Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:40 Czw 23 Wrz 2021

Ciągniki Zetor
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 177, 178, 179, 180  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek Sz

PostWysłany: 13:32 Wto 25 Paź 2005    Temat postu: jak założyć turbinę w 7211? Odpowiedz z cytatem

tadek napisał:
Chciałbym zmodernizować i wzmocnić mojego 7211 poprzez zalozenie turbo. Poczytalem sobie w temacie o turbinach w 360 o tym jak sie turbiny w 360 zaklada wiec czemu nie turbo w 7211?

cos ktos na ten temat sie orientuje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marek Sz

PostWysłany: 13:31 Wto 25 Paź 2005    Temat postu: zetor 11441 Odpowiedz z cytatem

daruś napisał:
kupiłem zeora 11441 i proszę niech ktoś napisze czy i jak sprawuje sie ta maszyna z pługiem 4 obrotowym i gruberem 3 metry??????????????????????

TUUURBINA napisał:
spokojnie pójdzie z ibisem obrotowym na 4 skiby i agregatem uprawowym czynnym na 2,5 metra.
Sąsiad ma taki sprzęcik

bialy2005 napisał:
Mój kolega ma także nowego 11441 i lata z obrotowymi uni 4 skiby z płynną regulacja szerokosci od 36-48cm na korpus
ma także agragat uprawowo siewny 3 m z siewnikiem Polonez 3m i też ładnie sobie radzi

Andrzej napisał:
Jestem takze w trakcie kupna.Z tego co sie dowiedziałem i widziałem u osób majacych takie zetory to spokojnie sobie radzi z obrotówką 4,a takze z agregatem biernym 3m.z Unii zawieszanym. Sam mam zamiar do niego dokupić pług obrotowy 4 Voogel&Not.Jest-wersja na kołki-o prawie 300 kg. lzejszy od ibisa ala za to drozszy.
Pozdrawiam Andrzej

daruś napisał:
dzięki za info!!!

darek napisał:
a czy ktoś jeźdźi takim ciągnikiem lub pochodnym na opale albo oleju rzepakowym????
Powrót do góry
Marek Sz

PostWysłany: 13:12 Wto 25 Paź 2005    Temat postu: Czy warto sprowadzić zetora z zagranicy? Odpowiedz z cytatem

Kaźko napisał:
Jeśli tak to z jakiego kraju ma to największy sens?
Powrót do góry
mistrz
Gość

PostWysłany: 14:59 Nie 23 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamienię c360 i t25 na zetora najchetniej 72xx lub cioś podobnego(ursus ,mf,mtz..),są chetni??
Powrót do góry
mirek12
Gość

PostWysłany: 23:53 Sro 19 Paź 2005    Temat postu: Re: zetor 7211 ma 72 KM, Odpowiedz z cytatem

właściciel Zetora 7211 napisał:
Pierwszy raz słyszę, ze Zetor 7211 ma moc inną niż 72 KM. czuję się tym wielce zaskoczony. Wszyscy których znam, serwisy i ja sam do tej pory podtrzymywaliśmy wersję o 72 KM mocy.
MOC i SPALANIE.
Mam ziemię klasy III i IV.
Orzę pługiem 3 skibowym, głeboko (30-35 cm).
Zawsze orzę na trzecim biegu.
Traktor zupełnie nie ma problemu z brakiem mocy.
Spalanie. Zupełnie nie mam pojęcia. Nigdy nie sprawdzałem. Pozostanę przy zaprezentowanych tu opiniach.
PALIWO.
Jeżdżę tylko na ON z CPN. Mam jeszcze ON w beczkach z lat 70 i 80. Zostało po latach kryzysu. Kupowane było wtedy po starej złotówce, jeśli jeszcze ją ktoś pamięta, mam nawet kilka beczek które były spuszczone z baków Ziłów po 50 starych groszy za litr.
Żeby sie tego wyzbyć zacząłem ostatnio przy obowiązujących cenach ON spalać te stare zapasy.

ZABANOWAC palanta Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
właściciel Zetora 7211
Gość

PostWysłany: 23:33 Sro 19 Paź 2005    Temat postu: zetor 7211 ma 72 KM, Odpowiedz z cytatem

Pierwszy raz słyszę, ze Zetor 7211 ma moc inna niż 72 KM. czuję się tym wielce zxaskoczony. Wszyscy których znam, serwisy i ja sam do tej pory podtrzymywaliśmy wersję o 72 KM mocy.
MOC i SPALANIE.
Mam ziemię klasy III i IV.
Orzę pługiem 3 skibowym, głeboko (30-35 cm).
Zawsze orzę na tzrecim biegu.
Traktor zupełnie nie ma problemu z brakiem mocy.
Spalanie. Zupełnie nie mam pojęcia. Nigdy nie sprawdzałem. Pozostanę przy zaprezentowanych tu opiniach.
PALIWO.
Jeżdżę tylko na ON z CPN. Mam jaszce ON w beczkach z lat 70 i 80. Zostało po latach kryzysu. Kupowane było wtedy starej złotówce, jeśli jeszce ją ktoś pamięta, na nawet kilka beczek trafiło isę spuszczonych z baków Ziłów po 50 starych groszy za litr.
Żeby sie tego wyzbyć zacząłem ostatnio przy obowiązujących cenach ON spalać te stare zapasy.
Powrót do góry
Pol

PostWysłany: 19:23 Sro 19 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
nio własnie do czego służy rewers Question Question Question

Do zmiany kierunku jazdy masz wtedy tyle samo biegów do tyłu co do przodu.
Powrót do góry
bialy2005

PostWysłany: 10:04 Sro 19 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w 10l na hektar powinien sie wyrobic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość

PostWysłany: 22:52 Wto 18 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nio własnie do czego służy rewers Question Question Question
Powrót do góry
ol
Gość

PostWysłany: 17:30 Czw 13 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam cały czas jeżdze na zwykłej ropie z cpnu za 2zł od żyda:PRazz ale dobrego cpnu Orlena i Shela tylko. Zdażało sie też że miałem po 1.6 złRazz;P taka dla rybaków bez akcyzy tyle kosztuje:PRazz i czysta jak łza bo przecież w morzu żaden rybak w czasie sztormu nie bedzie filtrów odpychałRazzRazz A jak T4 ładnie na tym śmiga:P z reszta osobówka teżRazz a co do ruskiego paliwa to nie moge sie zgodzic z gosciem wcześniej. Najczystsze i najbardziej wartosciowe paliwo jakie widziałem (ale ze znanego źródła) golf kuzyna zapiepsza na tej zwykłej ruzkiej benzynie lepiej niz na jakim kolwiek V-powerze:PRazz to pokazuje jakiej jakości są paliwa w polsce:P
Powrót do góry
Marek Sz

PostWysłany: 18:54 Sro 12 Paź 2005    Temat postu: Re: Czy można założyć rewers do Zetora 5340 Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:

Co to jest dokładnie ten rewers? Embarassed

Minuta szukania w internecie i proszę(ponieważ do końca sam nie byłem pewien, czy dobrze napiszę):
Rewers - mechanizm pozwalający uzyskać jednakową liczbę przełożeń do przodu i do tyłu; zmiana kierunku jazdy
Powrót do góry
bialy2005

PostWysłany: 18:29 Sro 12 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na 99% mozna, tylko koszt jest spory około 2500zł, tyle kosztuje podczas zakupu nowego ciagnika. Wiem ze mozna to zrobic w kazdym ciagniku bo jak kupowałem swojego 7341 to też wczesniej myslałem o 7340 i był bez rewersa, ale powiedzieli mi w agromie ze założa mi rewers na miejscu jeżeli bede chciał.

Więć raczej jest to mozliw ale drogie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość

PostWysłany: 18:01 Sro 12 Paź 2005    Temat postu: Re: Czy można założyć rewers do Zetora 5340 Odpowiedz z cytatem

tomi napisał:
Czy można założyć rewers do Zetora 5340 Jeśli ktoś to robił to niech napisze

Co to jest dokłdnie ten rewers? Embarassed
Powrót do góry
tomi
Gość

PostWysłany: 09:47 Sro 12 Paź 2005    Temat postu: Czy można założyć rewers do Zetora 5340 Odpowiedz z cytatem

Czy można założyć rewers do Zetora 5340 Jeśli ktoś to robił to niech napisze
Powrót do góry
Grzesiek

PostWysłany: 18:23 Sob 8 Paź 2005    Temat postu: zetor 10540 Odpowiedz z cytatem

do tomus
jeżeli masz zbyt wysoką temperaturę cieczy chłodzącej spróbuj oczyścić chłodnice główną i środkową (od interkolera), i sprawdż czy między tymi chłodnicami nie ma zanieczyszczeń
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
tomus
Gość

PostWysłany: 00:21 Sob 8 Paź 2005    Temat postu: opinia na temat zetora 10540 Odpowiedz z cytatem

Grzesiek napisał:
Szukam opini o ciągnikach zetor 9540 10540.

witam Smile obecnie posiadam zetora 10540.... coż tu mówic według mnie miekki sprzet ... w pługu 4 skibowym obracalnym dobrze sobie radzi,bardzo mocna hydraulika,troche mała zwrotnosc.. przy szybkiej szybkosci na drodze asfaltowej taktorem podrzuca ze ciezko ukierowac,ogolnie mowiac wysoki hałas w kabinie..bardzo wygodny jest przycisk elektroryczny do podnoszenia narzedzi na tuz, szybko mozna go zagrzac jesli pracuje pod duzym obciazeniem w ciepły dzien, jego atutem jest szkrzynia synchro wraz z półbiegami.. to tyle...pozdrawiam
Powrót do góry
CYPISEK

PostWysłany: 14:10 Pią 7 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pablo napisał:
Mam pytanie,gdyz mowa jest tutaj o cenach ciagnikow.Ile moglbym dostac za zetora 7211 z 1986 roku.Stan ciagnika jest dobry.Wszystko jest sprawne.Nie uzywam go od 5 lat do ciezkiej pracy,gdyz mam wiekszy ciagnik.Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz.

daj ogłoszenie że go sprzedasz za 30 tysięcy a potem opuścisz
Powrót do góry
Dniowiec
Gość

PostWysłany: 20:00 Sob 1 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze ze toczy rozmowa czy jezdzic na opale czy nie??Oczywiescie ze tak.Wieksze jest prawdopodobienstwo ze kupi sie podrobiony naped niz opal.Ja swoimi c-330 i c-360 jezdze juz 5 czy 5 lat i jest ok.Znam goscia ktory ma jd 5720 za prawie 170 tys i tez jezdzi juz na czerwonym.Jezdzil na ropie ze stacji ale paliwo bylo tak dobrej jakosci ze padla mu pąpa.Wiec poco bulic i kupowac niewiadomo co.Nie ma sensu.
Powrót do góry
pablo

PostWysłany: 10:49 Sob 1 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie,gdyz mowa jest tutaj o cenach ciagnikow.Ile moglbym dostac za zetora 7211 z 1986 roku.Stan ciagnika jest dobry.Wszystko jest sprawne.Nie uzywam go od 5 lat do ciezkiej pracy,gdyz mam wiekszy ciagnik.Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz.
Powrót do góry
bialy
Gość

PostWysłany: 22:08 Pią 30 Wrz 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam wypowiedz poprzednika. ja tez jade na opale od 4lat i kupuje tylko u jednego dostawcy przywoża mi cycterką prosto z hurtowni. także dolewałem miksolu przez pierwszy rok ale od 3 lat jade na czystym opale. mam 3512( mf 255) miałem 7211, teraz 7341 i bizon, nie wspomne o moim bmw 325TDS( tez na opale pompa rotacyjna sterowana elektonicznie i chodzi) Podstawa to mieć pewnego dostawce nie jakiegoś chrzciciela co robi z 1l opalu 1,5l. Choć pompe w 3512 robiłem kiedys ale predzej uszkodziła sie kiedys od tego ON ze stacji lub ruskiego ON niz opału.

Jeśli chodzi o spalanie 7211 to tez potwierdzam ze na ziemiach klasy IV w pługach 4 skibowych potrafił nawet 15l wypić( ja orze bardzo głeboko tak ze 5 polowa musiałem orac bo 2 nie sciagał a 1 była wolniejsza od 5 polowej. nigdy nie mierzyłem jak głeboko orze ale mysle ze około 35cm, a może i głebiej. Teraz w tych samych pługach 7341 spala mi jakies 10l i jezdze 3, hektar orze srednio 1.15
Powrót do góry
olo
Gość

PostWysłany: 20:47 Pią 30 Wrz 2005    Temat postu: Re: Hahmulec prawego koła Odpowiedz z cytatem

tomek napisał:
Często pedał hamulca prawego koła w 5211 robi się twardy jak ktoś wie jak temu zaradzić niech pisze

u mnie kiedys ardzewiał tłoczek hamulca i ni hamowało to koło wcale. trzeba to po prostu wymienic
Powrót do góry
adam

PostWysłany: 20:13 Wto 27 Wrz 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pierwszym roku dolewałem a od 4lat nie dolewam.Jak wspominalem zasada jest jedna kupować ze znanego żrodla .
Powrót do góry
stach
Gość

PostWysłany: 19:25 Wto 27 Wrz 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam napisał:
Ponad 3000tyś mtg na opale mf bo nie wspomne o innych maszynach i ciągnikach na pąpach tloczkowych.Zasada jest jedna opal od jednego dystrybutora biorę przes 5lat.Jak dotej pory zmieniam filtry profilaktycznie na zime.A nie jak na jakimś preparowanym on 3 razy w sezonie.Jest to jak naibardziej wiarygodny dowod dla mnie jakie paliwo sprzedaią na stacjach w okolicy mojego miejsca zamieszkania i chyba nitylko.

Dolewasz do opału jakiś olej, czy na czystym jeździsz?
Powrót do góry
adam

PostWysłany: 18:21 Wto 27 Wrz 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponad 3000tyś mtg na opale mf bo nie wspomne o innych maszynach i ciągnikach na pąpach tloczkowych.Zasada jest jedna opal od jednego dystrybutora biorę przes 5lat.Jak dotej pory zmieniam filtry profilaktycznie na zime.A nie jak na jakimś preparowanym on 3 razy w sezonie.Jest to jak naibardziej wiarygodny dowod dla mnie jakie paliwo sprzedaią na stacjach w okolicy mojego miejsca zamieszkania i chyba nitylko.
Powrót do góry
zimny

PostWysłany: 14:50 Wto 27 Wrz 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

zimny napisał:
troche dziwne bo w każdym mf raz na jakis czas pada pompka pailiwa tak raz na ok 700-1300 mth(ja w swoim 235 juz chyba 5 mam) no i to sprzegło
ale to wszytko oczywiscie zależy od eksploatacji ;]

Ja tez mam Mf255 5000 mth i nie mialem problemow z pompa. Jakie paliwo lejesz?

only ropa narazie ;] nie kombinowąłe jeszcze nigdy z opałem

u mnie w okolicy wszystkim tak te pomki padają

najwyrazniej ON u nas słabej jakosci jest :/[/list]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 177, 178, 179, 180  Następny
Strona 178 z 180

Skocz do: