Skocz do zawartości
frytka

żywienie gęsi reprodukcyjnych

Rekomendowane odpowiedzi

cześc koledzy może podzielicie się wiadomościami na temat sposobu odżywiania gęsi reprodukcyjnych ponieważ w naszym rejonie są problemy, gęsi się zapasają i spadają wyniki zapłodnienia.Jeżeli ktoś ma na to jakąś radę proszę o podpowiedż co do żywienia.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy nikt nie ma problemów z zapasaniem nioski może więc coś doradzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy reprodukcyjni czemu nie odpowiadacie ? ja nie wiem bo jestem z tuczu mam pytanie frytka czemu mam duzo jakis takich gesi co nie wiem jak je mozna tuczyc sa male niskie trafiaja sie laciate to nie sa rasowe koludzkie pewnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki że nareszcie ktoś się odezwał.Możliwe że twoje gęsi są z kołudzkich moje stado też pochodzi z tego zródła ale nasze są naprawdę wielkie Twoje mogą byc po młodej zarodówce gęsi z Kołudy faktycznie trafiają się łaciate one mogą nadawac się bardziej na reprodukcyjne niż na tucz.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześc koledzy może podzielicie się wiadomościami na temat sposobu odżywiania gęsi reprodukcyjnych ponieważ w naszym rejonie są problemy, gęsi się zapasają i spadają wyniki zapłodnienia.Jeżeli ktoś ma na to jakąś radę proszę o podpowiedż co do żywienia.Pozdrawiam.

 

Nie rozumiem dlaczego się zapasają. Pasza gotowa czy sami robicie?? No bo nie czarujmy się w tym przypadku dieta ma istotne znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, pasze kupujemy pełnoporcjowe gotowe granulaty mimo to w polowie sezonu gęsi przybierają na wadze co znacznie wpływa na wyniki dodajemy niewielkie ilości owsa może to ma jakiś wpływ, jeżeli może ktoś coś doradzic jakie witaminy podajecie w okresie nieśności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, pasze kupujemy pełnoporcjowe gotowe granulaty mimo to w polowie sezonu gęsi przybierają na wadze co znacznie wpływa na wyniki dodajemy niewielkie ilości owsa może to ma jakiś wpływ, jeżeli może ktoś coś doradzic jakie witaminy podajecie w okresie nieśności

 

Zmień na sypką. Granulat pobierają szybciej i więcej więc o zapasanie łatwiej. Poza tym owies zawiera dużo tłuszczu więc poniekąd też jest tuczący. Gęś to głównie pasze objętościowe więc trudno jej nie zatuczyć na tylko gotowej paszy. Szczególnie reprodukcję gdzie jej zapotrzebowanie jest raczej małe na składniki pokarmowe. To nie to samo co gęsi rzeźne. I to jak wiesz nie jest żadna nowość. Po krótce: do zywienia reprodukcji stosuj pasze objętościowe takie jak zielonki, siano, a pasze pełnoporcjowe są jedynie uzupełnieniem dawki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i dziękuję za odpowiedz latem żywimy gęsi głównie zielonkami kukurydzą ,zboże w niewielkiej illości .Problem wynika zimą gdy gęsi dostają tylko pasze pełnoporcjowe i nie ma zielonek co wtedy oprócz siana można podac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam i dziękuję za odpowiedz latem żywimy gęsi głównie zielonkami kukurydzą ,zboże w niewielkiej illości .Problem wynika zimą gdy gęsi dostają tylko pasze pełnoporcjowe i nie ma zielonek co wtedy oprócz siana można podac.

 

Hmmm, siano jest najlepsze wszak to zakonserowana trawa. Słomy w dużych ilościach nie strawią, możesz w niewielkim stopniu próbować je "zapchać". Zamów pasze z dużą ilością włókna, pewnie dopłacisz, ale przecież nie masz wyjścia. Chociaż siano kupisz duzo taniej. Zacznij sie już starać i zamów na całą zimę na odbiory u jakiegoś rolnika. Wiele łąk nie kosi się, bo nie ma co ze sianem zrobić. Niejednen rolnik jednak ucieszy sie na dodatkowy zarobek. Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za podpowiedż, siano podajemy cała zimę w niewielkiej ilości jesienią w formie sieczki mieszamy z paszą i zbożem aby je zasycic podajemy także marchew i czsem kapustę Czy mozesz podpowiedziec jakie witaminy można podac aby wyniki były lepsze. Jeżeli masz doświadczenie w reprodukcji jako młody hodowca będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc jeżeli można to proszę o telefon na moją skrzynkę.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc koledzy moze ktos podpowie jeszcze cos o zywieniu widze ze zagladacie na strone wiec sie podzielcie informacjam pozdrawiami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc koledzy moze ktos podpowie jeszcze cos o zywieniu widze ze zagladacie na strone wiec sie podzielcie informacjam pozdrawiami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zainteresowanych ponieważ zbliża się sezon może podpowiecie czym żywicie teraz gęsi i czy ktoś z was skubał może pięc razy i nie było problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc koledzy moze odswiezymy temat czy podajecie samą paszę gotową czy dodajecie też zboża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frytka wiem ze walczysz ale reprodukcja pada hodowcy wycofuja sie a niedlugo padnie tucz .... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frytka:w czasie nieśności podeje się tylko śrute pełnoporcjową.

Odpisz jaka u Ciebie cena za jajo?

Mi oferują 4zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim, gans nie przesadzaj może tak z ta nieopłacalnoscią może cos zostanie ty jesteś okropnym pesymistą , co teraz się opłaca może świnie lub brojlery Co do ceny nam narazie nic nie proponuja ale te 4 zł to myślę że powinno byc.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frytka swietnie bracie jak ci sie oplaci nie mam nic ,sorry basta . wlasciwie to przesadzam masz racje. brojlery i swinie tez oplacalne nawet aktualnie ,wiekszosc hodowcow tak mowi i to sa farmerzy z prawdziwego zdarzenia widac to po oczach ,goraczka od nich jedzie i przejadaja chlapaczka co to moze byc za choroba kur...a milosc do roboty guz na mozgu zachlannosc zdrowia zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich hodowców gęsi jeśli chodzi o karmienie pełno porcjowa mieszanka wystarczy ale podawana sama i w nadmiarze tuczy co dwa razy bije po kieszeni ja podaje wymieszaną z sianem około 0,30kg do 0,35 treściwej na szt.w okresie nieśności do tego dodaje witaminy oraz składniki mineralne nieśność i zapłodnienie jest ok javascript:emoticon(':)')

Smile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej Konopko czy ty to siano robisz na sieczkę czy podajesz w całości i jakie witaminy podajesz nam na szkoleniach mówia że nie ma potrzeby podawac nic oprócz minerałów my dawaliśmy formomix czy coś takiego ,z zatuczaniem faktycznie mamy problemy co do siana to dajemy ale w całości wynosimy żeby miały w czym dłubac .Jakie miałeś zapłodnienie, i od kiedy podajesz te witaminy i jakie z góry dziekuję za odpowiedz.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć frytka,siano kroję w sieczkę , co do mineralnych Awimix mieszam z żwirem a kredę pastewną z mieszanką ,kreda zawiera wapń który jest budulcem kości oraz skorupy jaj, niedobory wapnia do budowy skorupy gęś uzupełnia pobierając z własnych kości co pod koniec sezonu wpływa na mniejszą ruchliwość stada,skutki znamy .Jeśli chodzi o witaminy Polfamix A\Z zapobiega stresom oraz poprawia żywotność zarodków itd. Polfamix AD3E podobnie kolejny to Polfamix E ten ma wpływ na zapłodnienie lepiej z nim nie przesadzać jest jeszcze Polfamix B compositum .Instrukcja podawania jest na opakowaniach trzymaj się górnej granicy dawki zmieniając witaminy podając każdy raz na dwa tygodnie.Trochę to kosztuje ale warto ponieważ dłużej można utrzymać zapłodnienie i kondycję stada a pisklę ma doby start jest bardziej żywotne .Zapłodnienie jest każdego roku inne więc nie wiem jak ci sprecyzować najwyższe to 96% a najniższe 65 pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam my tez podajemy witaminy te co Ty oprócz tego podajemy jeszcze polfamix ovo Koluda Wielka go zaleca ale z tą sieczką to niewiem czy by jadły bo jak mają paszę to zostawiaja sieczkę ile dajesz paszy my w tej chwili około 0,38kg na sztukę i czy stosujesz program swietlny.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam reprodukcyjni jak niesnosc, od kiedy macie oddawac jaja, czy podajecie paszy do woli czy jedzą cały sezon łapczywie.Czy macie jakies propozycje odnosnie ceny.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich zainteresowanych jaka u was kondycja ptaków,zastosowałam żywienie tylko paszą i wyniki rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...