Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:47 Wto 22 Wrz 2020

Problemy z Rossem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sahara

PostWysłany: 18:15 Czw 3 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miszka01 napisał:
Witam !!!

Czy moze ktoś z hodowców pomoże mi rozwiązać nastepujący problem. Zużycie paszy na Rossie wynosi 2,04, średnia waga 2,40. A na Cobbie zawsze wychodzi 1,84 średnia waga 2,34. Pasza jest ta sama, warunki też. Mam zainstaowane na kurnikach oświetlenie Orion ( niebiesko-zielone). Może oswietlenie jest nieodpowiednie dla Rossa?

Nie wstawiaj Rossa !!. U mnie była odwrotna sytuacja , na rossie wyniki super ,
a na cobbie kicha , nie wstawiam cobba i jest o.k.
Porada : zmienić paszę , program świetlny , bo cobb i ross mają różne wymagania . Wynika to z instrukcji hodowlanej dla danej rasy. Cobb wymaga
też wyższej temperatury na obiekcie , a ross między 2-3 tygodniem , niższej
o 2 stopnie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miszka01

PostWysłany: 17:12 Czw 3 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś mi pomoze rowiązać ten problem?
Powrót do góry
miszka01

PostWysłany: 05:47 Pią 30 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !!!

Czy moze ktoś z hodowców pomoże mi rozwiązać nastepujący problem. Zużycie paszy na Rossie wynosi 2,04, średnia waga 2,40. A na Cobbie zawsze wychodzi 1,84 średnia waga 2,34. Pasza jest ta sama, warunki też. Mam zainstaowane na kurnikach oświetlenie Orion ( niebiesko-zielone). Może oswietlenie jest nieodpowiednie dla Rossa?
Powrót do góry
zootechnik84

PostWysłany: 00:01 Sro 7 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Denaturat nie poprawia trawienia tylko eliminuje patogenne i niepatogenne mikroorganizmy z przewodu pokarmowego, podawanie denaturatu ma sens w przypadku rozwolnienia, ale trzeba pamietac ze ów suplement diety eliminuje również pożyteczne bakterie jelitowe, więc po takiej kuracji warto podać bakterie do wody. zdecydowanie lepszym rozwiazaniem jest podawanie zakwaszaczy, które obnizając pH w jelitach eliminują z nich bakterie rozwijające sie w pH powyżej 4-4,5, a jednocześnie nie zagrażają takim jak rodzaj L. Bacillus, który należy do tych pożytecznych
Powrót do góry
harryy

PostWysłany: 15:05 Sob 29 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie spodkałem sie nigdy z taką opinią
Powrót do góry
T30

PostWysłany: 09:33 Nie 2 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to prawda że denaturat jest skuteczny na kokcydiozę?????
Powrót do góry
zybin

PostWysłany: 13:58 Czw 31 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ray napisał:
Czy ktoś z was słyszał o podawaniu denaturatu dla poprawienia trawienia? Jeśli tak to w jakich proporcjach? Z góry dziękuje.

ja kiedys podawalem kurczakom dwu dniowym ,denaturat przeciwko biegunce,w ilosci 1 do 2 gram na litr wody - był skuteczny
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 13:32 Czw 31 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O stosowaniu denaturatu jako polepszacza zeby antybiotyk sie lepiej rozpuszczal to wiem. Natomiast zasugerowano mi tylko bez szczegółów, że poprawia flore u kurczaków a co za tym idzie trawienie. Cos kiedys o tym juz slyszalem ale nie moge dojsc co jak i gdzie:)
Powrót do góry
kogucik77

PostWysłany: 13:14 Czw 31 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ray napisał:
Czy ktoś z was słyszał o podawaniu denaturatu dla poprawienia trawienia? Jeśli tak to w jakich proporcjach? Z góry dziękuje.

Ja słyszałem kiedyś, że w denaturacie rozpuszczało się jakiś lek dla kur (nie pamiętam nazwy, ale chyba antybiotyk). To dowodzi, że w niskim stężeniu denaturat nie jest szkodliwy dla drobiu. Ale czy poprawia trawienie? Nie wiem...
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 12:59 Czw 31 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuraki po wstawiebniu jaies taki ospale sa i co to moze byc? Jakies sugestie? Ptaki maja 6 dni.
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 09:22 Czw 31 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
501

PostWysłany: 13:36 Sro 30 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tylko Pomagałaś to serdecznie Cię przepraszam. Embarassed
Powrót do góry
Alpaka

PostWysłany: 14:18 Sro 29 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

501, nie twierdzę, że z kurami jest tak, jak z nauka jazdy na rowerze, ale mimo wszystko nie oceniałabym moich umiejętności tak nisko, jak Ty to robisz Smile Tym bardziej, że wszystkie decyzje i tak podejmowała matka, bo to jej kury, ja tylko pomagałam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
501

PostWysłany: 21:03 Pon 27 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak ciebie matka wpóściła po ośmiu latach do kurnika i do tego mieliście pecha z pisklętami......... to normalka!!!
Powrót do góry
Alpaka

PostWysłany: 09:26 Pon 13 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W nocy oddaliśmy 3500 tych "kur" które wyselekcjonowaliśmy. Średnia waga 1,19 kg :/ Podobno na taśmie w ubojni zdarzały się sztuki, które miały powyżej 1,4 kg :/ Śmiechu warte :/
Powrót do góry
Alpaka

PostWysłany: 07:50 Czw 9 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogurek, jakbyś te kurczaki zobaczył, to byś się nie śmiał. Ja rozumiem, że w każdym rzucie muszą być "wypierdki mamuta", które zatrzymują swój rozwój na 10 dniu, ale na litość boską, nie może tego być z 600 sztuk przy wstawieniu 12.000 :/ A te pseudo-nioski już nam 3 razy poidła zarwały, bo siadają na linii jak na grzędzie i nie idzie ich zgonić :/ Tyle dobrego, że 3000 jest na drugiej hali, gdzie są zwykłe poidła rynnowe, w innym wypadku albo normalne kury musiałyby pić na kolanach, albo te niedorostki by nam padły z odwodnienia :/
Przy kurach pracuję od 6 roku życia, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałam :/
Powrót do góry
ogurek

PostWysłany: 22:44 Sro 8 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alpaka napisał:
pocieszam sie tylko jednym. Podobno w Niemodlinie lęgną też kaczki, przynajmniej te nasze nie kwaczą :/

dobre, dobre Laughing
Powrót do góry
Alpaka

PostWysłany: 22:34 Sro 8 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie nie zaniosło, tylko moją matkę :/ Długa historia :/ Ja osobiście mam 8 lat przerwy w hodowli i tylko jej pomagam.

A co do kurczaków, to pocieszam sie tylko jednym. Podobno w Niemodlinie lęgną też kaczki, przynajmniej te nasze nie kwaczą :/
Powrót do góry
hod repr

PostWysłany: 20:27 Sro 8 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale co Cię kolego zaniosło do tego Opola ? mam trochę znajomych w łódzkim i mam nadzieję ,że nikogo znajomego nie trafiło....wygląda na to ,że was uszczęśliwiono tzw hybrydami czyli pisklęta rodzicielskie z błędu seksowania, jedyne co można pomóc...zmienić wylęgarnię, powodzenia

Alpaka napisał:
U nas już pierwszego dnia było widać, że coś jest nie tak. Cześć kurczaków była jaśniejsza od reszty, wąska w ramionach i na cienkich nóżkach. Zgłosiliśmy problem, stwierdzili, że wszystko u nich i ze stadem rodzicielskim było w porządku i oczywiście próbowali wmówić nam, że coś u nas jest nie tak. Tuż po przejściu ze startera na grower pojawiła się potworna biegunka, a część kurczaków przestała w ogóle rosnąć. Nie pomogła zmiana paszy, nie pomogły leki, Lekarz zarządził odseparowanie "niedorostków". Wylądowały na drugiej hali, nadal mają biegunkę, choć już słabszą, i w 36 dniu wyglądają na jakieś 3 tygodnie, część nawet na mniej jeśli chodzi o wzrost czy wagę, za to są pięknie opierzone. Reszta kur mniej więcej trzyma normę, opóźnione są pod względem wagi o jakieś 3 dni, ale paszy zjadły mało, więc tragedii nie ma. Upadki u tych "normalnych" bardzo niskie, tylko nagła śmierć sercowa,w porywach po 8 sztuk dziennie (nawet teraz, przy upałach). U małych kurczaków też upadki niskie, ale warunki mają komfortowe, niecałe 3000 sztuk na powierzchni 500 m2. Może z 500 sztuk spośród nich dojdzie do wagi 2 kg, ale moim zdaniem nie wcześniej niż w 7 tygodniu.
Powrót do góry
Alpaka

PostWysłany: 14:12 Sro 8 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas już pierwszego dnia było widać, że coś jest nie tak. Cześć kurczaków była jaśniejsza od reszty, wąska w ramionach i na cienkich nóżkach. Zgłosiliśmy problem, stwierdzili, że wszystko u nich i ze stadem rodzicielskim było w porządku i oczywiście próbowali wmówić nam, że coś u nas jest nie tak. Tuż po przejściu ze startera na grower pojawiła się potworna biegunka, a część kurczaków przestała w ogóle rosnąć. Nie pomogła zmiana paszy, nie pomogły leki, Lekarz zarządził odseparowanie "niedorostków". Wylądowały na drugiej hali, nadal mają biegunkę, choć już słabszą, i w 36 dniu wyglądają na jakieś 3 tygodnie, część nawet na mniej jeśli chodzi o wzrost czy wagę, za to są pięknie opierzone. Reszta kur mniej więcej trzyma normę, opóźnione są pod względem wagi o jakieś 3 dni, ale paszy zjadły mało, więc tragedii nie ma. Upadki u tych "normalnych" bardzo niskie, tylko nagła śmierć sercowa,w porywach po 8 sztuk dziennie (nawet teraz, przy upałach). U małych kurczaków też upadki niskie, ale warunki mają komfortowe, niecałe 3000 sztuk na powierzchni 500 m2. Może z 500 sztuk spośród nich dojdzie do wagi 2 kg, ale moim zdaniem nie wcześniej niż w 7 tygodniu.
Powrót do góry
moree

PostWysłany: 13:56 Wto 7 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko u mnie zawsze było w porządku do 4 tygodnia. Po tym czasie zaczęły się pojawiać problemy. Wynosiłem po 100-150 dziennie. Końcówka już była tragedią. Poza tym stado było bardzo wymieszane. Każda kura była inna. Przysłali lekarza, który stwierdził, że mam za mokro na kurniki i próbował mi wmówić koksylioze Laughing . Zacisnąłem zęby, dfochowałem i zmieniłem wylęgarnie. Od tej pory mam święty spokój.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
moree

PostWysłany: 08:16 Pon 6 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stado było wymieszane na 100% , facet który brał po 3 tygodniu na rynek drapał się po głowie co to jest. Prawdziwy problem z upadkami to koniec 4 tygodnia kiedy juz antybiotyki nie szły.
Powrót do góry
Alpaka

PostWysłany: 06:24 Pon 6 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas jest trochę inaczej, bo upadki są bardzo niskie, poza tym jedynym objawem "choroby" jest to, że cała para idzie w pióra, a połowa stada zachowuje się raczej jak młode nioski a nie brojlery :/ Aż kusi, by gdzieś przechować z 50 sztuk i zobaczyć, co z nich wyrośnie. Bo Ross to na pewno nie jest.
Powrót do góry
moree

PostWysłany: 16:30 Nie 5 Sie 2007    Temat postu: ross z niemodlinie Odpowiedz z cytatem

Wyrazy współczucia. Handlowałem z nimi pół roku. Z rzutu na rzut było coraz gorzej. Ostatnie stado byłą tragedią (łapało wszystkie choroby świata), próbowano mi wmówić koksyliozę!!. Mój lekarz się załamał ,stwierdził że najlepszym lekarstwem będzie zmiana wylęgarni. Upadkowość przez cały rzut była bardzo wysoka praktycznie przez cały czas były na antybiotyku w rezutacie to co dochowałem urosło na 46 dzień rzutu na 2 kg. To był sukces przy tej kurze.Powodzenia i radzę zmienić wylęgarnię
Powrót do góry
Alpaka

PostWysłany: 10:28 Sro 1 Sie 2007    Temat postu: Problemy z Rossem Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś brał ostatnio brojlery Ross z wylęgarni w Niemodlinie?
Mamy problem ze stadem, około 40% to charłaki, lekarze się poddali, nie mają pojęcia co się dzieje, sekcje i badania nie wykazały żadnej choroby. Warunki na kurniku dobre, nawet upały nie szkodzą, bo mała obsada, więc udaje się utrzymać w miarę przyzwoitą temperaturę. Średnia waga na 28 dzień to 849 gram, mimo tego, że już 2000 najmniejszych sztuk przerzuciliśmy do osobnego pomieszczenia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: