Skocz do zawartości
Błażej

Ceny żywca wołowego

Rekomendowane odpowiedzi

zapraszam do wpisywania cen i namiarów na skupujących żywiec wołowy.mam nadzieje ze uda nam sie stworzyc mała baze podmiotów skupujących tzn namiarów na nich,mnie najbardziej interesuja skupujący duże powyzej 600kg czystorasowe mięsne i ceny,podobno przez związek mozna sprzedac po 5,40-5,90 w zalezności od umiesnienia jeden koles w nowym saczu kupuje po 5,50 to juz przyzwoita cena.a jak u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym tygodniu sprzedałem 3 byki HF do zakładów miesnych w łukowie. Na ciepło wyszło mi srednio 8.90 przy miesności 53%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w łukowie za mięsność mozesz podac cały cennik?czy jest jakas premia za czystorasowe miesne?klasa E i U w jakiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w zywcu ile wyszło za kilo orientujesz sie?

 

normapnie to płaca ok 4.50 zł ale jak robisz kontraktacje to dostajesz premie w wysokości 3% od ogólnej masy wszystkich sztuka sprzedać trzeba do firmy mini. 10 duzych sztuk a jesli chodzi o miesne to wiem tylko tyle ze jest cena o 20 gr wyższa i premia 5 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiat kępno tragedia 4.4zł to maksimum za duże byki.

To umie tyle byś dostał jak by był mięsny za HF 4,2. Może się coś ruszy jak pójdzie wołowina na wschód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 4 sztuki do sprzedaży zgłoszone od wielkanocy (mój stały odbiorca stracił rynki na zachodzia a na kraj kupuje (krowy z jajami) takie badziewie hf po 4-4.20zł/kg, u mnie stoją 3 powyżej 720kg i jeden powyżej 820 i nioe kupuje. Ogólnie się posypało, Tata prowadzi negocjacje z jednym to po 4.50 gwarantuje ale chce jeszcz świnki w pakiecie kupić a te muszą dorosnąć jeszcze z 2 tygodnie (bydła ma opór a świnek brakuje). Ceny oczywiście +VAT.

 

Wielkopolska powiat Ostrzeszowski (sąsiad Korsarza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie dzwonil koles mi daje 5,60 za czystorasowe charolaise powyzej 500kg,wczesniej mi jeden dawał 5,50 nie narzekam ale wolalbym 6zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kg WBC dostałem 8,20 zł/kg (Morlilny) za krówkę 6,75 zł/kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam. Ale możesz go otrzymać pod płatnym numerem "infolinii" 089/ 64 77 100. Ceny są w zależności od klasy żywca wg EUROP lub innego ojro oraz wieku. Lepiej są płatne do dwóch lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bydłem się robi podobnie jak ze świniami tylko że wolniej bo bydło wolniej rośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sokołów - sprzedaż do Tarnowa

za wybrakowane krowy mieszańce 50 % charolaise zapłacono 7,79 zł/kg wbc

Średnie wybicie 56,7% i klasa R

Na zywą wagę daje to ponad 4,30 zł/kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest różnica w cenie WBC a żywca w przypadku byków bo my to raczej sprzedajemy pośrednikom z uwagi na odlecłośc do ubojni i ewentualnie gdzie można sprzedac na wbc wodległości do 100 km od zielonej góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzwoń po dużych zakładach w okolicy, może któryś zdecyduje się oDebra1ć bezpośrednio i ew. zorganizuj większą partię - chętniej przyjadą po pełen samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kształtują sie u Was ceny młodego bydła opasowego?Przyjechał do mnie ostatnio mój odbiorca i powiedział że strasznie spadły ceny - max 4.5+vat,a o mieszańcach h-f nawet nie chcą słuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawałem żywiec (380 kg WBC) na początku czerwca i dostałem 9,40/kg, a teraz sąsiad dostał rozliczenie za identyczną wagę i cena 8,80/kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zanosi się że będzie jeszcze spadać !

podobnie jest z cielętami - 5 - 7 zł./kg.

Podaż jest ogromna , a popyt mały .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie radze się temu rankingowi przyglądnąć . Wnioski są proste pasożytują na nas pośrednicy ,eksporterzy i zakłady przetwórcze. Rada jest jedna nie godzić się na odstawianie wołowiny poniżej kosztów produkcji. Dajmy na to przykład - absurdem jest aby na młodej cielęcinie ponosić stratę rzędu kilkuset złotych (tyle bowiem wynosi różnica pomiędzy wartością mleka służącą jako pasza a wartością sprzedaży cielaka przy obecnych realiach skupowych (nawet bez wliczenia innych kosztów, amortyzacji , pracy własnej itd) . Jedyna rada w sile rolników i grupowym działaniu. Przy wołowinie dorosłej opasach sytuacja ma się podobnie.

 

Średnie ceny wołowiny w Unii Europejskiej (klasa U+R+O) w euro za 100 kg.

 

Ceny w euro/100 kg notowane w drugim tygodniu sierpnia.

 

BELGIA 300,91

CZECHY 298,61

DANIA 324,04

NIEMCY 316,41

GRECJA 406,98

FRANCJA 321,49

WŁOCHY 363,52

ŁOTWA 222,70

LITWA 232,08

WĘGRY 277,58

HOLANDIA 310,46

AUSTRIA 312,79

POLSKA 275,26

RUMUNIA 252,49

SŁOWACJA 283,12

FINLANDIA 345,57

SZWECJA 296,36

 

Źródło: Komisja Europejska

 

śmiem twierdzić że ta średnia cena skupu wołowiny w Polsce i tak jest tu zawyżona! ale nawet dla tej ceny nie wygląda to dobrze na tle państw tzw "starej unii"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sprzedawał ktoś bydło firmie "Orion" z Starego Sącza?Jakie wrażenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...