Skocz do zawartości
saddam

poczatek suszy 2007

Rekomendowane odpowiedzi

witam piszcie jak wygladaja u was uprawy czy juz susza daje sie we znaki, u mnie juz na pszenzycie szacuje straty o 15% niższe to teraz a co bedzie za dyddzien bo prognozy nie przewiduja deszczu przez kolejny tydzien a moze i wiecej??? jeszcze takiego roku nie pamietam przymrozki przychamowaly jeczmien bo mroz go (opalił) i teraz dopiero sie zbiera ale ile jeszcze wytrzyma bez wody!!??

Zytka malutkie w naszym regionie 30-40cm i zaczyna sie kłosić!!!

 

Jestem z regionu częstochowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie oziminy super i wody im jeszcze nie brakuje, ale jare mam ziemie mozaikowate z przewagą ciężkich to normalnie mają juz po 3 listka a na glinie jeszcze w ziemi siedzi.

 

jestem z WLKP. i jak patyrze w niebo to myślę, że może popada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ozime zboza są bardzo ładne i jak narazie zapowiadają sie bardzo dobre plony tylko gorzej z Jarymi mam nadzieje ze wkońcu popada i jakos sie to wszystko zbierze a jestem z rejonu Częstochowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie popada w ciągu kilku dni to ze zboża nici na polach zamiast ziemi popiół. katastrofa województwo lubuskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas (zachodniopomorskie) sucho,ale zboża jeszcze wyglądają dobrze.Wczoraj byłem w Niemczech koło Halle i tam już jest prawdziwa susza.Wyschnięte trawy,żółte zboża,nawet rzepak usycha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zobża tak ozime jak i jare są piekne. Na razie o suszy nie ma mowy, bo w ziemi jest jeszcze tochę wilgoci, a poza tym to dzisiaj w nocy pokropiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze nie widać objawów suszy. Naszczęście w mojej okolicy sa dobre ziemie i musi naprawde dluuuugo nie padać żeby mówić o jakiś stratach.W nocy troche pociapało tak że nie jest źle.

Ja tam nikomu źle nie życze ale Niemcy stać na susze a i dzięki temu może my skorzystamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nocy pokropiło trochę, ale to naprawdę nic po tylu dniach bez deszczu, ziemniaki powinny być już na wierzchu, trawa słabo rośnie jak nie poleje to popierwszym wypasie nie będzie na co wygnać bydła, buraki też jak pchły wygladają, jest nadzieja, że maj wszystko wyrówna, oby tylko nie powtórzył się zeszłoroczny lipiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas też dzisiaj pokropiło ale jak ksiądz kropidłem już chyba z 5 tygodni bez deszczu jak pierwsze jare zasialiśmy to nie padało. Zimowe rosną oki ale jare tam gdzie cięzka ziemia to trochę gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w nocy popadało i dobrze bo sucho było na polu. oziminy to się dobrze jeszcze mają ale jarki i trawa to już gożej. Niech pada i cały tydzień - nie będe nażekać. niech nie pada jak trawe zetne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolnyśląsk 60km na południe od Wrocławia Na górkach rzepak usycha (na najgorszych ziemiach (3-4klasa) Podobnie ozima pszenica. Jare siane przed deszczami na lepszej ziemi jeszcze spoko Buraki siane 29-30 marca Dziś tj. 30 kwiecień mają 4 liście ale są place że wcale nie zeszły (na I klasie ziemi) Pojawiła sie muszka. Kukurydza są wschody po 8-9 dniach od wysiewu. Może być krucho bo na środę 2 maj ma być w nocy -5C Zobaczymy co będzie. Jęczmień jary ładnie się rozkrzewił narazie wygląda najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest żle, a bedzie chyba gorzej ,na szczęscie nie ruszylem jeszcze zeszłorocznych zapasow zboza,nie pada od miesiąca i niewielkie opady malo pomoga.Co bedzie w maju i czerwcu strach pomyslec.Jedynym pocieszeniem jest to ze totalna susza skonczy z traktowaniem rolnictwa po macoszemu ,moja rada kto nie musi niech nie sprzedaje zboza ,wspołczuje hodowcą zwierząt bo sa w gorszej sytuacji myślę że następne 2 tygodnie zadecyduja ,jesli nie będzie obfitych opadów to lipa.P.s.jestem z dolnośląskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj znów trochę pokropiło. Co prawda mogłoby lepiej, ale dobre i to [/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zboza zimowe sa dobre.8 hektarów bobiku -tragedia- gołe place na połowie pola.jak nie popada to to bedzie (słowo zostało usunięte) mazury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

susza, suszą, ale jak tak dalej pójdxie to mi wszystko wymarznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zboża ozime bardzo ładne,jare tragedia słabe wschody nieco lepiej na glebach lżejszych.Deszcz nie padał 6 tygodni.Na moich glebach deszcz w kwietniu jest bardziej potrzebny niż w czerwcu i lipcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie taj jak wszędzie, chociaż jak się troche kopnie glebe to jest troche wilgna tak jakies 5 cm od wiekrzu, ale najbardziej to teraz zborza jare rozwala mi mróz, na terenach piaszczystych i odsłonietych to mieszanka leży już nie odratowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety u mnie (powiat złotoryjski) na susze się powoli zanosi trawy powoli już wysychają. zboża ozime narazie wyglądają super gorzej jest z jarą koleś posiał 3h pszenicy w popiół i jeszcze mu nie wzeszła nie jest dobrze!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratujcie!!! susza na calego u nas w pow. Zambrowskim. Co bedzie dalej nie wiadomo . U mnie trawa posiana na jesieni na piasku i juz uschnieta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dolnym śląsku ma padać w sobotę wszyscy już nie mogą się doczekać, baby (tz. kobiety) modlą się na majówkach o deszcz może coś z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na Górnym sląsku podobnie!!! popprostu tragedia nie dośc że sucho jak cholera to jeszcze mi prawie 1ha ziemnikaów wymarzło..shit a dopiero co zaczeły wschodzić...a teraz tabaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no miejmy nadzieje żę dziś coś popada !!!! bo jak nie to będzie nieciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w deszcz przy wschodnim wietrze , juz w technikum na meterolpgii mnie tego uczyli ,moze jestem pesymistś ale to żle sie zapowiada co bedzie w maju-czerwcu to inna histopria,Na piedestaL endriu leppera za ubezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...