Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:43 Czw 1 Paź 2020

Ciągniki ZEFIR 85
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin20578

PostWysłany: 17:55 Sob 11 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no 25 l to sporo a nawet dużo, mój zefir pali w orce ok 12-14 l przy pługu 4 skibowym z odkładnicami 40, ale to nic w porównaniu z JD sąsiada to pikuś, jego JD 240KM podczas orki 6 skibami pokazuje spalanie 48 l :-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wojtek133

PostWysłany: 20:19 Czw 9 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może u Was są piaszczyste lekkie ziemi, a u nas jest glina i iły. A części są drogie bo uszczelniacz do przedniego koła kosztuje 300 zł. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zefir18

PostWysłany: 18:06 Pon 6 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojtek coś masz nie tak chyba z tym zefirem mój zefir w orce z 5cio skibowym pługiem zagonowym ktorego szerkość wynosi 1,75m spali 14-max16l/ha zależności od warunków...a pozatym sadze ze zefir to dobry ciągnik i cześci nie są wcale takie drogie w porównaniu do zachodnich marek..pozdrawiam:)
Powrót do góry
koseś

PostWysłany: 06:34 Pon 11 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojtek jeśli masz spalanie 25l/ha to tylko się rozpłakać a nie chwalić ,to ja myślałem że 15-14l/ha w moim jcb jest dużo a tu taki kwiatek Smile
Powrót do góry
wojtek133

PostWysłany: 18:43 Nie 10 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. Posiadam zefira od trzech lat i sobie go za bardzo nie chwale. W orce pali 25 litrów na hektar w pługu 3 skibowym PHX. Brakuje mu turbiny. W zabiegach agrotechnicznych sprawdza się dobże ponieważ ma duży skręt. Części do niego nie są takie tanie. Jak bym miał jeszcze raz wybierać to wybrałbym zetora.
Powrót do góry
sendar

PostWysłany: 21:26 Pon 24 Maj 2010    Temat postu: targ.rolniczy24.pl Odpowiedz z cytatem

Witam,

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąś maszynę rolniczą to polecam:

http://targ.rolniczy24.pl

dużo ogłoszeń
Powrót do góry
KOJKA

PostWysłany: 09:06 Czw 20 Maj 2010    Temat postu: przedmuch na silniku Odpowiedz z cytatem

mam pytanko czy w waszych zefirkach pojawil sie przedmuch na odmie od silnika bo u mnie prawie od nowości wli dymek a ciagnik normalnie pracuje i odpala
Powrót do góry
Sklep Grene

PostWysłany: 18:21 Sro 14 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba mało kto uzywa tego ciągnika, popytam swoich klientów, być może będę w stanie pomóc.
Powrót do góry
lukasz12347

PostWysłany: 20:40 Nie 11 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co do spalania ok zalezy jak sie jezdzi i przy czym robi.przy pługu 4 skiby max 15 litrów przy prasie ok 12.na mth.na poczatku miał problem z czujnikiem temperatury (okazało sie ze zegary - dostałem nowy)i z nagrzewnica bo ciekła tez dostałem nowy.serwis przyjechal na miejsce koszt pierwszego przeglądu po 30 mth 600zł wymienili olej w silniku i skrzyni.drugi przy 150 mth 1000 zł wszystkie płyny i oleju nowe plys tylki uszczelniacz wymienili bo szczerze z mojej winy przeciazyłem go za duzo na widlaku az widły pogieło.ale zrobili bez problemu przyjechali w ciagu 48 godzin gwarancja na 300 mth
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lukasz12347

PostWysłany: 20:32 Nie 11 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich.Panowie jestem od lutego posiadaczem ciagnika marki YTO 804.A więc wszyscy co są zainteresowani ciagnikami marki Pronar Zefir 85.Ja swój ciągnik kupiłem za 72 tys złotych.cena z vatem.jestem z niego bardzo zadowolony ma on tylko 170 mth ale njak narazie bezawaryjnie.troszke sie rózni od zefirka kabiną kolorem(mój jest czerwony) i filtrem powietrza(ja mam do góry przed kabiną z po przeciwnym stronie maski niz komin,fajne do prasy) tylnym mocowaniem zaczepów(ja mam szczerze dosc ciulowy ale prosty zaczep dolny a górny ma tylko mocowanie bez łba)zbiornikiem(ja mam przekrecony zaraz za kabina w wlew jest dosc wysoko).a tak to jest ten sam ciągnik co mój chiński YTO.silnik iveco (perkins) mosty skrzynia new holland.w srodku ma troche mniej miejsca niz w zefirze gdyz pronar zmienił kabine(dał swoją),siedzenie takie samo.mój ma klimatuzacje dobry nawiew radio z dwoma głosnikami fajne zegary.jest naprawde komfortowy ale tylko dla jednej osoby.nawet te same akumulatory mają.ma jednak kilka wad.tzn bardzo głosny tylni most przy szybkiej jezdzie piszczy a to jest dosc uciązliwe.i gniazdo tylne elektryki było zle podpiete.a tak za te pieniadze tarktor był godny polecenia.nawet oglodałem taki sam tylko z turbem 95 konny.tamten maił dodatkowy silownik.bede zakladal traki sam do mojego.ale porównujac zetora do YTO to zetor wygrywa.jest bardziej masywniejszy ale konfort pracy raczej nalezy do YTO.jesli chcecie cos wiecej wiedziec pytac odpowiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
grzesiek655

PostWysłany: 12:41 Czw 11 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam zefira 85 od pól roku i wydaje mi sie że dużo pali (około 20 litrów na mgh) przy pełnych obrotach bez obciążenia. Czy to normalne spalanie dla niego czy jest coś źle ustawione? Chciałbym się dowiedzieć ile wam pali zefir 85?
Powrót do góry
Krystian4553

PostWysłany: 21:53 Czw 22 Sty 2009    Temat postu: Zefir Odpowiedz z cytatem

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy w ZEFIRZE 85 po przekręceniu kluczyka powinna się zaświecić kontrolka świecy żarowej i czy po nagrzaniu automatycznie zgasnąć?
Powrót do góry
pronarekkamila

PostWysłany: 22:21 Nie 11 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam zefira od ponad półroku i sobie chwale Very Happy
Powrót do góry
Krystian4553

PostWysłany: 15:19 Pon 29 Gru 2008    Temat postu: Zefir Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wiadomość bo zamierzam go kupić.Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.Pozdrawiam:)
Powrót do góry
marcin20578

PostWysłany: 13:02 Pon 29 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak narazie sprawuje się bardzo dobrze zarówno w polu jak i w gospodarstwie a co do części to mają je tam gdzie ja do kupiłem lecz narazie nic mi się z nim nie dzieje wszystko chodzi bez zarzutu a mam już ponad1,5 roku i zrobione 840mtg
Powrót do góry
Krystian4553

PostWysłany: 11:35 Pon 29 Gru 2008    Temat postu: Zefir Odpowiedz z cytatem

Witam.Chciałbym się dowiedzieć czy ZEFIR 85 czy jest to dobry ciągnik,jak sprawuje się na polu,czy jest awaryjny i jak jest z częściami zamiennymi do niego.
Powrót do góry
marcin20578

PostWysłany: 14:27 Pon 9 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA MAM Zefira 85 od ponad roku i sobie chwale i wg mnie to bardzo doby ciągnik za taką cenę i tyle ............
Powrót do góry
de5zcz

PostWysłany: 18:51 Sro 4 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest już na stronie pronaru nowy ciągnik komunalny pronar zefir 40k ...ta kabina wyglada na ogromną :-]
Powrót do góry
Komar

PostWysłany: 12:35 Wto 13 Maj 2008    Temat postu: Ciągniki ZEFIR 85 Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z was posiada ciągnik Pronar Zefir 85 i może coś powiedzieć więcej na jego temat eksplatacji a nie ceny.
Powrót do góry
Karol P

PostWysłany: 09:36 Sob 2 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł60 napisał:
Karol P napisał:
Na dzień dzisiejszy nowy Zefir 85 kosztuje 90 158 brutto

Na dzień dzisiejszy Zefir 85 kosztuje 78300zł Very Happy
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B24660

No i po co wyciągasz jakiegoś starego posta ?? Weź przeczytaj młodzieńcze troche w tym temacie moją rozmowę z obcym to będziesz wiedział o co chodzi.
Powrót do góry
Paweł60

PostWysłany: 21:53 Pią 1 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karol P napisał:
Na dzień dzisiejszy nowy Zefir 85 kosztuje 90 158 brutto

Na dzień dzisiejszy Zefir 85 kosztuje 78300zł Very Happy
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B24660
Powrót do góry
INDIJONES

PostWysłany: 23:20 Czw 3 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZAFIR 85 TO CIąGNIK RODEM Z CHIN.nAJPRAWDOPODOBNIEJ GO IMPORTUJą i przerabiają PODAJę LINK PRODUCENTA W CHINACH
http://www.chancay.com.cn/products.asp?s_id=362&id=122
Powrót do góry
Chochlik23

PostWysłany: 16:48 Czw 29 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisałem maila do kolesia do tego zefira z otomoto, odpisał mi że jest to wersja komunalna z przednim tuz w promocyjnej cenie za 71500, jest również promocja na kioti 72km z silnikiem perkinasa za 12 tyś zł taniej
Powrót do góry
Karol P

PostWysłany: 08:38 Czw 29 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chochlik23 napisał:
Fakt farmtrac ma przynajmniej jeden z najlepszych silników na świecie perkinsa serii 1100, no ale ceną to chyba nawet o kilka pln przewyższa 7441

No taka jest prawda. Rzeczy porządne mają też swoją cenę. A coś dobrego i taniego to w tesco albo na ruskim bazarku. Laughing
Powrót do góry
Chochlik23

PostWysłany: 08:20 Czw 29 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karol P napisał:
Chochlik23 napisał:
Jak ta proxa kosztuje 104 to zefir z 84 tyś to jednak różnica 20 tyś jest do tego zefir jest z obciążnikami a proxa nie, no cóż dla jednego to dużo dla innego to mało, ale rozmawiałem z dielerem izefir to może być wsród składaków najlepsza maszyna, przynajmniej w porównaniu do fotona to dzień i noc

Nie był bym taki pewien czy to najlepszy składak chyba że chodzi ci o przedział cenowy. W Agromie gostek gadał że jak coś to lepiej ze składaków wziąć Farmtraca. Nie chce tu najeżdżać na zefira ale goście na temat zefira to mi tak mówili : "no wie pan ciężko coś powiedzieć". Chyba nie są przekonani do niego. A cena nie może być jedynym plusem przy zakupie. Bo wiadomo że co tanie to drogie.

Fakt farmtrac ma przynajmniej jeden z najlepszych silników na świecie perkinsa serii 1100, no ale ceną to chyba nawet o kilka pln przewyższa 7441
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: