Skocz do zawartości
damii1

Ciągniki ZEFIR 85

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwoń do Pronaru bo to ich ciągnik, wątpię czy uzyskasz jakies informacje od użytkowników bo ten ciągnik chyba wszedł dopiero do sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak zostawmy ten temat, w temcie mtz zaraz zginie pośród info o zwykłych mtz, a może temacik troche się rozkręci wogóle ktoś już to kupił? Ma to być niskobudrzetowa maszyna i nie wiem jak będzie z jakością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej ze ZEFIR to raczej chiński wynalazek (na 100% nie jestem pewny) - może składany częsciowo przez Pronar.

jest gdzies bardziej szczegółowy opis od tego na stronie Pronara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś słyszałem że ma brazylijską skrzynie biegów, silnik chyba mtz tylko zmodyfikowany do euro2, kabina ze starego pronara, a wykonanie to Bozia raczy wiedzieć , podobno miał kosztować 85 tyś brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 km, tylko dlaczego pronar zaraz przekszcił go z 804A na zefira i podniósł troche moc czyżby to ciągle ciągnik w fazie eksperymentu , osobiście nie mam zaufania do pronara, zwłaszcza po zapowiedziach że ma to być tani i prosty ciągnik, to nieźle muszą zaoszczędzić na materiałach żeby się wyrobić w cenie belarusa, tak wogóle jest już w sprzedaży zefir?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
80 km

Dokładnie 84,9 km.

ciężko tak wypowiedzieć się w jednym poscie!!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Pronaru nie piszą jaki typ silnika będzie miał ten ciągnik, chyba będzie to jakiś najtańszy. Moim zdaniem bardziej warte zainteresowania są ciągniki KIOTI, które też oferuje Pronar. Te mają silniki perkinsa i klimatyzację, jeśli chińczycy nie maczali paluchów przy tych ciągnikach to mągą one być interesujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kioti na pewno fajniejszy od zefira ale i droższy i to dużo droższy, kioti przypomina mi farmtraca ten sam silnik i podobne gabaryty, ale ja wybrał bym farmtraca, boje się żeby z tym kioti nie było tak jak z farm-motem (o ile ktoś o tym ciągniku pamięta)za częściami do chin wysyłają .

Silnik zefira to raczej zmodyfikowany do euro2 d243 mtz, moment obrotowy nie najwyższy, duża masa i duże koła, ale słaby podnośnik.

Mysle że z zefirem będzie tak jak pojawiły się niebieskie pronary w plastikowych maskach wszyscy je kupowali bo tanie i fajnie wyglądają, ale szybko się rozczarowali, czy pronar powtórzy tą sztuczkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Chochlik23

 

Wiesz cos moze o jakiejś skladnicy cześci do farm-mota???

mam ten wynalazek kupic go nikt nie chce a czesci ni maa.....

musze troche podłatac silnik potrzebuje wtryski, uszczelki i duzo wiecej glamotów........

odezwij sie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pronar musi coś zmienić zeby zwiększyć swoją sprzedaż, dlatego wprowadza tyle nowości które chyba niewiele różnią się od poprzedników. Ciekawe czy to KIOTI to chińczyk czy japończyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiem o składnicach części do farm motów, były dwa w regionie, ale jjuż się chyba ich ludzie pozbyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kioti to koreanski traktor. Popularna marka w USA. Zaczynali od podrabiania Kuboty. Co do Zefira to nie jestem pewny tego silnika - jaki MTZ ma taka moc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik zefira to raczej na pewno mtz tylko że euro 2, wcześniej był Pronar 804A i miał 79 km i dośc duże jednostkowe spalanie, po kilku miesiącach zmienili maske podnieśli troche moc i przekszcili na zefir co ten pronar kombinuje

Zna ktoś może ceny orginalnych belarusów oferowanych przez pronar 820 i 920?Podobno gwarancja tak jak w pronarze 18 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy oryginalny Białorus kosztuje coś około 70000 brutto, ale one nie mają gwarancji. Za roczną gwarancję trzeba zapłacić 3 tyś. W Pronarze te ciągniki napewno są droższe niż gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś konkretnie ceny belarusów oferowanych przez pronar? (są chyba 3 modele), zawsze to jakaś gwarancja i może można załapać się na linie kredytową w której sprzedaje dany dieler pronary

Co byście wybrali: zefira, czy belarus 920.3 (85 km) bosh, carraro, synchronizowana skrzynia plastikowa maska i z gwarancją chyba wyjdzie troche taniej jak zefir przód na krzyżakach, hydraulika bosh, synchronizowana skrzynia plastikowa maska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral belarusa przynajmniej benda czesci zawsze dostepne pewnie tanije kupisz w birawicie niz w pronarze i tez daja 18 miesiecy gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem belarusa 920 80 koni maska metal podnośnik mono blok most krzyrzakowy dogadałem się w lutym na 84tyś WStagrolu Dobre Miasto diler Pronaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Ci Zulus ten belarus smiga, bo dokładnie takie coś by mnie interesowało, masz jakąś gwarancje na niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...