Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:45 Pon 22 Lip 2019

osad z oczyszczalni na pole

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł60

PostWysłany: 09:15 Czw 3 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rybka jaki skŁad ma osad który daŁeś na pole?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ODRzyk

PostWysłany: 11:14 Nie 8 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobacz do wytycznych zawartych w Zasadzie Wzajemnej Zgodności. Jest to tam wszystko ładnie opisane, językiem "dla ludzi". Spytaj się też lokalnego ODRzyka.
Powrót do góry
rybka2485

PostWysłany: 10:37 Nie 8 Lut 2009    Temat postu: Re: osad z oczyszczalni na pole Odpowiedz z cytatem

pawels napisał:
mam pytanie czy stosuje ktos z was osad z oczyszczalni jest on za darmo przynajmniej u mnie a zzawiera sporo wapnia troche azotu i potasu no ale ma tez w sobie metale ciezkie i jest duze prawdopodobienstwo skazenia gleby czy myslicie ze zatro uzywac go do nawozeni pol

oczywiscie ze mozna ale z umiarem i przy wyliczeniu przez ODRy dawki takiego czegos, musisz odebrac wyniki prob tego osadu przeslac do ODRu albo Instytutu Gleboznastwa oraz swoje probki gleby z danych pol i oni ci wylicza dawke oraz czy mozesz wogole tego uzywac:) ja takie cus zrobilem i czekam na suche dni zeby przywiesc to cos z oczyszczalni a dawkowaie mam 5t/ha i z wyliczen mi wyszlo ze bede musial tylko MgO troszke posypac i saletry ale malutkich dawkach .....
Powrót do góry
pawels

PostWysłany: 23:31 Sob 7 Lut 2009    Temat postu: osad z oczyszczalni na pole Odpowiedz z cytatem

mam pytanie czy stosuje ktos z was osad z oczyszczalni jest on za darmo przynajmniej u mnie a zzawiera sporo wapnia troche azotu i potasu no ale ma tez w sobie metale ciezkie i jest duze prawdopodobienstwo skazenia gleby czy myslicie ze zatro uzywac go do nawozeni pol
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: