Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:43 Czw 23 Wrz 2021

Ciągniki Ursus
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 149, 150, 151, 152  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek Sz

PostWysłany: 22:03 Pon 7 Lis 2005    Temat postu: Pytanie odnosnie U912 Odpowiedz z cytatem

Max81 napisał:
Witam. Mam pytanie do uzytkownikow U912 otoz czy wspomniany ciagnik bedzie wspolpracowal z agregatem uprawowo siewnym biernym 3m? Posiadam 912 i zastanawiam sie nad kupnem agregatu wydaje mi sie ze z podniesieniem nie powinno byc problemu bo znajomy 914 podnosi a oba modele maja ten sam udzwig ale moze byc problem ze zbyt lekkim przodem. Jesli ktos ma doswiadczenie w tym temacie prosze o informacje. Z gory dziekuje.

Powyższa treść została przekopiowa z tematu Pytanie odnosnie U912. Chyba wiadomo dlaczego, jeśli nie to odpowiedź brzmi: Abyu nie było bałaganu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marek Sz

PostWysłany: 18:11 Wto 25 Paź 2005    Temat postu: Czy 3512 pociągnie pługi 3? Odpowiedz z cytatem

Stasiek_10 napisał:
Czy 3512 pociągnie pługi 3 na ziemi klasy III i IV?
Jeśli nie to co treba zrobić żeby uciągnął Question Question

/edit Dopisek
Anonymous napisał:
kupić 912 Cool
To jest najmniejsza maszyna która dobrze ciągnie trójki, wbrew temu co tu ludzie pisza.
3512 to trójki uciągnie ale na płytkiej tudzież średniej orce

tomb2 napisał:
Bez przesady z tym 912 zetor 7211 co ma ponad 10 koni mniej od 912 i pięknie ciągnie trójkę.
Powrót do góry
Marek Sz

PostWysłany: 13:09 Wto 25 Paź 2005    Temat postu: Jaki pług do 1224 i jakie zuzycie paliwa Odpowiedz z cytatem

Nidoświadczony rolnik napisał:
Pytanie jak w tytule .
Robie sobie kalkulacje kosztów, ale nie mam pojecia ile ursus 1224 spali na zaoranie 1 hektara
Z góry dzieki za informację Razz

Anonymous napisał:
pali od12 do 15 litrów na motogodzine w ciezkiej ziemi z ibisem obrotowym na 4 skiby czyli na hektar wyjdzie okolo 15-20 litrów Confused
Powrót do góry
Marek Sz

PostWysłany: 13:08 Wto 25 Paź 2005    Temat postu: jak mozna stuningować zwykłą krowę? Odpowiedz z cytatem

gacek napisał:
oczywiście chodzi o 1224
Powrót do góry
ralf

PostWysłany: 15:58 Nie 23 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja moge ale nie zamienic tylko sprzedac 7211 Very Happy stan dobry mysle Very Happy
Powrót do góry
mistrz
Gość

PostWysłany: 15:01 Nie 23 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamienię c360 i t25 na zetora najchetniej 72xx lub cioś podobnego(ursus ,mf,mtz..),są chetni??
Powrót do góry
Marek Sz

PostWysłany: 21:00 Pią 21 Paź 2005    Temat postu: Ursus 1234 Odpowiedz z cytatem

Krzysiek napisał:
Hej, jeśli ktoś ma 1234 lub 1224 to proszę o informacje jak ta maszyna chodzi, ile pali i co można mu założyć. Czy 1234(1224) czesto sie psuje?

Tcz napisał:
daj cie sobie spokój z kupnem ursusów ja bym kupił Deuzt-Fahra New Hollanda lub drożej john Deree użwanego za 60 do 80 tyś zł od 100KK do 180KM zachodni sprzęt jest lepszy od krajowego np. kombajny deuzt-fahr class ciągniki i reszta

tomek napisał:
Jesli kupywać zachodni to tylko nowy. Jak kupisz zajerzdżonego fenda to moze cię doprowadzić do bankructwa. z uzywanych lepiej kupić ursusa lub zetora.

Władzio napisał:
Tcz napisał:
daj cie sobie spokój z kupnem ursusów ja bym kupił Deuzt-Fahra New Hollanda lub drożej john Deree użwanego za 60 do 80 tyś zł od 100KK do 180KM zachodni sprzęt jest lepszy od krajowego np. kombajny deuzt-fahr class ciągniki i reszta

Popieram niema to jak zachodnie maszyny!!!!!!!!!!!!

Palacz napisał:
witam
odnośnie 1224 kabina nie ergonomiczna ... tzn duża mało widać nadaje się dla kilku grzybiarzy na wyjazd a nie dla operatora sprzętu :0
mój ciągnie pług phx 6 skib na ziemi o klasach 3-4 bez kolczatki na glinie (jak sucho )pierdzi ... ale idzie jeśli chodzi o hydraulike nie bardzo chyba, wzmacniacz robiłem ale ...trzy razy poprawiał go mechanik bo taki z niego był mechanik ...
jak bym chciał orać z kolczatką jedna skiba mniej
ogólnie mówiąc jak by faktycznie miał te 120 koni może byłoby lepiej ale są do dyspozycji zetory o mocy 140 km (14145 14245) i ten musi brykać na polu z tym pługiem w sześć i z kolczatką albo innym wałem doprawiającym...
jak na moje brakuje tu rewersu bo wtedy możesz założyć obrotowy i raz dwa objeżdzasz zwykły pług a oprócz tego przedniego TUZ z dwóch powodów możesz dociążyć przód albo coś założyć np. wał doprawiający ....
dla kolegów którzy są za zachodnim sprzętem mam informację...że zwolnica do Lamborghini kosztuje 18 000 ZŁOTYCH dla ursusa chyba 500
rada jedna też wole zachodni sprzęt i pewnie kupie taki kiedyś bo powershift i rewers pod obciążeniem są super i zetor ani ursus nie założy tego ... są w polu więc ryzyko takiej naprawy jak wymieniłem wyżej jest ryzykowne ale cóż... sprawdzić warto nie warto trudno powiedzieć ja się troszke obudziłem jak kolega mi powiedział o tej zwolnicy .... i troszke ostudziło moje zapędy do tego sprzęta zachodniego a serwis to ważna sprawa jak ci w szczycie taka zwolnica poleci masz dwa tygodnie z głowy i wtedy warto mieć ursuska albo zetora w garażu pocałować go w .... odpalić i w pole ...
jeśli ktoś dysponuje informacjami na temat właśnie ZETORA 14 145 lub 14 245 proszę o maila zr998@poczta.onet.pl

ctx napisał:
mam ursusa 1014 dzis robilem mu w zwolnicy łożyska nastepny ciagnik ktory kupie to bedzie deuzt-fahr od 100KM do 150KM nigdy ursusa moj kuzyn w niemczech ma deutz fahra i ma go 25 lat i wnim jesze nic nie robil przewód paliwowy aku rozrusznik opony wymieniał tylko siłownik od serwa a tak przez 25 lat uzytkowania to super
Powrót do góry
Marek Sz

PostWysłany: 20:58 Pią 21 Paź 2005    Temat postu: Ursus 1134 Odpowiedz z cytatem

Slawomir napisał:
Hej czy ktoś dysponuje ciągnikiem Ursus 1134 i jak go ocenia?
Mam na oku jeden model 1134 z 1990 roku i zastanawiam się czy warto kupic.
Z góry dziękuję.
Powrót do góry
Marek Sz

PostWysłany: 20:57 Pią 21 Paź 2005    Temat postu: Ursus 4514 Odpowiedz z cytatem

Willhelm napisał:
piszcie o ursusie 4514.
Ile pali?
Czy jest awaryjny?
Intersują mnie zarówno ten nowsze 4514 jak i starsze.
Jak użytkownicy oceniają ten traktor?

stefek napisał:
4514 to moim zdaniem bardzo dobry traktor.
Jest mało awaryjny i mało pali.(od 5 do 6 litrów na motogodzinę w bardzo cieżkich warunkach)
Swietnie radzi sobie z pługiem na 3 skiby nawet w najcięższej ziemi.
Mój 4514 jest 2001 roku na kołach 16-30 z tyłu i z 12biegami do przodu i 4 w tył.
W lekkich ziemia da się nim orać nawet na 4 skiby.
ZAczepiam mu rozrzutnik na 5,5 tony.
Jego moc 66 koni pozwala naprawdę na wykonanie wielu prac.

stefek napisał:
moj brat ma zetora 7245 który to samo robi co mój 4514 a spali przy tym dużo więcej paliwa niz 4514.
Choć oczywiście na pewno zetor jest trwalszy niz 4514.
Który traktor wybrać, zatanówcie sie sami Laughing

wacław napisał:
Dramat polega na tym że zarówno 7245 jak i 4514 ma sporo wad Sad Sad
Dlaczego nikt nie zacznie produkować dobrych ciągników za rozsadną cenę?!!!?

KobyłkazTorunia napisał:
Moim zdaniem idealny jako podstawowy traktor do gospodarstw do 16ha(ze wzgledu na ekonomie bije Zetora 7245) - do tego jeszce C-330 i na 15ha nic więcej nie potrza
Pozdrawiam

siwy napisał:
Czy 4514 ma tak samo jak mf255 tzn albo podnośnik albo hydraulika zewnętrzna ?

Anonymous napisał:
KobyłkazTorunia napisał:
Moim zdaniem idealny jako podstawowy traktor do gospodarstw do 16ha(ze wzgledu na ekonomie bije Zetora 7245) - do tego jeszce C-330 i na 15ha nic więcej nie potrza
Pozdrawiam

zgadzam się z przedmówcą całkowice
Powrót do góry
Marek Sz

PostWysłany: 20:54 Pią 21 Paź 2005    Temat postu: Ursus 5714 Odpowiedz z cytatem

slawek napisał:
chodzi mi o to czy jest trwaly, jakie jest zurzycie paliwa, jaka jest jego awayjnosc i jaki jest komfort kabiny?
Dzieki za odpowiedzi.

oiklon napisał:
Poczytaj tu http://www.apra.pl/rpt/archiwum/rpt_041126.htm jest tu co nieco o tym ciągniku ja bym jednak wolał kupić jakiegos Zetora niekoniecznie nowego ale z lepszym udzwigiem i momentem obrotowym Wink

Tasior napisał:
wiesz, ja bym na twoim miejscu wybrał ursusa. Mam zetora 5320 z 2001 roku i on sięcały czas sypie :/ Spalanie jest o wiele większe niżw ursusie. Zetor to dlamnie jedna wielka chała.

ananakofana napisał:
Tasior napisał:
wiesz, ja bym na twoim miejscu wybrał ursusa. Mam zetora 5320 z 2001 roku i on sięcały czas sypie :/ Spalanie jest o wiele większe niżw ursusie. Zetor to dlamnie jedna wielka chała.

tasior a ile ten twoj zetor pali i co sie w nim najbardziej sypie?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 16:02 Pią 7 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chciałem napisać że największym ciągnikiem jaki ursus obecnie produje jest 3512 (wyjątek 4502-wersja komunalna).
za pomyłkę przeprazam Confused
Powrót do góry
tomb2

PostWysłany: 15:56 Pią 7 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Teraz najmniejszy ciagnik jaki ursus produkuje bez przedniego napedu jest 3512.

A 2812 to co pies ,on jest najmniejszym ciągnikiem!
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 11:18 Pią 7 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swerty napisał:
John napisał:
Ja mam 912 i ciągnę Atlasa 4x40 i wał crosskil 1,8m, a oram na 25 - 30 cm

Chyba u siebie w piaskownicy hahahahahah 912 to gówno ten ciągnik do niczego sie nie nadaje, zrobi to co c360 jedynie służyć może do ciągania przyczep po asfalcie. Niewiem po co ktoś to wymyślił takie ciągniki ,o takiej mocy przecierz powinni taki ciągnik produkować tylko z napędem na 4 koła (914) Inne firmy zagraniczne maksymalnie jakie produkowali ciągniki to z napędem na 2 koła tylko do 60 KM bo większe to tylko strata paliwa oraz nie nadawały się do pracy w polu.Teraz z napędem na jedną oś robi tylko chyba Ursusisko ( ursus) i ZETOR.

Teraz najmniejszy ciagnik jaki ursus produkuje bez przedniego napedu jest 3512.

A z tym ze 912 zrobi to co 360 to przesadziles, bo 360 zrobi polowe z tego co 912 Very Happy
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 11:15 Pią 7 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Palacz napisał:
witam

Co do mitu że nie obróci 1224 czwórki to powiem tak nawet 360 go obróci ...

tylko trzeba mieć przód obciążony bo o to w obrotówce chodzi że waga tego pługa jest jak dwóch ( prawie) i trzeba mieć obciążenie na przodzie aby go obrócić .... i nie ma mitu że nie obróci ... obraca go jeden tłok i hydraulika jednak aby się tak stało to pług musi być w powietrzu ... prawda... więc nawet 914 by go obrócił tyko obciążniki z przodu z tym 360 to przesadziłem ale ... możliwe jest jak będzie miał z tone na przodzie...
pozdrawiam

Tylko 360 ma udzwig podnosnika 1200 kg i mozna pranie obracac a nie plugi obrotowe Laughing
Powrót do góry
zbigniew
Gość

PostWysłany: 11:13 Pią 7 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ma ktos ursusa1434?
Powrót do góry
Marek Sz

PostWysłany: 19:43 Sob 1 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
URSUS BISON to jest wersja exportowa ursusów np URSUS BISON 412 jest odpowiednikiem 1234

A możesz podać, jakim Ursusom odpowiadają Ursusy Bisony? (Wszystkie możliwe)
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 17:44 Sob 1 Paź 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

URSUS BISON to jest wersja exportowa ursusów np URSUS BISON 412 jest odpowiednikiem 1234
Powrót do góry
Marek Sz

PostWysłany: 20:53 Pon 26 Wrz 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spotkałem się kilka miesiecy temu (a dokładniej widziałem) z ciągnikiem o nazwie Ursus Bison. Czy ktoś może mi powiedzieć, co to za odmiana Ursusa? Czym się różni od zwykłego Ursusa, czy jest dostępny w kraju, czy trzeba go ściągać z zagranicy? Oraz wogóle, jakieś informacje o takim Ursusie.
Powrót do góry
Swerty
Gość

PostWysłany: 19:27 Czw 22 Wrz 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

John napisał:

Chyba u siebie w piaskownicy hahahahahah 912 to gówno ten ciągnik do niczego sie nie nadaje, zrobi to co c360 jedynie służyć może do ciągania przyczep po asfalcie. Niewiem po co ktoś to wymyślił takie ciągniki ,o takiej mocy przecierz powinni taki ciągnik produkować tylko z napędem na 4 koła (914) Inne firmy zagraniczne maksymalnie jakie produkowali ciągniki to z napędem na 2 koła tylko do 60 KM bo większe to tylko strata paliwa oraz nie nadawały się do pracy w polu.Teraz z napędem na jedną oś robi tylko chyba Ursusisko ( ursus) i ZETOR.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 19:45 Sro 21 Wrz 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jo jestym hachor górolski i mom piknego popajka co 17 łobrocolnych skibów piknie ciąga lepij nisz stara sikwka.I poli może z litra na hyktara.Mówie wom ludzisko kupujcie popaje bo do pługów to lepszych sprzynów ni ma Laughing Laughing
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 19:20 Sro 21 Wrz 2005    Temat postu: U-1224 Odpowiedz z cytatem

Ludzie czy wy sobie jaja robicie 1224 bez problemu obraca 6 skib a 4 toz to smieszne ma 120KM i ciągnie w orce wlaśnie obracane 6 skib Nie wiem ile pali bo to sąsiad ma ciężko ale jakos idzie więc nie mówcie ze nie pociągnie albo nie obruci bo smiac mi sie chce Laughing
Powrót do góry
mati
Gość

PostWysłany: 18:43 Sob 17 Wrz 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czlowieku jestes the best!jeszcze nigdy nie widzialem takiego sprzetu.jesli mozesz to przyslij mi kilka fotek na maila miki0803@wp.pl z gory dziekuje!jestem ciekaw takich bajerow typu turbina.mam zetora 5211 i chcialbym cos z nim zrobic,zeby chociaz z trzema obrotowymi dal rade.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 12:37 Sro 14 Wrz 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to śmieszne, a zarazem tragicze - tragiczy poziom umysowy niektórych kolesi. Obstrukcja umysłowa!

Shocked
Powrót do góry
Dniowiec
Gość

PostWysłany: 09:12 Sro 14 Wrz 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie ralf niezły żart.Niektórzy mają niezłą fantazjęSmile
Powrót do góry
ralf

PostWysłany: 13:33 Nie 4 Wrz 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

John napisał:
to miało byc Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 149, 150, 151, 152  Następny
Strona 150 z 152

Skocz do: