci na przyczepę o wrzuceniu za sznurki ręcznie można zapomnieć
Powrót do góry
damian9871
Moderator

PostWysłany: 15:41 Nie 18 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a sznurki na aparatach jak masz oba równo napięte?
Powrót do góry
andrews

PostWysłany: 11:46 Nie 18 Maj 2014    Temat postu: z224 Odpowiedz z cytatem

Witam mam taki problem że kostki wychodząc z prasy zakrzywiają się w prawo do tego stopnia że belka rozpada się. Wg instrukcji należy ustawić nagarniacz względem tłoka ale regulowanie drążkiem nastawczym nagarniacza nic nie daje. Mechanik nie wie czemu nie reaguje na regulacje. Prasę mam ponad 10 lat i chodziła super aż do momentu kiedy inny mechanik przed sezonem stwierdził przy okazji wymiany rolek na tłoku że należy skrócić łańcuch główny i po tym czasie nie chce prasować jak należy. Łańcuch jest krótszy ale ustawienie tłoka względem nagarniacza jest ok więc czemu tak krzywi belki.??
Powrót do góry
marcin80

PostWysłany: 21:12 Sro 19 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potrzebuję informacji na temat prasy rolującej john deere 410 znalazłem taką u niemca jest jej pierwszym właścicielem prasa w idealnym stanie czy nadaje się do sianokiszonki
Powrót do góry
marcin80

PostWysłany: 21:10 Sro 19 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potrzebuję informacji na temat prasy rolującej john deere 410 znalazłem taką u niemca jest jej pierwszym właścicielem prasa w idealnym stanie czy nadaje się do sianokiszonki
Powrót do góry
iras303

PostWysłany: 20:49 Czw 1 Sie 2013    Temat postu: Problem z ciśnieniem w prasie Welger RP 15 Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam problem z prasą Welger RP15. Po domknięciu klapy ciśnienie wskakuje na zielone pole, a podczas zwijania balota ciśnienie opada i już się nie podnosi, nawet po zwinięciu całego balota. Co może być przyczyną spadku ciśnienia? Klapa prasy cały czas jest domknięta i się nie otwiera. Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
dcnt

PostWysłany: 11:17 Czw 1 Sie 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popieram, fi4 jest idealna i dluzej wytrzymuje a o przesuwaniu nie ma mowy Twisted Evil
Powrót do góry
joekk84

PostWysłany: 01:25 Czw 1 Sie 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrews napisał:
Witam przed żniwami założyłem spinki ms 25 do pasów i mam problem bo te linki się wysuwają i zaraz będzie źle z tym połączeniem, co robić ????

włóż kawałek elektrody bez otuliny i zagnij końcówki Razz
Powrót do góry
andrews

PostWysłany: 22:21 Sro 31 Lip 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam przed żniwami założyłem spinki ms 25 do pasów i mam problem bo te linki się wysuwają i zaraz będzie źle z tym połączeniem, co robić ????
Powrót do góry
sebooh1

PostWysłany: 10:02 Wto 23 Lip 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. mam pytanie do właścicieli pras sipma Z 279/1. od nie dawna mam taka i zamierzam podpiąć ja pod fergusona 255. z tego co widzę to pojdzie zaczepić tylko na dolny zaczep.czy ktos z kolegów ma podpiętą na ten zaczep jak to wygląda w pracy?czy słoma/siano nie zaczepia sie??
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 22:13 Pon 15 Lip 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrews napisał:
dzięki za podpowiedź poszukam wiadomości o klejeniu pasów.

Zakładaj spinki byle równe były pasy po spięciu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
andrews

PostWysłany: 15:30 Sob 6 Lip 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego ja miałem podobne problemy w sipmie. Iglice żeliwne pękały a stalowe się gieły, okozało się że przestawiał sie zapłon prasy (u mnie przez pękniętą podstawę tryb za mało się "zatrybiał" z drugim i przy lekkim obciążeniu przeskakiwał). Może u Ciebie wyrywało te zęby z koła i zapłon się przestawił a potem tłok trochę uderzył w iglice a one w stół. U mnie fachowców było wielu i ustawiało iglice a one były ok tylko jak zapłon przeskoczył to potem się działo żle, ale to tylko sugestia i przy innej prasie ale może coś pomoże. Pozdrawiam
Powrót do góry
adriano255

PostWysłany: 13:25 Sob 6 Lip 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, ma problem z prasa kostkująca welger ap 41, wiec na początku lata chciałem prasować siano, lecz z początku prasowania cos strzeliło i okazało sie ze pękł talerzyk w aparacie, po zakupieniu i wymianie talerza i przy ponownej próbie prasowania iglice poszły do góry i zostały skrzywione przez aparat , poleciały również 4 zęby na kole zębatym które napędza aparat i zgarniacze słomy, oraz pękł wałek napędzający to kolo aparatu, po naprawieniu wszystkiego i założeniu nowych iglic, przy ponownej probie bez siana było wszystko ok, lecz przy probie z sianem znowu skrzywiła się iglica i uderzyła w ramę pod aparatem i wyrwało znowu i z 7 zębów na trybie napędzającym aparat, i nie wiem co zrobić, może ktoś coś poradzi Sad
Powrót do góry
andrews

PostWysłany: 21:13 Pon 24 Cze 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za podpowiedź poszukam wiadomości o klejeniu pasów.
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 19:56 Pon 24 Cze 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Jakoś nikt nie odpowiada.Nie wiem dokładnie bo nie miałem z tym styczności,ale jeżeli jest odpowiednia średnica wałków i grubość pasów to chyba można.Kiedyś ktoś się pytał na forum o klej do pasów.Nie wiem czy stosował.Może to lepiej wypróbować.
Powrót do góry
andrews

PostWysłany: 08:30 Nie 23 Cze 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to może powiecie czy jak mam prasę z całymi pasami (bez spinek) to mogę ciąć pasy i zakładać spinki, moja prasa to new holland 650 crop cutter 1995r. a jeśli mogę to czy tam gdzię jest troszkę naderwany mogę założyć spinkę???
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 21:44 Nie 16 Cze 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pavel007 napisał:
nie chce zaczynać nowego tematu a moje pytanie z lekka pasuje do tego, mianowicie - czy można zbierać trawę przyczepą samozbierającą, bez noży? Chodzi o to że przyczepa ma rotor tylko po prostu noże zostały wyjęte. Proszę o odpowiedź.

Jak nie masz walcy dozujących to pójdzie. Jak masz mocną ekipę do roztargiwania tej masy co wywalisz to też pójdzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 105, 106, 107  Następny
Strona 1 z 107

Skocz do: