Skocz do zawartości
Alpaka

Upały i brojlery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Jak co roku moja rodzicielka ma problemy z kurami w czasie upałów. Tym razem wzięła tylko 14.000 sztuk, by zmniejszyć zagęszczenie ale i tak nie jest w stanie utrzymać temperatury na przyzwoitym poziomie, gdy na zewnątrz jest ponad 30 stopni. Kury są w tej chwili w 4 tygodniu, kolejna fala upałów w drodze. Jakieś 8 lat temu był na rynku dostępny izraelski preparat, który doskonale niwelował stres cieplny u brojlerów. Czy ktoś może pamięta jego nazwę, albo zna jakiś zamiennik? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich forumowiczów.

Jak co roku moja rodzicielka ma problemy z kurami w czasie upałów. Tym razem wzięła tylko 14.000 sztuk, by zmniejszyć zagęszczenie ale i tak nie jest w stanie utrzymać temperatury na przyzwoitym poziomie, gdy na zewnątrz jest ponad 30 stopni. Kury są w tej chwili w 4 tygodniu, kolejna fala upałów w drodze. Jakieś 8 lat temu był na rynku dostępny izraelski preparat, który doskonale niwelował stres cieplny u brojlerów. Czy ktoś może pamięta jego nazwę, albo zna jakiś zamiennik? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

A może tak niech szanowna mamusia zainwestuje w dobrą wentylację + system schładzjący i bedzie miała po problemie! Każda firma sprzedająca sprzęt drobiarski ma w swojej ofercie systemy oparte na bardzo drobnej kropli / czyt. mgła/ - polecam systemy pracujące na 70 atm i rurkach z nierdzewki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że gdyby miała na to pieniądze, z chęcią by zainwestowała w wentylację, podobnie jak w porządny paszociąg czy poidła. Biorąc pod uwagę ceny brojlerów kurzych od kilku lat chyba nie muszę opisywać jej sytuacji finansowej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie Betainę, wystepuje pod różnymi nazwami handlowymi ja znam Betafin. Wpływa na ciśnienie osmotyczne w komórkach (tak po krótce). Pewnie zdania są podzielone ale w g mnie działa. Dawka to 1 kg na tonę paszy, a koszt ok 12 zł do tony paszy. Zależy za ile się kupi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, zaraz jej przekażę. Jeszcze poszukam czegoś na sieci dodawanego do wody, bo łatwiej podawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!! dobra na upały jest Wigozine można podać wit C 20dkg+polopiryna20 dkg +soda oczyszczona spożywcza opakowanie wszystko razem na 1000 l wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brojlerze kurzy czy możesz mi podać orientacyjny koszt tego systemu zraszającego mam tradycyjny kurnik 90 na 12 . Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brojlerze kurzy czy możesz mi podać orientacyjny koszt tego systemu zraszającego mam tradycyjny kurnik 90 na 12 . Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Montowałem to ładnych kilka lat wstecz więc nie wiem jakie są aktualne ceny . W informatorze drobiarskim znajdziesz wiele adresów firm handlujących również tymi systemami - podzwoń to przygotują Ci ofetę . Masz jeszcze przecież komputer i dostęp do netu więc jaki problem poszukać? Ja mam sprzet Big Dutchmana i z czystym sumieniem mogę go polecić . Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROMOCJA!!! Pompy wysokociśnieniowego schładzania 70bar oraz sterowanie z ustawianiem czasu działania, przerwy, wilgotności i żądanej temperatury - najtaniej na rynku. tel. 0608 370 766

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Póki co, nie zakładam nowego wątku, aby nie zaśmiecać forum-podepnę się więc pod istniejący. Do rzeczy:

Piszę (zabieram się do pisania) pracy magisterskiej na temat instalacji do stabilizacji temperatury i wilgotności powietrza w budynku inwentarskim. Temat jest dość szeroki (i wąski zarazem), ale chciałbym się skoncentrować na schładzaniu przez zamgławianie na przykładzie fermy drobiu. Czy ktokolwiek ma jakiekolwiek materiały / foldery / schematy / czasopisma / książki / artykuły / linki / informacje techniczne (o samym zamgławianiu jak i teorii wentylacji!, od której to należało by wyjść rozwiązując problem ) - etc. (wszystko się przyda) traktujące o tym temacie? Może Ktoś podpowie gdzie tego szukać lub zna firmę zajmującą się tego typu instalacjami, których przedstawiciele byli by na tyle przyjaźni i służyli pomocą. Projekt (Wydział Mechaniki i Budowy Maszyn) ma szansę zostać wcielony fizycznie w życie jako że mamy rodzinnie na stanie co ~2 miesiące >30tys. kurczaków:) Proszę wszystkich posiadających na ten temat wiedzę, doświadczenie, materiały o pomoc - w przypadku wysyłki czegokolwiek oczywiście ponoszę wszelkie koszty!

Z drobiarskim pozdrowieniem!:)

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...