Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:46 Pią 20 Wrz 2019

Zaprawianie zboz i kukurydzy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szopen72

PostWysłany: 14:22 Pon 11 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziarno nie musi być całe pokryte zaprawą, wystarczy że miejsce gdzie wychodzi kiełek i korzonek jest zaprawione. Zaprawiając tylko tak można zaoszczędzić 80% zaprawy tylko jak to technicznie zrobić? Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
osa21

PostWysłany: 10:41 Pon 11 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin82 napisał:
osa21 - zależy czym zaprawiasz, Funabenem to sobie mozna kanapki smarować Wink

uzywam raxil gel pokrywa bardzo dobrze ponad 90 % zboża po zaprawieniu jest czerwone a te kupowane z centrali zaprawiene tym samym to jest okoo 70%, jak zaprawie sam to przynajmiej mam pewnosć ze jest dobre zboże, zawsze najpierw robie próbe kiełkowania na 300 ziarnach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
marcin82

PostWysłany: 23:08 Nie 10 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa21 - zależy czym zaprawiasz, Funabenem to sobie mozna kanapki smarować Wink
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 22:29 Nie 10 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin82 napisał:
tak byś sprawe załatwił w 2 godz, usiadł przed domem, otworzył piwo i patrzył jak sąsiad pie***li się z betoniarką Wink

przeczytaj co jest napisane na opakowaniu od zaprawy że nei mozna spożywać alkoholu przed i po zaprawianiu, a pozatym to zauwzyłem ze betoniarka lepiej zaprawia zboże niz te które kupuje z centrali nasiennej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
szopen72

PostWysłany: 22:24 Nie 10 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mesurolu używam na ptaki, dziki i ploniarkę zbożówkę.
Powrót do góry
matii

PostWysłany: 22:07 Nie 10 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szopen72 napisał:
A jak jest z czyszczeniem, lubię mieć nie pomieszane zboże. A mieszalnik nie kruszy? Potrzebuję zaprawiać też kukurydzę!
mozesz mnie oświecic dodatkowa zaprawa zaprawiasz kukurydze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szopen72

PostWysłany: 21:57 Nie 10 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin82 napisał:
Kurde chce wam się bawić w betoniarki?? ja przepuszczam zboże przez żmijke dodając zaprawe na mokro żeby się nie kurzyło. Swietny efekt Very Happy

Spróbuj tak zaprawi kukurydze to zobaczysz co z niej zostanie.
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 21:27 Nie 10 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak byś sprawe załatwił w 2 godz, usiadł przed domem, otworzył piwo i patrzył jak sąsiad pie***li się z betoniarką Wink
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 21:19 Nie 10 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin82 napisał:
Kurde chce wam się bawić w betoniarki?? ja przepuszczam zboże przez żmijke dodając zaprawe na mokro żeby się nie kurzyło. Swietny efekt Very Happy

a ile tu bawienia sie w ciagu roku sieje 15ha zboża najpierw puszczam przez wialnie jeszcze poniemiecka ale przeronioną na silnik, pół dnia i mam zboża wyczyszczone i zaprawione
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 21:05 Nie 10 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
erdem

PostWysłany: 19:21 Nie 10 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzieliście moze zaprawiarke mobilną Aniela Question Właściwie to czyszczarko-zaprawiarka.Jest troche opisana w Top agrar ale i na stronie Agraslexu można znaleść opis.Moze bedzą firmy które usługowo będzą zajmowały sie zaprawianiem tak jak to było w latach popszednich tylko wtedy mieli samą zaprawiarke.Jeśli koszt usługi nie był by duży to może szkoda samemu kąbinować z urządzeniami do zaprawiania.Przyjada oczyszczą ziarno zaprawią szybko ładnie i przyjemnie Very Happy bez roboty. Wink
Powrót do góry
S-Piotr

PostWysłany: 17:52 Nie 10 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S-Piotr napisał:
Betoniara 150kg + baytan =luzem na przyczepkę, a najpierw ziarno oczyszczone na wialni.

Ta przyczepka to do osobówki kiedyś też sypałem do worów po nawozie i na przyczepę szkoda czasu,zaprawiam nawet żyto przy zdziwieniu sąsiadów i pryskam od chwasta jesienią i to w oczach starszych rolników wywołało wielkie zdziwienie i śmiech.Do betoniary mam dorobiony dekiel i zamykany tak jak w parowniku. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
osa21

PostWysłany: 12:27 Nie 10 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S-Piotr napisał:
Betoniara 150kg + baytan =luzem na przyczepkę, a najpierw ziarno oczyszczone na wialni.

ja podobnie tylko ze betoniarka 250 wsypuje 3 worki daje raxil gel i póżnie te zboże łapie w worki i dopiero na przyczepe, zaprawianie 1t zboza około godziny
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 12:18 Nie 10 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S-Piotr napisał:

Tak robie teraz ale chciałem coś ulepszyć.
Powrót do góry
S-Piotr

PostWysłany: 19:10 Sob 9 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciek

PostWysłany: 16:56 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do przemek :w jaki sposób straciłeś te 100 ton bo nie kapuje ,ta bogatka żle była zaprawiona i choroba ci jakas zechleła 3 tony z ha?
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 16:48 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak jest z czyszczeniem, lubię mieć nie pomieszane zboże. A mieszalnik nie kruszy? Potrzebuję zaprawiać też kukurydzę!
Powrót do góry
Przemek21

PostWysłany: 23:03 Pon 4 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szopen72 napisał:
Jak czytam o zaprawiarkach to zastanawiam się czy nie zostanę przy betoniarce Crying or Very sad Trochę to wolno idzie 1-1.5T/h i dwóch ludzi ale jakie jest inne wyjście?
Zaprawiam wszystko Baytanem, nawet kwalifikowany kupuję czysty i sam zaprawiam bo firmy chcą jak najtaniej (wyjątkiem jest Radzików-jak im dopłacę to robią dla mnie specjalnie) a Baytan drogi.

ja zleciłem wykonanie mieszalnika do zaprawiania zasypuje big bag i wsypuje big bag i też baytanem (bo ostanio to straciłem 100t zboża dzięki centrali i Boagatce na 30 ha)na ten czas podstawiam wagę elektroniczną i od góry zapryskuję zaprawą (dysze od opryskiwacza)która jest w zbiorniku ciśnieniowym do którego wtłaczam powietrze sprężarką
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 11:39 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak czytam o zaprawiarkach to zastanawiam się czy nie zostanę przy betoniarce Crying or Very sad Trochę to wolno idzie 1-1.5T/h i dwóch ludzi ale jakie jest inne wyjście?
Zaprawiam wszystko Baytanem, nawet kwalifikowany kupuję czysty i sam zaprawiam bo firmy chcą jak najtaniej (wyjątkiem jest Radzików-jak im dopłacę to robią dla mnie specjalnie) a Baytan drogi.
Powrót do góry
JDG

PostWysłany: 11:34 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szopen72 napisał:
Też używam na razie betoniarki ale rozglądam się za zaprawiarką o wydajności ok 2T/h. Może ktoś coś takiego użytkuje? Co do zapraw to tylko Baytan Laughing

Taki duży gospodarz i w betoniarce zaprawia Very Happy To ja od 6 lat nie zaprawiam a zaprawiarka stoi i czasami mieszam w niej małe ilości paszy!!!
Była to zaprawiarka do zaprawiania na mokro. Ale długo nie wytrzymało urządzenie natryskowe.Więc pryskaliśmy w to samo miejsce pistoletem do konserwacji podwozi! Zaprawiałem również Baytanem, czyli wiele się nie zmienia Very Happy
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 09:05 Pią 25 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też używam na razie betoniarki ale rozglądam się za zaprawiarką o wydajności ok 2T/h. Może ktoś coś takiego użytkuje? Co do zapraw to tylko Baytan Laughing
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 08:41 Pią 25 Sty 2008    Temat postu: Re: Zaprawianie zboz i kukurydzy Odpowiedz z cytatem

szopen72 napisał:
Czy ktoś z was używa jakiejś zaprawiarki? Jak i czym zaprawiacie?

ja uzywam betoniarki wsypuje 150kg zboża i zaprawiam" raxill" (chyba tak to sie pisze) gel.
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 08:10 Pią 25 Sty 2008    Temat postu: Zaprawianie zboz i kukurydzy Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z was używa jakiejś zaprawiarki? Jak i czym zaprawiacie?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: