Skocz do zawartości
onik

tajemnica bankowa haha

Rekomendowane odpowiedzi

ciekaw jestem jak w polsce wyglada tajemnica bankowa w praktyce bo np w Jarocinie to jest parodia,czym mniejszy bank tym wieksze dziadostwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś od ludzi na wiosce dowiedziałem się ile mam pieniędzy na koncie. W małych wiejskich bankach tajemnica bankowa to fikcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tajemnica bankowa to fikcja, ale kto wam każe trzymac pieniądze w wiejskim banku? Tzn raczej mieć konto? ROR-ów (rachunków oszczędnściowo rozliczeniowych) możecie mieć więcej. Jest jednak problem, bo potrzebujecie kasy, a pieniądze są w banku w miescie, oddalonym np o 30km.

Rozwiązaniem moze być jeden rachunek i wpływy np za mleko w wiejskim banku, a pozostałe (np dopłaty) w banku w miescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz rację ale dwa rachunki to też podwójne koszty ich utrzymania

Eee, no nie jest tak źle. Za prowadzenie rachunku placę 4zł/m-c, co w skali roku daje 50zł. To nie jest dużo za trochę spokoju, naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można założyć sobie konto elektroniczne jakis bankomat w pobliżu i bank może być na drugim końcu Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z pracowników banku podaje informacje o koncie osoby trzeciej to powinien mieć poważne kłopoty. Idziesz do prezesa mówisz, że konkretna osoba podała informacje o twoim koncie i już ma ciepło. Ja pracowałem w dużych bankach, ale taka sytuacja była nie do pomyślenia. Jak zawsze wszystko zależy od klasy pracowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie założę już nigdy konta w banku spółdzielczym.

Dziś jest już sporo banków typowo internetowych albo z dostępem do konta przez internet i bez miesięcznych opłat za prowadzenie rachunku.

Nie trudno też znaleźć instrukcję jak założyć konto w banku przez Internet z umowami przywożonymi przez kuriera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, ze mniejszych placowkach to raczej nie jest to przestrzegane...tak samo jak w firmach - a powinno. Ja jak bralem 'kredyt kraków' to mnie dokladnie sprawdzali i mam nadzieje, ze moje dane nie wyciekly nigdzie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie bankow i tajemnic mozna wiele opowiedziec, tak samo jak w temacie opinie okredytach. Na wszystkie banki i kredyty trzeba po prostu uwazac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są odpowiednie organy, których takowa tajemnica nie obowiązuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, w bankach spółdzielczych w małych miejscowościach czasami ta tajemnica bankowa przestaje być tajemnicą... Dlatego rozwiązaniem jest to, co podpowiada @korsarz - rachunek w banku przez internet. A wtedy nikt nie będzie w okolicy wiedział o naszych długach, kredytach czy oszczędnościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście, w bankach spółdzielczych w małych miejscowościach czasami ta tajemnica bankowa przestaje być tajemnicą... Dlatego rozwiązaniem jest to, co podpowiada @korsarz - rachunek w banku przez internet. A wtedy nikt nie będzie w okolicy wiedział o naszych długach, kredytach czy oszczędnościach.

 

W mojej ocenie, przynajmniej statystycznie, rachunek internetowy nie jest bezpieczniejszy. I owszem, może w małych miejscowościach z zachowaniem tajemnicy nie jest idealnie, ale nie jest też tragicznie. Sporadycznie wpadki się zdarzają. Ale skala problemu jest bardzo mała, a w większości przypadków oparta raczej na domysłach niż na faktach. W internecie też nie mamy 100% pewności, że dane nigdzie nie wyciekną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...