Skocz do zawartości
Andrzej21

Ile dajceie śruty żbożowej?

Rekomendowane odpowiedzi

Ile dajecie śruty zbożowej na 1 sztuke bydła mlecznego??I ile kiszonki z kukurydzy?
Wiaderko 20l na 5 sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość śruty ( pasza 18% białka w moim przypadku) jest uzależniona od wydajności więc nie da się odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie możesz wezwać żywienowca z firmy której produktów używasz i on Ci ustawi dawkę, albo próbuj sam średnio powinno być 1kg paszy na produkcję 2l mleka powyżej 10-12l dziennie czyli sztuka o wydajności 20l/dzień 4-5 kg paszy treściwej ale to wszsystkojest uzależnione od jakości i ilości paszy objętościowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może jaka jest mniej więcej wartość paszy zbożowej [mieszanka pszenżyto - jęczmień] pod kątem białka i energii? Bo też mam problem z ułożeniem własciwej dawki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz odbrej jakości pasze objętościowe to na produkcję 1000kg mleka powinieneś zużywać średnio około 250kg paszy treściwej u mojego kolegi przy 90 sztukach dojnych średnia wydajność stada 8700kg na 1000kg mleka wychodzi mu 215kg paszy treściwej, ale u niego wszystkie trawy są siane i dobrego gatunku ponadto nie ma u niego żedna łąka więcej niż 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartosc pszenzyta w 1kg suchej masy to 140g białka i 8,3mjnel, a jęczmienia120g białka i 8,1 mjnel. Jesli chodzi o dawkowanie to przyjmuje sie ze jesli krowy zjedzą 37kg kiszonki kukurydzy to dajemyokoło 4kg sruty o procencie białka 30. Natomiast jesli zywimy sianokiszonką i kiszonką zkukurydzy w równych proporcjach to dajemy tylko 2kg o procencie białka 18. Oczywiscie jest to tez uzaleznione od jakosci paszy,parametry te podałem przy dobrej jakosci paszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...