Skocz do zawartości
trojan

Dolfos dla bydła mlecznego

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadła mi w ręce ulotka firmy Dolfos i dość interesująco wygladają dodatki dla bydła mlecznego

Może ktoś z Państwa używał lub obecnie je stosuje?

Jeśli to prawda co sugeruje ulotka w odniesieniu do zawartości witamin to jakiś efekt w oborze powinien być widoczny w rozrodzie i w zapobieganiu ketozie oraz mastitis

Proszę o kontakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolfos produkuje tylko premiksy, z opini ludzi wiem że są bardzo dobre, przynajmniej w moich okolicach sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje Dolfos BM, zdrowotnosc sie poprawila w porownaniu do wczesniejszego stanu, ale wczesniej nie stosowane byly zadne dodatki wiec tak chyba powinno sie bylo zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My też stosujemy bm+. To są bardzo dobre witaminy po ich stosowaniu nie ma problemów zdrowotnych oraz wzrosła produkcja mleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej cenie jest u Was Dolfos BM?? U mnie 20 kg w cenie 60 zł. lub 2 kg w cenie 7,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jakiej cenie jest u Was Dolfos BM?? U mnie 20 kg w cenie 60 zł. lub 2 kg w cenie 7,5

Normalna cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''semos'' nie piszesz skąd pochodzisz ? u mnie , Wysokie Mazowieckie (podlasie), też za 2-kę 7,5 zł , ale pytałem o 20 to nie ma ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam ,że Dolfosy średnie witaminki , polecam De Heusa Bestermine Somi lub Bestermine Lacto HP.Szczególnie w tych pierwszych poziomy witamin: A, D3, Niacyny, są wysokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest skład Dolfosa BM ale za tą cene to wydaje mi sie ze słaby.Niestety u nas to tylko Ekoplon,Nutrena i Sano.Ja kupuje Camisan ,do 7000l wydajnosci to ma skład super.25kg po podwyzce kosztuje 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kamil ,miałes racje ze to BMP jest niezłe. Jest lepsze od Camisanu.

Dzwoniłem do paszowca i mówił ze na zamówienie przywiezie, tylko nie ma tego BMP+.Mówił ze kosztuje w granicach 60zł , a ja za Camisan płace 100zł

U nas ta firma nie ma dystrybucji , albo o tym nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Kamil ,miałes racje ze to BMP jest niezłe. Jest lepsze od Camisanu.

Dzwoniłem do paszowca i mówił ze na zamówienie przywiezie, tylko nie ma tego BMP+.Mówił ze kosztuje w granicach 60zł , a ja za Camisan płace 100zł

U nas ta firma nie ma dystrybucji , albo o tym nie wiem.

Spróbuj teraz trzeba szukać gdzie taniej po co przepłacać teraz w mleku nie jest tak wesoło jak rok temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jaki jest skład Dolfosa BM ale za tą cene to wydaje mi sie ze słaby.Niestety u nas to tylko Ekoplon,Nutrena i Sano.Ja kupuje Camisan ,do 7000l wydajnosci to ma skład super.25kg po podwyzce kosztuje 100zł.

Dla krówek o wydajności około 6000 to dolfos jest jak najbardziej OK, nie ma problemów z zacielaniem, łożysko nie zostaje mi po ocieleniu, więc nie ma sensu płacić dużo więcej za np. złodziejskie Sano. Za markę nie ma sensu płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy popatrzec na ich reklamy,są wszedzie, a przedstawiciele handlowi, menedzerowie to jezdzą takimi brykami ze zadnego porządnego człowieka na taki nie stać.Ich produkty w wiekszosci opierają sie na reklamie.Szastają prezentami za które my płacimy, anie potrafią ułozyc dawki pokarmowej gdyz robią to na oko, nawet do tabeli nie zajrzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kupiłem narazie worek za 65zł. Miał sie odezwac ktos z Dolfosu, ale do tej pory nikt sie nie odezwał.Jestem z nich zadowolony, ibede je teraz kupował bo napewno sa duzo lepsze niz camisan, a przedewszystkim tansze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak kupiłem narazie worek za 65zł. Miał sie odezwac ktos z Dolfosu, ale do tej pory nikt sie nie odezwał.Jestem z nich zadowolony, ibede je teraz kupował bo napewno sa duzo lepsze niz camisan, a przedewszystkim tansze.
Ja dziś kupiłem dolfos dla bydła opasowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na skład Dolfos a Camisan to Camisan jest bogatszy stosowałem kiedyś dolfos jakoś nie spacjanie mi sie spodobał jesli juz porównywac to camisan i ekoplon bm 3 lata temu stosowałem go przez 2 lata był i było ok od 3 lat stosuje Camisan miesięcznie na sztuke daje (1 kg Camisan + 1 kg węglan sodu + 4 kg protamino km vitam ) jeśli chiodzi o inseminacje to jak kryje nasieniem droższym pow. 100zł to liczba poprcji nasienia na skuteczność inseminacji jak narazie wychodzi 1.00 wiec jest b.dobrze a kryje nim 40% stada. Pełnoporcówki stosuje 1/3 (De heus Z10 19% B+ ener już ta sama 8 lat) a rezszta sruta 50% + (otręby pszenne 20%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jle kosztuje?
kupiłem najmniejsze opakowanie 2kg kosztuje10zł Dawkowanie od50-100g na sztukę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj tez po 65zł, i kupiłem drozdze piwne oraz srute słonecznikową 34% białka po 100zł za metr tylko nic o niej nie wiem, bede wdzieczny za rade.Jak zaczałem stosowac drozdze i dolfosa to krowy powiekszyły mi mleko o 1-2 litry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuja te drozdze piwne?? co one daja w dawce?? jak i ile sie stosuje??

dajesz jeszcze jakis bufor czy to co w dolfosie wystarcza??

 

ostatnio moje krowy daja okolo 4litry mleka dziennie mniej jak wczesniej i zjadaja z trudem polowe dawki kiszonki z kukurydzy i zastanawiam sie czy nie maja kwasicy

ale z drugiej strony nie dostaja duzo tresciwej bo ledwie 2 kg ospy dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...